У вересні, в День міста, гостинно відчинить двері для відвідувачів Прилуцький краєзнавчий музей. Усі роботи з його реконструкції та ремонту здійснені коштом Почесного громадянина Прилук, мецената Юрія Коптєва, а виконувала їх Перша Міжнародна будівельна компанія, колектив якої працював на об’єкті з квітня минулого року по квітень поточного. Напередодні професійного свята будівельників генеральний директор ПМБК Сергій Ликов у інтерв’ю газеті
«В двух словах» поділився задумами щодо майбутнього музею та розповів про проблеми, які часом ставали на заваді.
- Сергію Івановичу, наскільки складним виявився процес переобладнання будівлі під музей?
- На долю будівельників прийшовся дуже великий обсяг роботи. Адже споруда музею досить древня, збудована вона в кінці ХVІІІ століття. А за роки свого існування приміщення неодноразово перебудовувалося і добудовувалося. Під час Великої Вітчизняної війни цей дім був майже повністю зруйнований, від нього залишилися лише стіни. Реконструкція почалася у післявоєнні часи. Тоді, зауважу, серйозно ставилися до якості будівництва, і будинок відновили на високому рівні. Наприклад, покрівельний матеріал досі добре зберігся - здається, навіть роки його не зачепили. Перекриття даху, стропила й решітки теж мають досить непоганий вигляд, там ми майже нічого не змінювали. Але час наклав свій відбиток на матеріали. На самому початку роботи довелося ліквідувати результати аварії, що 18 років тому спричинила протікання. Найбільші з них призвели до просідання фундаменту, утворилася тріщина шириною 3 сантиметри. Ремонтні роботи мала фінансувати держава, але за ці 18 літ жодних коштів виділено не було.
- Розкажіть, будь ласка, про будівельні новинки, використані у роботі над приміщенням.
- Новинкою стала венеціанська штукатурка на внутрішніх стінах приміщення, яку всі зможуть побачити після відкриття музею.
Зауважу: всі роботи, в тому числі й венеціанська штукатурка, виконані руками місцевих майстрів. Добре потрудилися на реконструкції музею Анатолій Михайлович Нечипоренко, Андрій Володимирович Назарський, Денис Владиславович Бособрод та багато інших. Особливо хочу відзначити Віталія Васильовича і Сергія Васильовича Селезьків, котрі повністю здійснили реставрацію балкону і сходів, виконали венеціанську штукатурку та всі основні роботи по внутрішньому оздобленню. Це справжні спеціалісти, майстерність та якість роботи яких викликає захоплення.
Згідно з вимогами безпеки, решітками укріплені всі перекриття та захищені вікна. Віконні решітки виготовила ПМБК за індивідуальним проектом головного архітектора Прилук Павла Бережного та художника Анатолія Риженка.
На підлозі другого поверху покладена паркетна дошка з покриттям іноземного виробництва по п’ятій (найвищій) категорії зносостійкості. Підлога першого поверху покрита плиткою 60х60 см, плитка такої ж якості й на сходах. У новому музеї якісні санітарні кімнати з великими дзеркалами, сучасними компактними раковинами й умивальниками (які, до речі, опущено на рівень, зручний для дітей, оскільки традиційно основними відвідувачами краєзнавчого музею є діти).
Після завершення будівельних робіт приміщення оглянула комісія, до складу якої увійшли керівники міста та району, Почесний громадянин Прилук, меценат Юрій Коптєв, коштом якого створюється музей. Зауважень до нашої роботи не було.
Згодом газон перед музеєм буде засіяний травою та засаджений рослинністю, на ньому встановимо ліхтарі й обгородимо решітками.
- Всі задуми вдалося втілити в життя?
- Юрій Вікторович Коптєв пропонував міській раді зробити своєрідний музейний комплекс, збудувавши в проході поряд з музеєм сувенірну лавку, де б продавалися речі з символікою Прилук і вироби декоративно-прикладного мистецтва місцевих майстрів. Але депутати, розглянувши цю пропозицію, згоди не дали. Тож, на жаль, сувенірного магазинчика біля музею не буде.
- Чого побажаєте колегам напередодні професійного свята?
- Користуючись нагодою, вітаю всіх працівників Першої Міжнародної будівельної компанії, а також всіх будівельників Прилук зі святом! Бажаю вам якомога більше робіт такого плану, як музей, на благо нашого міста!
НА ФОТО: Приміщеня краєзнавчого музею після реконструкції, Сергій Ликов.
Газета "В двух словах"
http://pryluky.osp-ua