Крок до втілення житлових перспектив - трьох дев’ятиповерхівок - зробили прилуцькі підприємці Микола Рожко та Олександр Козик, повідомляє видання «Високий Вал»
Нещодавно в стінах міської ради вони презентувати проект майбутнього житлового дев’ятиповерхового будинку. Сучасний красень уже через рік зможе прийняти перших своїх мешканців, бо саме впродовж року (з березня 2007-го по березень 2008-го) планується виконати всі будівельно-монтажні роботи. Дев’ятиповерхівка гармонійно доповнить житловий ансамбль на розі вулиць Костянтинівської та Садової.
— У Прилуках впродовж останніх 15-ти років нічого не будувалося, не зводився жоден будинок, — говорить Олександр Козик, інвестор будівництва.
— Тому й не існує в місті первинного ринку житла. Прилучани, які мають бажання придбати власну квартиру, змушені задовольнятися існуючими пропозиціями, сплачуючи неабиякі кошти. Саме через це у мене з Миколою Васильовичем ще півроку тому визріла ідея будівництва спочатку двох, а згодом ще однієї дев’ятиповерхівок. І здійснення непростої мрії стає можливим зі зміною влади у Прилуках. Адже нинішній мер всіляко підтримує і схвалює нашу ідею, бо теж небайдужий до даної проблеми.
— Сьогодні уже готові проекти двох будинків, — продовжує Микола Рожко, — і розпочалася підготовка земельної ділянки під будівництво. Можу запевнити прилучан, що це буде сучасна будівля, зведена з екологічно-чистої цегли, з найсучаснішими комунікаціями, ліфтом, консьєржкою, сферою побутового обслуговування в напівпідвальних приміщеннях та упорядкованою прилеглою територією. Завважу: до березня ще можна замовляти приміщення під майстерні, перукарні, офіси, аби потім їх не переобладнувати.
На кожному поверсі буде по дві однокімнатні та двокімнатні квартири і одна трикімнатна. А розміри кухонь в них задовольнять найвибагливіших господинь (найменша – 12,8 кв.м). Щоправда, майбутні власники за бажанням зможуть перепланувати свої оселі, краще це зробити завчасно, доки в проект ще можна вносити зміни. А продаватимуться квартири у майже готовому вигляді – всі «брудні» роботи (прокладення комунікацій, сучасна штукатурка стін, стяжка підлоги) виконають будівельники, а оздоблення – кожен творитиме своє. До речі, вікна - металопластикові, двері – броньовані, опалення - індивідуальне.
Без сумніву, всіх цікавить питання вартості цього житла.
— З упевненістю сьогодні сказати, скільки коштуватиме квадратний метр площі, не можемо, — знову підтримує розмову Олександр Козик, — бо постійно змінюється (звісно – в бік підвищення) вартість будматеріалів, енергоносіїв... Однак рівнятися на київські ціни теж не будемо. Нині у Прилуках старе житло пропонується за непомірними цінами і на нього є попит. Та нове житло все-таки матиме реальну вартість.
Мета Олександра Козика и Миколи Рожка незабаром стане дійсністю, і не одна прилуцька родина зможе покращити свої житлові умови. А водночас і вигляд міста змінюватиметься – дев’ятиповерхівки будуть достойною окрасою Прилук.
OLEX,
Тодi запитання по темi: Так прилуцькі підприємці токо ХОЧУТЬ будувати житло, чи вже шось роблять конкретне? Де копають? Яке мiсто видiлено пiд будову?
Нова будова не зiпсуе архiтектуру мiста в цiлому?
Отличительные черты настоящего свидомого:
"Доказательство недоказуемого, опровержение очевидного и доказанного".
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
OLEX,
Тодi запитання по темi: Так прилуцькі підприємці токо ХОЧУТЬ будувати житло, чи вже шось роблять конкретне? Де копають? Яке мiсто видiлено пiд будову?
Нова будова не зiпсуе архiтектуру мiста в цiлому?
не зіпсувало вроді..
а процес ще іде)
а де 3-тя 9-поверхівка, підкажіть?
