«Знаю, подло завелось теперь в земле нашей: думают только, чтобы при них были хлебные стоги, скирды да конные табуны их, да были бы целы в погребах запечатанные меды их. Перенимают черт знают какие бусурманские обычаи: гнушаются языком своим; свой с своим не хочет говорить; свой своего продает, как продают бездушную тварь на торговом рынке... Но у последнего подлюки, каков он ни есть, хоть весь извалялся он в саже и поклонничестве, есть и у того, братцы, крупица русского чувства. И проснется оно когда-нибудь, и ударится он, горемычный, об полы руками, схватит себя за голову, проклявши подлую жизнь свою, готовый муками искупить позорное дело...»
Н.В.Гоголь, «Тарас Бульба»
------------------------------------------------------------------------------------------------
Красиво сказано.
Написано хто зна коли, но ... реалии сегодняшнего дня просматриваются, к гадалке не ходи.
Отличительные черты настоящего свидомого:
"Доказательство недоказуемого, опровержение очевидного и доказанного".
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Здавалося б після 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя сучасники знають про нього все. Але щораз відкриваються нові грані цієї неординарної особистості. І не дивно, адже хіба відомо, скільки нерозгаданого лишилося в житті письменника й чи відкриємо ми для себе справжнього Гоголя навіть ще через століття?..
Сьогодні виникає ще одне відкрите питання, що стосується саме народження митця, адже дуже довго шанувальники його творчості увінчували день народження Гоголя 31 березня, і тільки століття тому Російська академія затвердила офіційну дату - 1 квітня, бо саме така записана в архівних матеріалах метричної книги Спасо-Преображенського собору.
Тривалий час вважали, що народився Микола Гоголь в с. Василівка, тобто в маєтку, що отримала від
свекра після заміжжя його бабуся Тетяна Лисогуб. Та потім після довгої обробки архівних даних встановили, народився письменник у Великих Сорочинцях, куди його мати приїжджала до лікаря на консультацію. Жінка дуже хвилювалася про долю ще ненародженої дитини, адже вже до цієї вагітності втратила двох синів. Марія Іванівна молилася за майбутню дитину перед образом святителя Миколая у Диканській церкві. Відчайна мати пообіцяла, що при народженні хлопчика, якому буде подаровано довге здорове життя, нарече його саме Миколаєм, як вдячність святому за довгоочікувану милість. А ще, можливо, тому таку непересічну роль у творчості Гоголя зіграв цикл оповідань «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», саме там була та церква, де мати вимолила йому життя. Кажуть, що невелика іконка святого Миколая супроводжувала Гоголя завжди, навіть тоді, коли він поїхав до Петербурга.
Рід Миколи Гоголя складав людей глибоко віруючих та набожних. Дід і батько навчалися в духовній семінарії, а сам письменник в своєму народженні вбачав особливу Божу благодать. Розуміємо, що від самого народження життя Гоголя було оповите таємничістю, недомовками, незрозумілістю. За словами сучасників генія, він сам частенько любив створювати такий загадковий імідж для себе, не любив ділитися подробицями.
Перегортаючи ще одну сторінку з товстенького томика життя Гоголя, ми хочемо вичитати щось нове в написаному кілька століть тому. Та Гоголь - це загадка й геніального таланту (згадаймо хоча б безліч історій, що пов’язані з «Мертвими душами»), й таємничого кохання (в листах із Петербурга він писав про кохану матері, та про неї сучасникам нічого невідомо), незрозуміла смерть і навіть псевдонім «Алов», яким підписував перші твори...
LIZARD, чула я шо у Москви Гоголя называють "русским писателем" , як так могло получиться?
В то время когда он жил и творил никто и не разделял, он принадлежал "двум культурам" одинаково. Украинец Гоголь всю свою сознательную жизнь разрывался между украинской и русской культурами да и сам утверждал, что "русский и малоросс - это души близнецов, которые дополняют одна одну, родные и одинаково сильные..." а сейчас в связи с разгоревшимися в последнее время спорами по национальной принадлежности правильно будет, там: Гоголь Николай Васильевич - великий русский писатель а на Украине: Микола Васильович Гоголь - визначний український письменник, що писав свої твори російською мовою.
Додати повідомлення в тему '200 лет со дня рождения НИКОЛАЯ ВАСИЛЬЕВИЧА ГОГОЛЯ.'