4 червня у Ніжинському міськрайонному суді в попередньому судовому засіданні розглянуто кримінальну справу по обвинуваченню дев’яти чернігівських убозівців у катуванні, перевищенні службових повноважень, неправомірному обшуку та низці інших злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України. Цю резонансну кримінальну справу було порушено після того, як 2 жовтня 2008 року в приміщенні Прилуцького ВБОЗ у ході опитування помер тридцятидев’ятирічний Сергій Кунцевський. Коротка історія питання. Співробітники Управління по боротьбі з організованою злочинністю в Чернігівській області (УБОЗ) отримали інформацію про причетність Сергія Кунцевського та ще трьох осіб до низки злочинів, скоєних на території Прилук і Прилуцького району. Старшим групи, яка виїхала до Прилук для відпрацювання одержаної оперативної інформації, було призначено начальника відділу боротьби з організованими групами та злочинними організаціями УБОЗ області, підполковника міліції Валерія П.
1 жовтня чернігівські убозівці затримали громадян М. та К. Перший зробив чотири явки з повинною відносно вчинених ним та ще двома особами підпалів на замовлення Кунцевського. Другий теж зізнався у причетності до підпалу одного з прилуцьких кафе. Уже наступного дня в руках убозівців опинилися Сергій Кунцевський та четвертий фігурант по справі - громадянин М. Останній зробив по підпалах п’ять явок з повинною. Як пояснили троє затриманих, за підпали Кунцевський обіцяв і надавав їм грошову допомогу. Тепер справа була за самим Сергієм Кунцевським.
Досудове слідство встановило, що 2 жовтня 2008 року близько 13.30 в салоні-перукарні «Імперія краси» чотири убозівця, умисно виходячи за межі наданих їм повноважень, без будь-яких на те підстав під час затримання Сергія Кунцевського застосували до нього насильство, поваливши на підлогу, наділи йому наручники і целофановий пакет на голову. Після цього він був доставлений до приміщення Прилуцького ВБОЗ.
Увечері того ж дня, близько 20.00, Сергій Кунцевський попросив перервати опитування і відвести його до туалету у дворі ВБОЗ. По дорозі він поскаржився на погане самопочуття та запаморочення. Убозівці провели затриманого назад до приміщення. Увійшовши туди, Кунцевський почав непритомніти. Один зі співробітників УБОЗ зателефонував до «Швидкої», а інші заходилися надавати першу медичну допомогу. Проте Кунцевському вже нічого не допомогло – він помер до прибуття «Швидкої».
Розтин трупа показав, що смерть Кунцевського настала від набухання та набряків головного мозку, субарахноїдального крововиливу та закритої черепно-мозкової травми. Загалом перелік тілесних ушкоджень, виявлених на тілі Сергія Кунцевського, займає кілька сторінок.
3 жовтня Прилуцька міжрайонна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом перевищення своїх службових повноважень працівниками УБОЗ УМВС України в Чернігівській області, що потягло за собою тяжкі наслідки, та за фактом заподіяння умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого. Тоді ж були затримані четверо убозівців, котрі «працювали» з Кунцевським в «Імперії краси». Жоден з них не мав дисциплінарних стягнень. Один уже встиг дослужитися до майора, двоє – до капітана, один ходив у старших прапорщиках. Усі затримані категорично заперечували факт застосування до Кунцевського заходів фізичного та психологічного впливу.
Не дивлячись на це, реакція вищого міліцейського керівництва на інцидент не забарилася. Наказом начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області генерал-майора Івана Катеринчука уже за тиждень п’ятеро убозівців (старший групи та четверо бійців, котрі затримували Сергія Кунцевського в «Імперії краси») були звільнені з органів внутрішніх справ.
Відтак, 4 червня на лаву підсудних сіли четверо людей у погонах і п’ятеро – уже без них.
У попередньому судовому засіданні адвокат потерпілої сторони, яка представлена дружиною, матір’ю і братом Сергія Кунцевського, запропонував взяти трьох фігурантів під варту, однак суддя відхилив таку пропозицію. У свою чергу захист обвинувачених висунув вимогу перенести розгляд справи до іншої області, мотивуючи це тим, що вони не довіряють чернігівській Феміді.
Скільки триватиме розгляд резонансної справи (до речі, вона перебуває на контролі Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини) - невідомо. Інколи такі процеси розтягуються на кілька років. Проте «Град» має намір і надалі сумлінно відвідувати судові засідання, щоб оперативно інформувати своїх читачів про перебіг подій навколо смерті Сергія Кунцевського.
simple_jess
Зальотний
Номер: 1988
Зареєстрований: 16 червня 2011 р.
Повідомлень: 2
Попереджень: 0
Пост №232 | Доданий: 2 листопада 2011 р., 12:12:05
Якому політику люди довіряють
В Україні зростає кількість тих, хто не підтримує жодну політичну силу. Про це свідчить соціологічне опитування, проведене Центром зовнішньополітичних досліджень. Так, кількість громадян, які будуть голосувати проти всіх, становить 20,1 % опитаних, повідомляє Власти.Нет.
Це може пояснюватися тим, що через злиття Сильної України з Партією регіонів (тому СУ взагалі не фігурувала в опитуванні) електорат першої відмовляється підтримувати ПР, але поки що не бачить альтернативи в інших силах. В цей же час рейтинг Народної партії Володимира Литвина становить всього 1 відсоток.
В цей же час "Батьківщина" вперше випередила Партію регіонів. У партії Тимошенко 18,8 %, а у ПР – 18,36 %. Далі іде Фронт змін – 9,1% , на четверте місце виходить ВО «Свобода» 4,3 %; далі – УДАР, який обійшов КПУ. У нього - 4,18%.
Серед партій, які не потрапляють поки що до парламенту, ще більше погіршуються справи у «Нашої України» та «Громадянської позиції» - 1,18 і 0,9 процентів відповідно. Натомість знаходить своїх виборців Радикальна партія Олега Ляшка, яка набрала 1,5%.
Решта партій набрала менше 1%.
По Чернігівській області також найбільший відсоток за проти всіх – 25%, більше, ніж в середньому по Україні, потім іде «Батьківщина» Юлії Тимошенко, яка трохи втрачає тут свій рейтинг. В неї 21%.
Натомість зросла підтримка Радикальної партії Ляшка, що пов’язано з великою активністю її лідера на теренах області. Найбільше співчуття у населення партія має по районах і райцентрах. В РП – 8,5%, це навіть на піввідсотка більше, ніж у «Фронту змін» - 7,9%. Підтримка Партії регіонів по Чернігівщині лишається в межах 14%. До 3-х відсотків по області також дотягують ВО «Свобода» і КПУ, поки менше 3% в партії УДАР.
Опитування проводилося з 18 по 28 жовтня в усіх областях України. Було опитано 2000 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка не перевищує 2,5%.
Опитування було проведено зокрема і в Прилуках.
http://opad.org.ua