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
За захистом інтересів прилучан ховаються амбіції мера
Виборами, попри всю їх важливість для долі країни, міста й кожного з нас, життя не закінчується. Воно продовжується, потребуючи нових, суголосних часу рішень і кроків.
Коли Прилуки ще тільки оговтувалися від гарячих політичних протистоянь виборів 2006 року, четверо місцевих підприємців, у тому числі я і Олександр Козик, вирішили започаткувати об’єднуючий проект, від якого б мали зиск і бізнес, і місто. Так виникло ТОВ «Прилуки Інвестбуд». Головною метою створення цього підприємства була консолідація зусиль підприємців задля розвитку будівельної галузі нашого міста. Востаннє житло в Прилуках будувалося років зо десять тому (якщо не брати до уваги кілька десятків квартир в «афганському» будинку на БАМі, які довів до ладу і передав сім’ям військовослужбовців попередній мер). Ми добре розуміли, що місто, котре не будується, приречене на поступове вмирання, і тому розробили проект, котрий би дав прилучанам роботу й житло, а самому місту – перспективи розвитку.
Перше дітище «Прилуки Інвестбуду» - дев’ятиповерховий будинок по вулиці Садовій, відомий жителям міста як кондомініум «Континенталь». Це дійсно сучасне житло, збудоване з використанням найкращих новітніх технологій. Окрім комфорту і квартир європейського зразка, мешканці будинку отримали ще одну суттєву преференцію – платити мінімум за його обслуговування та житлово-комунальні послуги.
ТОВ «Прилуки Інвестбуд» виконало свої зобов’язання перед інвесторами. Люди довірили нам свої гроші - і ми збудували їм якісне житло, зробивши все для того, аби з настанням економічної кризи в Прилуках не повторилася історія горезвісного «Еліта-центру». Єдине, що будинок здали в експлуатацію не в третьому, як планувалося, а в четвертому кварталі 2008 року. І тільки ми знаємо, яких зусиль необхідно було докласти задля завершення даного проекту.
Яку ж користь приніс «Континенталь» місту в цілому? Даний проект коштував понад 20 мільйонів гривень, і всі ці гроші пішли в економіку Прилук. Вони використовувалися в різних сферах: закупівля будматеріалів, заробітна плата будівельникам, оплата транспортних й безлічі інших послуг, пов’язаних з будівництвом. Тобто, на цьому проекті заробили гроші дуже багато людей. На сьогодні спорудження кондомініуму «Континенталь» завершено, але фінансування економіки міста не припиняється. Інвестори, котрі спершу вклали гроші у будівництво, тепер облаштовують квартири, закуповують для них меблі, побутову техніку й таке інше.
«Континенталь» - це тільки перший крок у реалізації стратегії розвитку ТОВ «Прилуки Інвестбуд». Про інші проекти компанії я розповім у наступних номерах «Града», а зараз хочу докладніше зупинитися на відносинах «бізнес-міська влада», котрі, як свідчить досвід «Прилуки Інвестбуду», у нашому місті залишають бажати кращого.
Почну з того, що ТОВ «Прилуки Інвестбуд» не укладало з міською владою жодних угод, що стосуються будівництва кондомініуму «Континенталь». Відтак, усі благодійній справи «Прилуки Інвестбуду» - це виключно добра воля його засновників, а не вигадані міським головою зобов’язання, якими він не втомлюється пояснювати прагнення компанії допомагати місту. Якби у міського голови дійсно були документи, що підтверджують якісь зобов’язання компанії, то він би давно оприлюднив їх. Принаймні показав би по телевізору.
Міська влада позиціонує «Прилуки Інвестбуд» як довічного боржника, котрий повинен за телевізійними наказами «відпрацьовувати» виділену йому ділянку під будівництво «Континенталю». Але ж, вибачте, ця земля була надана компанії в рамках діючого законодавства України і дісталася нам не безкоштовно. По-перше, довелося компенсувати витрати людям, котрі вже почали будувати там кафе з магазином та господарчими будівлями. По-друге, з майданчика для збору сміття було вивезено 48 КАМАЗів сміття, що роками накопичувалося там. Компанія купила одно-, дво- і трикімнатну квартири й відселила три сім’ї з будинку, що поруч із ділянкою. За власний кошт ми відновили під’їзд до п’ятиповерхового будинку, перенесли кабель, що заважав будівельним роботам, і таке інше. Тому говорити, що міський голова люб’язно подарував ТОВ «Прилуки Інвестбуд» земельну ділянку, принаймні нечесно. Як і використовувати в роботі з підприємцями методи шантажу.
