На главную СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Вхід для користувачів:
Реєстрація / Забули пароль?
Всі фотогалереї Панорами ПрилукФорум Користувачі Новини Оголошення Каталог ЧатПро сайт
Сайт українською   Сайт на русском

Фото: Київ 2022
Власник: morsresistis
Галерея: Templates
Додано: 2022-11-13

Фото: Без опису
Власник: watt
Галерея: Війна
Додано: 2022-06-09

Фото: Без опису
Власник: porosytenkokoly
Галерея: 22 война
Додано: 2022-03-25

Фото: Без опису
Власник: albertino
Галерея: как умеем
Додано: 2021-03-09

Фото: Зминченко А.Н.
Власник: alexzhell
Галерея: моя
Додано: 2020-10-17
Найрейтинговіше фото
За місяцьЗа тиждень

В цьому місяці фото ще не оцінювалися!
Найбільш обговорюване
В цьому місяці фотографії не обговорювались.
Останні новини
По датіПо коментарям

2021-03-23 (0 коментарів)
«Сбиты на взлете»: ликвидация «МиГа» и «Сухого» - бесславный конец российского авиапрома!
2021-03-23 (1 коментарів)
В РФ черговий скандал з авіаносцем «Адмирал Кузнецов»
2019-04-24 (0 коментарів)
Трибунал ООН призначив дати слухань у справі полонених українських моряків
2018-10-30 (2 коментарів)
Ремонт по-російськи
2018-08-22 (0 коментарів)
РФ готується підняти з дна моря ракету з ядерним двигуном, що впала при невдалих випробуваннях
2018-03-19 (2 коментарів)
Александр Дугин: Мы стремительно летим в чёрную дыру.
2017-08-21 (2 коментарів)
WikiLeaks виявився залежним від Росії!
2016-08-02 (0 коментарів)
The Economist: Українська гривня перша в світі за недооціненістю: справедливий курс - 7,74 за долар
2016-07-30 (1 коментарів)
Росія продає "флешку" об’ємом 50 Мб, яка важить 25 кг!
2016-05-31 (0 коментарів)
Ракетний катер «Прилуки» ВМС ЗС України провів перші ходові випробування під час ремонту
Останні оголошення
Друзі сайту
Общественный транспорт г. Прилуки Группа поддержки сайта Прилуки.инфо ВКонтакте
billboard.biz.ua - Рекламные плоскости Знаю.орг

Наша кнопка: (показати код)
Priluki.info

Відвідувачі



Мебель Прилуки
WEB-камери Прилук
Новини Прилук сьогодні


Вся інформація, що використовується на сайті може розповсюджуватися на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 3.0 License
Новина: До Козацьких Могил на уклін

9 вересня 2009 р. | Автор: Helen | Переглядів: 2905 | Коментарів: 0
Новина  До Козацьких Могил на уклін
До Козацьких Могил на уклін 9.09.09. Жодних сумнівів не викликає той факт, що найбільш дієва козацька організація на Прилуччині - ГО Окремий прилуцький козацький полк імені П.К. Сагайдачного, отаманом якого є генерал-хорунжий Олег Дурбалов. Наша організація займається відродженням та розбудовою козацтва, бере участь у громадських заходах місцевого, регіонального й державного рівнів. Козаки полку проводять патріотично-виховну роботу серед молоді Прилук та району, активно долучаються до культурно-просвітницького життя краю.

Тільки в цьому році полк ушановував пам‘ять героїв Крут, долучився до проведення Шевченківських днів, Миколиного ярмарку, відкриття історичного шляху "До Густині через гать", свята народної творчості в с. Боршна, козацького свята в Батурині тощо.

Усі справи розпочинаємо з молитви у полковому храмі - Соборі Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патріархату. У цьому неабияка заслуга полкового священика, протоієрея Віталія (Юрочко), котрий сумлінно виконує пастирський обов‘язок, дбаючи про воцерковлення козаків.
Ми самі фінансуємо свою участь у заходах, однак це не стає на заваді, адже на першому місці для козаків - духовність.

І ось на черзі подія, до якої не дорівняється жодна з перерахованих вище, - поїздка під Берестечко до Козацьких Могил. Як відомо, під Берестечком за волю і незалежність молодої Богданової держави та за святу православну віру в липні 1651 року наклав головою увесь Прилуцький полк Івана Шкурата.
Рано-вранці 20 серпня півтора десятка нащадків славних козаків на чолі з Олегом Дурбаловим та полковим духівником отцем Віталієм після спільної молитви в полковій церкві вирушили до Берестечка.

