Російський історик Ключевській небезпідставно вважав Андрія Боголюбського, князя Суздаля або Залісся, як називалася в ХІІ столітті сучасна Центральна Росія, першим власне російським князем. „З Андрієм Боголюбським великорос вперше вийшов на історичну арену”, – писав російський історик Ключевський. Нещодавно від дня „виходу великороса на арену” минуло 850 років – 1156 року Андрій Боголюбський стає князем Залісся – Володимиро-Суздальського князівства.
З ХІІ століття нащадки старшого сина Володимира Мономаха – Мстислава Великого (1125-1132 рр.) княжили переважно в Україні, та все ще періодично залежних від Києва Смоленську та Новгороді, а нащадки молодшого сина – Юрія Довгорукого – дедалі більш автономно керували в Заліссі (сучасній Московській та навколишніх областях Росії).
Чому ж така велика увага цьому князеві? Річ у тім, що до нього всі князі династії Рюриковичів традиційно вважали, що їхня Батьківщина ("отчина" – це Русь, тобто земля сучасної Київської, Житомирської, Чернігівської, та частин Черкаської і Полтавської областей. Руссю в ті часи називалася лише ця територія Центральної України, а починаючи кінця 12 століття – і Західна Україна. Вся решта земель, підконтрольних Рюриковичам (Залісся, Новгород, Полоцьк, Псков тощо) Руссю не вважалися, а, отже, не були й Батьківщиною чи отчиною для князів-Рюриковичів.
Всі князі династії зобов‘язані були берегти цю землю, посилаючи дружини воювати на користь Києва навіть з тих земель, де степовиків ніколи й не бачили.
Літопис повідомляє зворушливу історію, коли князь Ростислав, онук Володимира Мономаха, який все життя княжив у далекому Смоленську, відчувши, що вмирає, сказав: "Не можу я тут лягти. Повезіть мене до Києва. Якщо мене Бог візьме в дорозі, то покладете мене, за отчим благословінням, у Церкві святого Феодора (у Києві). Якщо ж Бог відпустить недугу сю, то пострижуся в Печерському монастирі".
Коли іншого князя – сина Володимира Мономаха, прагнули вигнати з Русі і відправити до Курська, він сказав: "Я волю на своїй отчині смерть прийняти. Краще мені смерть з дружиною на своїй отчині і дідізні узяти, ніж Курське княжіння".
Саме Андрій Боголюбський, засновник села Боголюбово під Суздалем, та його нащадки, переступили цю традицію, якій всі князі династії Рюриковичів були вірні три століття – вважати Київ і Київщину своєю єдиною Батьківщиною.
Батько Андрія Боголюбського, Юрій Довгорукий, який майже все життя княжив у Заліссі, докладав усіх зусиль, щоб заволодіти Києвом. Однак Юрій Довгорукий був князем-невдахою – його тричі виганяв з Києва молодший від нього Ізяслав Мстиславич.
Син Юрія Довгорукого Андрій уже не хотів жити на Русі. „Пішли додому затепло, на Русі нам місця нема”, - казав він батькові, який, попри все, тримався мрії про Київ. Андрій Боголюбський, вихований усе життя в Суздалі, вже не вважав Русь своєю Батьківщиною. Тим більше, що він був сином половчанки, дочки хана Аєпи. Зовнішність суздальського князя, відтворена радянським ученим Герасимовим по його останках, досить характерна для походження князя. А на той час більших ворогів, ніж половці, у Києва і Русі не було.
Сам Андрій Боголюбській в боротьбі проти Києва постійно підтримував своїх родичів половців – основного ворога Русі.
Водночас, головною причиною опозиційності Суздальського Залісся проти Русі були не родинні зв‘язки князів з половцями, а природні геополітичні інтереси нового народу, який народився в Заліссі від сплаву фіно-угорських племен, під впливом церковнославянського мови та первинної київської адміністрації. До речі, назва Суздаль, як і більшість власних назв Центральної Росії, має фіно-угорське походження.
Кияни у відповідь теж не взлюбили Андрія Боголюбського. Через це, після того, як після смерті Ізяслава Мстиславича на княжіння у Київ таки потрапив Юрій Довгорукий, Андрій постійно сидів у фортеці Китай-город, що була на місці сьогоднішньої Китаєвої пустині, сьогодні – в межах міста.
