"
Наша Спілка Української Молоді в Україні підтримує активістів місцевих громад, допомагає втілити в життя їхні ідеї. Працюємо з тими місцевостями, де багато не просто зареєстрованих, а постійно активно діючих громадських організацій та ініціативних груп. За цим критерієм обрали для свого проекту Чернігівську, Миколаївську і Дніпропетровську області."
"У рамках проекту я часто відвідую містечка на кшталт Прилук і проводжу зустрічі, спонукаючи присутніх розповісти про свої найнагальніші місцеві проблеми. От, бувало, сидимо, дискутуємо, виписуємо десять основних проблем у містечку, селі чи районі, визначаємо найактуальніші, а в мене питають: "
Що ми тут сперечаємося і з’ясовуємо – краще нам скажіть, де гроші взяти?"
"Активістами місцевих громад є переважно вчителі, працівники культурно-соціальної сфери. І коли ми проводимо їм семінар з бухгалтерії проектних заявок, вони переважно геть розгублюються. Але тут ми допомагаємо, підказуємо, як краще все розрахувати".
Усією цією інформацією була пересипана розмова з Нелею Лавриненко, координатором проекту "Молода Громада", головою Крайової Управи Спілки Української Молоді в Україні (СУМ ще діє у США, Великій Британії, Німеччині, Франції, Канаді, Естонії, Бразилії, Бельгії, Австралії, Аргентині – прим. авт.).
Зустріч із відомою українкою-державницею відбулася 15 червня у приміщенні книгарні-арт-кафе "За двома зайцями". Поговорити з пані Нелею про місцеві проблеми зібралися молоді спеціалісти Прилуцького міськвиконкому і представники "ТІМ-ТБ".
Неля Лавриненко у формі дружньої бесіди презентувала проект "Молода Громада". Розповіла про те, що Прилуччина вже три роки співпрацює із СУМ в Україні в даному проекті.
Ті, хто у попередні роки співпрацював з "Молодою громадою" і Нелею Лавриненко, були навіть не громадською організацією, а просто ініціативною групою вчителів. Одні – із села Сухополова, інші – із селища міського типу Ладан.
У Сухополовій громада обладнала напівпідвальне приміщення під тренажерний зал. Завдяки правильно оформленій заявці до грантової програми СУМ і залученню спонсорів у тому приміщенні зроблено ремонт, стоять нові тренажери, громада має чудове місце для проведення вільного часу. У співпраці педагогів із Сухополової та Ладана було організовано навчання групи екскурсоводів зі старших школярів та розроблено дитячі туристичні маршрути.
А у Прилуках під час зустрічі з пані Нелею обговорено створення
мандрівного вечірнього вуличного кінотеатру. Оскільки прилуцький кінотеатр уже давно не функціонує, на відновлення його надії мало, а молодь вечорами вештається без діла, то ідея молодим прилучанам видалася свіжою та цікавою. Хто побоювався непристойного змісту фільмів, кого турбувало питання авторського права, хто пропонував перед показами презентувати цікавих особистостей, громадські організації тощо. А пані Неля підказала, що можна також робити кінотури по всьому Прилуцькому району, а фільми брати, розширивши у бік Прилук рамки Київського фестивалю сучасного молодіжного кіно.
Залишилося тільки викласти свої ідеї на папері. "Спочатку, коли люди розписують першу заявку на грант, це складно. Так було в селі Ріпки, наприклад. Дізнавшись про програму підтримки одного з міжнародних фондів, декілька жителів разом із головою сільради поїхали прямо в Київ, у головний офіс того фонду, розпитали, що їм робити. Виконали. Отримали підтримку. Зробили газифікацію одного з кутків села. Почули про другий проект, у іншого міжнародного фонду, – взялися заповнювати заявку туди. І пішло…"
Слухаючи розповідь Нелі Лавриненко, розумієш, як багато проблем люди довкола нас вирішили власноруч, втілили в життя тільки завдяки власному бажанню. Для цього потрібні лиш ідеї, дискусія і виконавці. Усе в руках самої громади.
попередні обговорення по цій темі тут:
http://priluki.info/foto/51655
тут під фото:
http://priluki.info/foto/51659
і тут:
http://priluki.info/topic/1772
стаття була написана для "Град Прилуки"