Усі схвильовані в передчутті чогось надзвичайного. У пам‘яті зринають слова народної пісні: "Як наш козак в Берестечко збирався, він коня вороного сідлав. Перед ним же стояла дівчина, він дівчину свою вговоряв: - Ти не плач, не журися, дівчино, я з кривавого бою вернусь..."

За розмовами про минуле й сьогодення непомітно спливає час. Ось нарешті с. Пляшева Радивилівського району і Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах. Нас зустрічає благочинний монастиря, ієромонах Никон. Дізнавшись, хто ми й навіщо приїхали, проводить на територію святині і пропонує коротку екскурсію. Заходимо до Михайлівського храму, перлини дерев‘яного зодчества початку XVII століття. "У цьому храмі, - розповідає отець Никон, - перед боєм молився і причащався гетьман Богдан Хмельницький.

Тут же митрополит Коринфський Іоасаф від імені Константинопольського Патріарха вручив українському гетьманові меча, освяченого на Гробі Господньому в Єрусалимі. А через 10 днів митрополита вбили польські шляхтичі". Затим потрапляємо до козацької усипальниці підземного Параскевського храму трьохпрестольного Георгіївського собору - місця останнього земного притулку героїв-козаків, де влаштовано саркофаг-гробницю із заскленими віконцями, через які можна побачити козацькі кістки. Братія монастиря у співслужінні отця Віталія відслужує панахиду за полеглими.

По закінченні молитви ієромонах Григорій, маленький і блаженний монах, виголошує напутнє слово. І трапляється диво - отець Григорій одразу змінюється, ніби виростає в очах козаків. Така сила слова, така відмінність між непоказною зовнішністю і величчю духу! А потім фото на згадку, і в супроводі ієромонаха Григорія відвідуємо місце ставки Богдана Хмельницького. Далі - місце загибелі трьохсот козаків, останніх захисників переправи.

На їхніх могилах збереглися козацькі хрести. Встановлені в 1651 році, вони майже повністю вросли в землю. Тут отець Віталій відправив панахиду, а отаман Олег Дурбалов виголосив запальну промову і висипав на могилу привезену з Прилук землю. Натомість набрав з могили козаків святої землі, яка буде закладена під майбутнім пам‘ятником жертвам репресій поблизу собору Різдва Пресвятої Богородиці.

Закінчив отаман словами "Слава Україні!" - і у відповідь, як грім, прокотилося життєстверджуюче й непереможне "Героям слава!". Після цього йдемо до "Козакової ями", місця загибелі останнього оборонця переправи. Вклоняємося славному Івану Нечаю, котрий гордо відкинув пропозицію короля скласти зброю в обмін на життя і, увесь зранений, протягом кількох годин продовжував боронитися, після чого загинув, міцно стискаючи в руках закривавлену бойову косу.

Перед заходом сонця прилуцькі козаки розбили табір на березі річки Пляшівки. Потім був козацький куліш. Побратими ділилися враженнями, співали пісень біля нічної ватри. А вранці - знов на службу до монастиря.
Отець Никон поблагословив нас у дорогу, подякував за візит. "Те, що на Козацькі Могили йдуть люди, свідчить, що українці не забули великого подвигу і моляться за спокій тих, хто віддав життя за волю України", - сказав він на прощання.

Окрилені, козаки ОПКП ім. П.К. Сагайдачного поверталися додому з вірою, що настане той час, коли Козацькі Могили стануть місцем, де повинен побувати кожен українець. Бо не пам‘ятаючи і не шануючи свого минулого, неможливо жити повноцінним духовним життям.

Андрій Сікалов, осавул

газета "Град Прилуки"
http://www.guberniya.net.ua


Додати коментар:
Ваше ім'я (максимум 15 символів)




Антиспам-код: 1vGIO

TIM TV OnLine

Сьогодні день народження у 1 користувачів: SANYA,

Сьогодні віртуальний день народження у 10 користувачів: Margo, ltl03, Vredena__, ovdienko, priluki, anton2011, Artem, Anabell, ntoolsua, Jboru,

Модератори: Helen, watt, Tyt24vcytki

Прилуки | Всі фотогалереї | Всі фотографії | Користувачі | Новини | Форум | Чат | Оголошення | Про сайт | Нагороди | Коментарі | Вгору
(C) 2002-2010 O-Design
Контакти На головну Пошук по сайту