Через те, що він жив у фортеці Китай-город та майже не виходив із неї, кияни й брати-князі прозвали його „Китаєм”.
Річ у тім, що слово „кита” староукраїнською мовою означає плетіння (звідси, наприклад, слово „китиця”).
Усі містечка-фортеці на Київських горах віддавна мали штучні укріплення, зроблені з переплетених дерев‘яних каркасів, заповнених землею. Залишки такої стіни від VI-VII століття вчені знайшли на Старокиївській горі, біля сучасного Історичного музею. Поверху такі стіни мали критий хід – заборола з бійницями. Ззовні стіна обмазувалася глиною (аби уникнути підпалу), та фарбувалася вапном (українські хати мали приблизно таку ж конструкцією стін). Вся фортеця виглядала білокам‘яною, сяяла на сонці і гарно увінчувала пагорби. За бойовими якостями така стіна не поступалася кам‘яній – каміння з пороків – камнеметів просто в‘язли в ній, тоді як кам‘яну стіну вони розбивали. Основним недоліком таких фортець була недовговічність таких стін, їх часто треба було лагодити.
Під час мандрівок у Монголію наші князі побачили велику китайську стіну, і назвали всю тамтешню країну звичною назвою – Китай.
В Україні „білокам‘яні” фортеці увінчували київські гори: Боричів, Старокиївську, Дитинку, Хоривицю, Щекавицю, а також Білгород (нині село Білгорода на околиці Києва), Вишгород, Родень, Витичів, Переяслав, та чимало інших українських міст – в тому числі й Китай-город, у якому закрився Андрій Боголюбський під час князювання в Києві його батька. Після смерті Юрія Довгорукого протистояння між киянами та суздальцями-„залішанами” тільки загострилося. Як пише літопис, суздальців було вибито в Києві та по всіх містах Русі.
У 1169 році князь Китай захопив Київ, відбивши його у Великого Київського князя Мстислава Ізяславича, сина головного ворога Юрія Довгорукого. Перед тим Андрій Боголюбський утік з Русі до Суздаль, викравши ікону Вишгородськой Богоматері, яка тепер в Росії називається Володимирською.
Захопивши Київ, суздальській князь влаштував небувалий розгром. Літопис пише: "І грабували вони два дні весь город — Поділ, і Гору, і монастирі, і Софію, і Десятинну Богородицю. І не було помилування нікому і нізвідки: церкви горіли, християн вбивали, а інших в‘язали, дружин вели в полон, силоміць розлучаючи з чоловіками їх, діти ридали, дивлячись на матерів своїх. І узяли вони майна множина, і церкви оголили від ікон, і книг, і риз, і дзвони з церков познімали ... Запалений був навіть монастир Печерський святий Богородиці поганими, але Бог молитвами святої Богородиці оберіг його від такої біди. І був у Києві серед всіх людей стогін, і туга, і скорбота невтішима, і сльози бесперестанні. Це ж все зроблено за гріхи наші".
Літописець називає військо Андія Боголюбського „поганими”. Так у літописах називаються виключно іноземці, та й то язичники.
Після такого тріумфу князь Китай розперезався. Він навіть почав наказувати князям київської династії. Правда, отримав відкоша.
Андрій Боголюбській сказав Роману (сину саме того Ростислава, який їхав умирати до Києва): "Не ходиш ти в моїй волі з братами своїми, так піди ти з Києва, а Давид — з Вишгорода, а Мстислав — з Білгорода. А ось вам Смоленськ, їм і поділіться".
Очолив опір Мстислав. Як пише літопис, "Мстислав від юності звик не боятися нікого, а тільки Бога одного берегтися. І повелів він, Андрєєвого посла узявши, постригти [йому] перед собою голову і бороду, сказавши йому: "Іди ж до князя свого і скажи йому: "Коли ти з такими словами прислав не яко до князя, а як до підручної і простої людини, то що ти задумав, то і роби. Хай Бог розсудить". Андрій зібрав воїв своїх — ростовців, суздальців, володимирців, переяславців, білозерців, муромців, і новгородців, і рязанців, - і, порахувавши їх, знайшов, що їх п‘ятдесят тисяч. І послав він, сказавши їм: "А Мстислава, схопивши, не учиніть же йому нічого, а приведіть його до мене".
