Стартував ІІ Всеукраїнський відкритий конкурс акторської майстерності імені Миколи Яковченка
Конкурс започаткований у 2008 році Товариством «Чернігівське земляцтво у м. Києві» та почесним громадянином м. Прилуки, меценатом Юрієм Коптєвим.
Упродовж двох років напередодні Міжнародного дня театру в Прилуках на Чернігівщині – рідному місті народного сміхотворця Миколи Яковченка відбувається перший тур Конкурсу і лише 12 учасникам щорічно доля посміхається виборювати звання переможця на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
До участі у Конкурсі залучається творча молодь – члени аматорських театральних колективів України. Він також є відкритим для учасників із зарубіжних країн. Вік конкурсантів – від 14 до 22 років.
ЧАС ПРОВЕДЕННЯ
І тур – 6-8 квітня 2010 р. у м. Прилуки
Фінал – 17 травня 2010 р. у м. Києві
В Україні стартував Всеукраїнський конкурс акторської майстерності імені по-справжньому народного артиста.
Минулого року за ініціативи товариства “Чернігівське земляцтво у м. Києві” та за підтримки прилучанина, почесного громадянина міста Прилуки, нині мешканця Москви, мецената Юрія Коптєва на Чернігівщині відбувся обласний конкурс акторської майстерності імені Миколи Яковченка.
Ще задовго до присудження Миколі Яковченку офіційного звання – народний артист – Олександр Корнійчук назвав його “по-справжньому народним артистом”, а Микола Зарудний – “самим народним серед усіх заслужених і самим заслуженим серед усіх народних”.
Чернігівське земляцтво, його Прилуцький осередок взяли на себе святу місію гідного вшанування і збереження пам’яті видатного майстра сцени. Кілька років тому за фінансової підтримки Юрія Коптєва у Прилуках і біля театру ім. Івана Франка у Києві встановлені пам’ятники Миколі Яковченку. На його честь прилучани реконструювали площу перед міським Палацом культури і назвали її Театральна.
Перший, обласний конкурс, переможницею якого була прилучанка Оксана Швець, наштовхнув його ініціаторів на продовження і розширення меж творчого суперництва Яковченковської акторської майстерності. Цього року конкурс буде Всеукраїнським.
І фактично вже стартував на зібранні у Києві учасників презентації проекту – членів оргкомітету, який очолюють співголови Юрій Коптєв і Віктор Ткаченко, та членів журі на чолі з Ігорем Безгіним. Він доктор мистецтвознавства, віце-президент Академії мистецтв України, завідувач кафедри театрознавства Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.
На презентації проекту було повідомлено умови конкурсу. До участі в ньому журі запрошують членів аматорських театральних колективів України віком від 14 до 22 років. Конкурс відкритий і для учасників із зарубіжних країн.
Конкурс проходитиме у два тури. Перший – відбудеться 29–30 березня 2009 року на батьківщині Миколи Яковченка – у місті Прилуки. Другий тур та урочисте закриття конкурсу пройдуть 27 квітня 2009 року у м. Києві, у приміщенні Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Учасники читатимуть монологи та байки, гратимуть фрагменти із вистав, виконуватимуть свої улюблені жанри.
Переможцям конкурсу присудять звання лауреатів і вручать цінні подарунки. Передбачені також спеціальні премії і призи.
Заявки на участь у конкурсі приймаються його дирекцією до 15 березня 2009 року за адресою: Спортивна площа, 1, м. Київ, 01601, Україна, телефон 279-12-71.
У декого з читачів може виникнути запитання, чи доречним є цей конкурс у нинішній складний, майже трагічний час. Відповіддю на таке можливе запитання можуть бути згадані на зібранні народним артистом України Олександром Биструшкіним слова Миколи Яковченка, який любив часто повторювати: “Це треба пережити”. А відомий поет Юрій Рибчинський зауважував: “Українці – одна з націй, в якої гумор є головним чинником виживання. Гумор – це здоров’я нації”.