Коли до Юрія Беркута звернулися жителі п’ятиповерхівки, що межує з кондомініумом, з проханням вирішити питання ремонту дитячого майданчика, він почав перекладати відповідальність з хворої голови на здорову. «Прилуки Інвестбуд» не має до цього майданчика жодного відношення, оскільки він розташований поза територією «Континенталю» і зруйнували його не ми. Однак міський голова через телебачення вимагає від нашої компанії ремонту даного майданчика. Але ж, як я уже сказав, у нас немає зобов’язань перед міським головою. Компанія має зобов’язання тільки перед інвесторами, і якщо вони попросять, то ми вже завтра встановимо їм дитячий майданчик. Я ніяк не збагну: чому міський голова замість того, щоб оперативно вирішувати проблеми, з якими до нього йдуть прилучани, публічно призначає винних у своїй бездіяльності? І чому цим винним усе частіше стає «Прилуки Інвестбуд»?
Питання благоустрою прилеглої території «Континенталю» і трьох сусідніх з ним будинків можна вирішити без зайвого клопоту, залучивши ресурси зацікавлених підприємств: КП «Прилукижитлобуд», ТОВ «Прилуки Інвестбуд» і МПП "Монтаж-наладка". Тільки для цього міський голова мусить зіграти консолідуючу роль і не через телебачення, а особисто поспілкуватися з керівниками. Впевнений, що, разом розробивши проект благоустрою, ми швидко впоралися б із цим завданням.
Міський голова не повинен діяти всупереч і навпаки, він повинен вчиняти так, як буде краще для міста. Особисті образи чи симпатії мера нікого не цікавлять. Коли ж у діяльності очільника Прилук на перший план виходять саме вони, захист інтересів прилучан перетворюється на абстракцію.
Приміром, ще в липні поточного року ТОВ «Прилуки Інвестбуд» надіслало міському голові листа з проханням визначитися з місцем для будівництва майданчика для контейнерного збору сміття. Уже майже середина грудня, а питання досі не вирішене. Приватна компанія просить у міської влади дозволу за власний кошт облаштувати Прилукам майданчик для збору сміття, а міська влада не тільки не створює підприємцям максимально сприятливі умови для реалізації їхнього задуму, а, навпаки, чинить перепони. Звісно, «Прилуки Інвестбуд» може й не витрачати грошей на згадане будівництво. От тільки хто від цього виграє? Місто, яке залишиться без майданчика? Міський бюджет, який не зекономить на його будівництві? Чи Юрій Беркут, котрий задовольнить якісь власні амбіції?...
На виборах 2006 року замість потужного мера-господарника Прилуки отримали мера-господаря, котрий бачить у прилучанах не рівноправних партнерів по розбудові міста, а своїх підданих. Звідси небажання налагоджувати добрі стосунки з людьми інших політичних поглядів та життєвих позицій, звідси неприйняття компромісу як засобу досягнення цілей в інтересах громади. Ділити прилучан на друзів і ворогів, хороших і поганих може дозволити собі хто завгодно, але тільки не міський голова. Навпаки, він повинен поважати працю та ініціативу кожного, вміти переступати через своє «Я» задля благополуччя Прилук і прилучан. Тоді в нашому спільному домі будуть злагода і взаєморозуміння, тоді місто рухатиметься вперед.
Микола Рожко
Від "Граду": У найближчих час компанія "Прилуки Інвестбуд" відповість на нині популярне в Прилуках запитання «ДЕ БАСЕЙН? ДЕ Ж БАСЕЙН?? НУ ДЕ БАСЕЙН???».