Як пише літопис, під Вишгородом "Мстислав ударився з полками їх, і потоптали вони середній полк, а інші супротивники, побачивши [це], оточили його, тому що Мстислав в‘їхав в них з невеликим військом. І тоді змішалися обидва, і велике було сум‘яття, і стогін, і крик сильний, і голоси невідомі, і видно було тут, як ламалися списи, і [чутний] був дзвін зброї, від великого пилу не впізнати [було] ні кінного, ні пішого".
Киянам допоміг луцкий князь Ярослав Ізяславіч, точніше слух про нього: "І прийшли в замішання війська їх, і, не дождавши світанку, в сум‘ятті великому, не маючи можливості утриматися, побігли через Дніпро, і багато їх топилося. І виїхав Мстислав з міста з дружиною своєю і, наздогнавши їх, дружина його ударила на обоз їх, і багато колодників вони захопили. Мстислав же багато поту утер з дружиною своєю і немало мужності показав з мужами своїми".
Цей розгром суздальців під Вишгородом стався на початку зими 1173 року.
Як пише вітчизняний літопис, "так повернулася вся сила Андрія, князя суздальського, а зібрав він всі землі, і безлічі воїв не було числа. Прийшли вони зарозумілими, а покірливими відійшли в доми свої. Сим так і збулося слово апостола Петра, який сказав: "Той, хто підноситься – змириться, а хто упокорюється — піднесеться".
У Заліссі, як це часто траплялося і в майбутньому, зовнішня поразка створила внутрішні проблеми для влади. Народ не пробачив їй провал у підкоренні інших земель. Незабаром після вишгородського поразки, 28 червня 1174 року Андрій Боголюбській був убитий змовниками, і тіло князя лежало на вулиці, поки народ грабував хороми. Примітно, що дорікати змовникам і ховати князя залишився тільки його придворний киянин Кузьмище Киянин. Так завершився життєвий шлях князя Китая – засновника Росії.
crok
Старожил
Номер: 7
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 870
Попереджень: 0
Нагороди:
Росія з кожним роком втрачає свою військову міць. І це не моя вигадка.
Ось факти:
http://vpk.name/news/96422_Ispyitaniya_Boreev_priostanovili_izza_neudachnogo_puska_Bulavyi.html Испытания «Бореев» приостановили из-за неудачного пуска «Булавы» Дата - 09.09.2013
У зв’язку із цією статтею я подивився Вікіпедію, що ж то за «Булава» така.
І там, у статті про неї я знайшов цікаву статистику:
Статистика испытаний советских и российских БРПЛ А там остання колонка - процент успішності пусків ракет. Від самої найпершої радянської до найсучаснішої «Булави» - і він постійно знижується. 100-88-95-85-74-57,9. Найнижча успішність - у найновішої «Булави». Дивлячись на цю статистику розумієш, що трагедія «Курська» у Росії ще повториться, й не один раз! Нажаль...
-----
Добавлено 10 сентября 2013 г., 01:09:08:
А "наіболєє вєроятний пратівнік" Росії може бути спокійним. До нього не долетить і половина ракет, бо ще ж буде працювати ППО!
Хоч і чорний гумор, та все ж доля правди є...
-----
Добавлено 10 сентября 2013 г., 15:23:30:
Очікується проголошення Ставропольської російської республіки
Питання про проголошення Ставропольської російської республіки стане головним на I З‘їзді слов‘ян Ставропілля (Російське народне зібрання), який пройде в крайовому центрі 4 листопада. Про це «НГ» повідомив голова оргкомітету з‘їзду , керівник громадської організації «Російська єдність Кавказу» (РІКА), координатор громадських палат Ставропілля Сергій Попов. Очікується, що у форумі візьме участь близько 500 делегатів.
Зараз ведеться активна підготовка з‘їзду, у складі оргкомітету якого - керівники слов‘янських і козачих організацій, представники громадськості та наукових кіл. У їх числі отаман Кавказької козачої лінії Юрій Чурек, екс -мер Будьоннівська керівник Громадської палати міста Микола Лященко, представник регіонального відділення незареєстрованої партії «Нова сила» Андрій Дудінов.
