Ріка Удай є єдиною водоймою нашого міста й улюбленим місцем відпочинку прилучан. Та, на жаль, стан акваторії міського пляжу дедалі погіршується.
Впродовж останніх років на утримання міського пляжу з місцевого бюджету кошти виділялись лише на елементарні роботи з благоустрою - фарбування, вивіз сміття, очистку акваторії від водоростей.
Питання санітарного та екологічного стану річки неодноразово розглядалось на засіданнях міської комісії з питань ТЕБ та НС, але, за браком коштів, додаткове фінансування природоохоронних заходів акваторії р. Удай не здійснювалось.
У цьому році внаслідок активного росту різака поверхня річки вкрилася цією рослиною. З різака утворилася «гребля», яка майже зупинила течію. З настанням тепла прискорилося розмноження водорості та процес гниття її рештків, внаслідок чого поверхня води вкривається різаком, брудною піною, маслянистими плямами. При обстеженні міського пляжу водолазами Прилуцької рятувальної станції на воді виявлено, що русло річки замулилося шаром до 1 метра.
З метою прийняття рішення щодо придатності міського пляжу для купання 19 червня комісія у складі представників виконкому, санітарних, комунальних, екологічних служб, правоохоронних органів провела його обстеження. Були відібрані проби річкової води для лабораторних досліджень на вміст біологічних, хімічних та інших речовин. Аналізи показали, що річкова вода не містить ніяких сторонніх домішок, але її склад не відповідає державним санітарним нормам по ряду параметрів. Це викликано великою кількістю залишків водоростей, що загниваються. Тому міський пляж вперше за багато років не був паспортизований міською санітарно-епідеміологічною станцією. З цієї причини радимо відвідувачам пляжу утриматись від купання.
Враховуючи те, що в місті відсутні спеціалісти з робіт по очищенню акваторії та русла р. Удай, високою вартістю вказаних робіт, відсутністю спеціальної інженерної техніки для очищення русла і водної поверхні, було надіслано листа до голови облдержадміністрації щодо вирішення питання про виділення коштів на здійснення еколого-санітарних заходів з бюджетів вищих рівнів та залучення до вказаних робіт організації, що мають відповідні ліцензії, технічні засоби та фахівців.
04.07.2008
Петро Клим, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради
http://pryluky.org