«У населення Ставропілля ніхто не запитав їхньої згоди на виведення регіону з Південного федерального округу і переміщення краю в компанію до кавказьких республіках, - каже Сергій Попов. - А тому сьогодні ми повинні жити за образом і подобою сусідніх республік. У них проводяться з‘їзди народів, і у нас теж повинен пройти з‘їзд російського народу. А губернатор Ставропілля має стати таким же лідером свого народу, якими є голови цих суб‘єктів».
Організатори з‘їзду стверджують, що Ставропольський край повинен існувати у формі російської республіки у складі Північного Кавказу. Звичайно, законодавчо оформити це непросто, але політику в краї, кажуть вони, необхідно проводити саме під цим кутом. «Ставропольський край, єдиний регіон з Північно - Кавказького федерального округу, не включили у федеральну цільову програму «Південь Росії». Тому дотацій ми отримуємо значно менше, ніж Чечня або Дагестан. А в нещодавно створений Раді при президенті РФ з питань міжнаціональних відносин не було включено жодного ставропольчанина. У той час як представники Краснодарського краю і Ростовської області там є , - каже Сергій Попов. - Складається враження, що Центр сприймає наш край як резерв для розвитку сусідніх кавказьких республік, а не як самостійний суб‘єкт».
Як вважає Сергій Попов, внаслідок великого напливу вихідців з Північного Кавказу на Ставропіллі відбувається активне витіснення слов‘янського населення. За його інформацією, більшість приїжджих знаходяться на цих територіях незаконно. «Власність в регіоні активно скуповують вихідці з кавказьких республік, - говорить Попов. - Що стосується місцевої влади, то вона цілком підтримує приїжджих, особливо в східних районах». Попов називає план реалізації міграційної політики в краї сирим, оскільки в ньому немає конкретики.
«Потрібно провести ревізію того, чим займаються і де живуть люди, що переїхали на Ставропілля. Це стосується насамперед дагестанців. Як ними використовуються кошари, землі - законно чи незаконно? За офіційними даними, їх кількість збільшилася до 50 тисяч осіб, а за неофіційними - їх вже близько 100 тисяч». При цьому, за офіційними даними, з 1995 року східні райони Ставропілля покинули 25 тис. корінних жителів. Щільність населення знизилася до 14 осіб на кв. км.
Причин, які змушують корінне населення покидати свій край, безліч. Це відсутність земельного контролю, низький рівень життя, високий рівень безробіття. Наприклад, в одному зі східних районів - Степновскому - забезпеченість лікарями втричі нижче середнєкрайового показника, рівень безробіття - 14,5 %, що в три рази вище, ніж у середньому по краю. Підприємства закриваються, а в 12 населених пунктах Степновского району і зовсім немає роботодавців.
За словами крайового міністра зі східних територій Ставропілля Олександра Коробейникова, в Степновському районі особливо гостра нестача кадрів відзначена в освіті, охороні здоров‘я, де дефіцит фахівців складає до 50 %. Стан справ, що склалися в деяких сферах, можна назвати катастрофічним. Так, наприклад, показники смертності малят та дитячої захворюваності в районі найвищі по краю. Як заявив Коробейников на засіданні робочої групи щодо соціально-економічного розвитку східних районів Ставропольського краю, що недавно проходив у Степновському районі, головам цих муніципалітетів необхідно «міцно задуматися», щоб визначити першочергові проблеми та завдання, у вирішенні яких потрібна участь уряду регіону. Всі ці пропозиції в найкоротші терміни повинні бути представлені губернатору Ставропілля Валерію Зеренкову.
Независимая газета 07.09.2013
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: crok (10 вересня 2013 р., 15:33:20)
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
У Росії сьогодні відзначають національне свято — 70-річчя гранчака
У Росії сьогодні, 11 вересня, відзначають День гранчака. Його вперше випустили в 1943 році в Гусь-Хрустальному.
Дизайн склянки приписують знаменитому скульпторові Вірі Мухіній, яка наприкінці 1940- х років захопилася склом. Вважається, що саме вона розробила склянку з 16-ма гранями і специфічним обідком.
У СРСР такими склянками користувалися у багатьох закладах, автори кулінарних рецептів використовували її як міру об‘єму. З часом граней стало 22, а стінки склянки - тонші. Вона коштувала від 7 до 14 копійок. Ціна була видавлена на дні.
У сучасному житті гранчаки також затребувані. Випускають їх у Росії тільки в одному місці - на скляному заводі в Гусь-Хрустальному. "Щороку ми випускаємо 10-12 мільйонів склянок. Їх із задоволенням купують і в країні, і в колишніх республіках Союзу - в Україні і в Казахстані. У Західній Європі склянка популярністю не користується", - розповіли журналістам в адміністрації заводу.
За матерiалами: Вести.ru, ІТАР-ТАСС
crok
Старожил
Номер: 7
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 870
Попереджень: 0
Нагороди:
Як відомо, Росія була ініціатором створення блоку ШОС (Шанхайська організація співробітництва) на противагу НАТО. Сама Росія на всіх рівнях активно заперечує той факт, що це - противага НАТО. Що ж це таке і яке, насправді, місце там займає Росія?
ШОС - «китайское НАТО»?
13 сентября лидеры стран Центральной Азии встретятся на заседании Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) в Бишкеке (Кыргызстан). Внутри этой организации лидером является Китай.
ШОС, ранее известная как «Шанхайская пятерка», состоит из крупных (Китай и Россия) и мелких игроков (Казахстан, Кыргызстан, Таджикистан и Узбекистан). В рамках этой организации обсуждается множество вопросов, начиная от китайских трубопроводов и кончая безопасностью в Афганистане.
В настоящее время блистательный «Господь и Учитель» китайский лидер Си Цзиньпин совершает поездку по странам Центральной Азии, чтобы триумфально возвратиться в Пекин. В каждой стране он призывает к верховенству закона и обещает предоставить странам-членам ШОС 30 тыс стипендий для студентов, желающих обучаться в Китае. В самом деле, ШОС это не просто встреча стран-единомышленников, это шанс для Китая показать свое очарование.
Самым ярким признаком того, что кроме Китая и России другие страны являются лишь показухой, стало то, что на недавно прошедших военных маневрах на Урале участвовали только китайские и российские войска, что дало повод спросить: «а где же остальные страны?».
Тем не менее, нет нехватки в странах, желающих присоединиться к ШОС. Это Индия и Пакистан (имеют статус стран-наблюдателей) и Турция, чей премьер-министр Тайип Эрдоган как-то пошутил, что его страна откажется от вхождения в Евросоюз ради членства в ШОС. Несмотря на казалось бы невинный комментарий турецкого лидера, эти слова вызвали обеспокоенность в некоторых кругах.
ШОС объявила своим врагом «три зла» - терроризм, сепаратизм и экстремизм. По мнению некоторых экспертов, под флагом «борьбы с терроризмом» на самом деле нарушаются права человека и оправдываются внутренние репрессии в этих странах.
Являясь самой мощной страной ШОС Китай имеет право формировать внутреннюю политику во всей Центральной Азии. Среди этих стран в некоторой степени «частично свободным» может считаться лишь Кыргызстан, в остальных странах наблюдается неприкрытый авторитаризм. Когда весь остальной мир обеспокоен бесконечным применением пыток в Казахстане и тюремным заключением в Кыргызстане Азимжана Аскарова (этнический узбек и защитник прав человека, осужден к пожизненному заключению - прим. «ВП»), Китай уделяет главное внимание экономическим связям, а не гуманитарным вопросам.
В настоящее время Китай смотрит на ШОС как на новый «Шелковый путь». Поражает размах китайских инвестиций в Казахстане, в том числе последний контракт на скупку 8,4% акций каспийского нефтяного месторождения Кашаган на сумму 5 млрд долл США. Дело в том, что Центральная Азия имеет решающее значение для Китая в диверсификации поставок нефти.
Хотя некоторые аналитики считают, что ШОС создан как противовес НАТО, будущее организации является неопределенным, возможно, в значительной мере даже для ее членов. Время от времени они, кажется, собираются лишь для того, чтобы напомнить миру о существовании ШОС. Пока весь мир воспринимает легитимность и актуальность организации исключительно в связи ростом влияния Китая в Центральной Азии.
vpk.name 11.09.2013
Права на данный материал принадлежат «Военный паритет»
Материал был размещен правообладателем в открытом доступе.
-----
Повідомлення редагувалося 2 разів. Останнє редагування: crok (13 вересня 2013 р., 14:35:14)
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
Dovbnya
БАН
Номер: 3343
Зареєстрований: 29 серпня 2013 р.
Повідомлень: 27
Попереджень: 5
Dovbnya, ну, якщо вже китайці просто тупо скопіювали радянські винищувачі, то вони ж зможуть скопіювати і каски!
----- Добавлено 14 сентября 2013 г., 04:43:45:
Росія бреше про українську гривню
Росія поширює панічні чутки для девальвації гривні - Каха Шенгелія
Росії вигідне поширення безпідставних панічних чуток на українському ринку та послаблення гривні для подальшого контролю над ситуацією . Водночас дії РФ не матимуть успіху. Таку думку в коментарі телеканалу БТБ висловив грузинський економіст, президент Кавказького університету Каха Шенгелія.
Експерт заявив, що мав змогу порівняти аналітичні дані про стан українських фінансів від європейських та грузинських фахівців із песимістичними прогнозами російських експертів із «Сбєрбанку», та вважає, що російські заяви цілком безпідставні і політично вмотивовані.
«Я проглянув економічний аналіз за останні декілька місяців та навіть рік, і я можу сказати, що він не має нічого спільного із прогнозами Сбєрбанку. Тож негативні прогнози стосовно українського ринку є абсолютно політично мотивованими. Росіяни прагнуть участі України в Митному союзі та девальвації української валюти настільки швидко, наскільки це є можливим», - сказав Шенгелія.
«Я говорю так тому, що знайомився з економічними прогнозами європейських та грузинських банків. Грузинські банки мають капітал в Україні та Білорусі, тому кожного місяця складають статистику та аналіз того, що відбувається на українському фінансовому ринку… Коли я порівняв їх із російським аналізом, побачив велику відмінність. Тому я думаю, що тут присутній політичний мотив», - зазначив він.
Як вважає Шенгелія, Росія має два варіанти - або втратити Україну, або здобути.
«Це дуже очевидно. Росія зараз має два варіанти: вона втратить Україну чи здобуде її, і не лише у плані газу, транспорту чи митниць, але також у плані валюти. Вони хочуть створити паніку на національних ринках, щоб гривня впала, а вони змогли прийти і отримати контроль над ситуацією. Я не думаю, що подібне трапиться», - підсумував економіст.
siver.com.ua
А ще я на російському gazeta.ru прочитав такий коментар росіянина:
Цитата:
Какая-то непонятная истерика по проблеме, решение которой состоялось в 1991 году.
а) Украина независимое государство.
б) Если хочется куда-то тянуть Украину см. п. а).
Кроме того, войди Украина в ТС мы получили бы в союзники того волка, что вечно смотрит в лес. Украина - не союзник нам и не друг - если понять эту нехитрую мысль - всё сразу становится на свои места.
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
Внезапно (с) открыл для себя замечательное белорусское мороженое "Белая бяроза".
И сразу стал его безоговорочным поклонником. Фруктовое в шоколаде напомнило вкус детства - почти такой же, только за 18 копеек.
Сейчас, правда, уже 6.5 гривны и за 77 грамм против тогдашних 100. Ну да ладно.
Завтра куплю большой пакет вместе со всякими фруктами, орехами и шоколадом, благо, все это продается рядом.
Одновременно и удовольствие и помощь дружественной белорусской диктатуре )
і за ним слідом комент якогось расєянина:
Цитата:
В России тоже к белорусским продуктам - совершенно особое отношение.
Во-первых, они считаются более натуральными, чистыми, менее "поддельными", чем российские и другие импортные.
При этом, они считаются более близкими к советским продуктам, которые для большинства стали недосягаемым ностальгическим образцом качества, безопасности и дешевизны.
Во-вторых, они считаются более дешевыми.
Честно говоря, и первое и второе довольно спорно. То есть, изначально оно так и было, безусловно: очень качественно, чисто, по-советски безопасно, и дешево. Но постепенно, и цены приблизились к российским, и качество, думаю, тоже. Да и уверен, что немало российских продуктов сбывается под брендом "белорусских"! Да и фактор Чернобыля никуда не девался...
Но то, что есть в России такой престижный бренд: "Белорусские продукты", это - бесспорно!
Впрочем, как и "Белорусская мебель", например.
Найцікавіше що «Белая бяроза» — бренд українського виробника морозива ТОВ «Ласунка», виробляється у Дніпропетровську та Харкові і до Білорусі не має ніякого відношення. )) Їх сайт http://bbyaroza.by зареєстрований 13 листопада минулого року в Україні. В контактах ніяких адрес, лише Дніпропетровський № телефону.
OLEX, Ось тобі й «бєлорусскіє продукти»!
Ну да кацапи ж - вони як діти! Написано на білоруській мові або на незрозумілій, та ще й із українським і - значить білоруське! Це ми, українці, можемо читати й розуміти російську, українську й білоруську мови, частково польську та болгарську, і ще трохі всяких там чеських-словацьких-сербських-хорватських... А вони ж - росіяни! Вони такі обмежені й зашорені, що далі свойого русскава йазика нічого не розуміють! Але на кожному кроці вищать - ми слов’яни (знаємо слово, тобто - мову), а всі інші - нємци (тобто німі), або ж - буржуї...
Ото тобі й вся їхня ученість!
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: crok (15 вересня 2013 р., 01:57:29)
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
Пожар на атомной подводной лодке «Томск» полностью потушен. Об этом сообщается на сайте Объединенной судостроительной корпорации (ОСК).
На лодке ведется проливка межкорпусного пространства, чтобы не допустить возникновения новых очагов пожара. Во время тушения, в котором участвовали 15 пожарных расчетов, никто не пострадал. По словам представителя ОСК, которого цитирует «Интерфакс», «несколько пожарных, которые надышались дымом, отпущены домой после того, как им была оказана необходимая медицинская помощь».
Лодка стоит в доках, боезапас на ней отсутствует. Оба реактора главной двигательной установки заглушены и находятся в безопасном состоянии.
По предварительным данным, пожар на АПЛ «Томск» начался во время ремонта. В ходе сварочных работ загорелась резиновая изоляция и старая краска внутри цистерны главного балласта. Из-за этого началось задымление межкорпусного пространства.
Подлодка К-150 «Томск» проекта 949А «Антей», входящая в состав Тихоокеанского флота, с 2012 года находится в доках судоремонтного завода «Звезда». Перед постановкой в док реактор был заглушен, и с борта было снято вооружение.
lenta.ru
Далі повідомляється, що наслідки пожежі будуть ліквідовані за 10 днів. Та ця заява, скоріш за все, є ширмою для приховування справжнього стану справ на човні. На підтвердження моєї думки тут же читаємо таке:
Цитата:
Пострадавших в результате происшествия нет. Весь личный состав был выведен за пределы дока. В тушении участвовали 15 пожарных расчетов. Также на место ЧП вылетел главнокомандующий ВМФ адмирал Виктор Чирков.
Окрім численного пожежного загону, який гасив пожежу (або як сором’язливо кажуть росіяни - задимлєніє), ще бачимо, що туди прилетів навіть главком ВМФ. А главкоми на всякі "нєзначітєльниє задимлєнія" не вилітають!
І хоч росіяни всюди заявляють, що нічого, мовляв, надекстремального там не виникло й радіаційна обстановка в нормі, скоріш за все - там серйозна ситуація! Бо Росія слідом за СРСР взяла моду всіляко приховувати масштаби надзвичайних ситуацій.
----- Добавлено 16 сентября 2013 г., 16:09:38:
16.09.2013 15:53
Фіни звинуватили Путіна в крадіжці ідеї про рішення сирійського конфлікту
Фінські ЗМІ заявили, що «тріумф» російського президента Путіна з приводу «перемоги» над «яструбами з Пентагону» не зовсім заслужений.
За даними скандинавської преси, ідею роззброїти Асада сформулювали норвезькі, шведські та фінські дипломати ще два тижні тому. А Путіну лише доручили донести цю пропозицію до Обами. Глава МЗС РФ Сергій Лавров і президент Путін після цього піднесли «скандинавський рецепт» як власну ідею. InoСМИ.ru в огляді фінської преси повідомляє, що видання цієї країни заявили про присвоєння Путіним ідеї врегулювання «сирійського питання», хоча ця ідея йому не належала. Путіну слід було лише передати її президенту США, повідомляє Новий регіон.
Міністр закордонних справ Ерккі Туоміоя підтверджує інформацію норвезьких ЗМІ про скандинавське походження мирної ініціативи щодо Сирії. За словами Туоміоя, новина про те, що він обговорював питання з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, відповідає істині.
Туоміоя повідомив Новинний службі YLE, що міністри закордонних справ обговорювали і роздумували про методи вирішення сирійського конфлікту. Два тижні тому відбулася відеоконференція за участю міністрів закордонних справ Скандинавських країн та країн Балтії, на якій міністри і домовилися запропонувати Росії ідею про резолюцію. Туоміоя підкреслив, що Фінляндія може зіграти важливу роль у встановленні контролю над хімзброєю, так як у фінів є потрібне ноу-хау в цій галузі.
Автор YLE, посилаючись на норвезьку газету Verdens Gang, написав, що ідея резолюції належить міністрові закордонних справ Норвегії Еспен Барту Ейде і його шведському колезі Карлу Більдту. Ідея обговорювалася в ході відеоконференції главами МЗС країн Скандинавії і Балтії перед тим, як представити її президентові США Бараку Обамі під час його візиту до Стокгольма.
За інформацією Verdens Gang, міністри закордонних справ Більдт і Ейді не змогли додзвонитися до Лаврова і запропонувати дану ідею, проте це вдалося на наступний день фінському міністру закордонних справ Ерккі Туоміоя. Автор YLE підкреслив, що Лавров виступив з пропозицією про передачу хімзброї Сирії під міжнародний контроль, представивши це власною ініціативою.
За визнанням Wall Street Journal, «прозвучала буквально в останній момент ініціатива Кремля, яка попередила західну військову інтервенцію проти його сателіта сирійського президента Башара аль-Асада, поставила Кремль в самий центр світової політичної сцени і стала найбільш значимою дипломатичною перемогою Москви за багато років».
Зазначимо, що WSJ, як і скандинавські ЗМІ, зауважує про несподіваний поворот: «Ще два тижні тому здавалося, що у Москви закінчилися всі доводи і варіанти дій». Саме два тижні тому, заявляють скандинавські ЗМІ, фінські дипломати передали план мирного вирішення «хімічного конфлікту».
----- Добавлено 16 сентября 2013 г., 16:14:31:
З однієї сторони наче правда, а з іншої - питання: а якщо у них був готовий рецепт вирішення сирійського конфлікту, то чому самим не висловити це рішення? Чому і для чого передавати Лаврову? Адже хто-хто, а саме фіни та прибалти дуже добре знають всю підступність Росії та російської закордонної політики...
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: crok (16 вересня 2013 р., 15:21:19)
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
crok
Старожил
Номер: 7
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 870
Попереджень: 0
Нагороди:
Росія останнім часом перед самітом у Вільнюсі, де очікується підписання асоціації України з ЄС відкинула будь-які дипломатичні реверанси й активно вставляє палки в колеса Україні! І робить це відкрито, нахабно й наповнює інформаційний простір брехнею й наклепами! Ми вже почули весь діапазон наглої брехні - від заяв російських чинуш про те, що Україна втратить мільярди, закликів приєднатися до Митного союзу й до повного заперечення всіх своїх же запрошень до МС, що звучать у такому ключі - Україна настільки хитрий і непередбачуваний партнер, що от і добре, що її немає у МС!
Одна з розлогих гілок брехні про Україну звучить таким штибом - Україна при вступі до СОТ здала все, що можна було здати! Економічно це - зашморг для України! А от Росія, вєлікая страна, тому не квапилась вступати до СОТ, чекала, поки її майже запросили до цього світового торгового клубу, а відтак - Росія відстояла всі свої економічні інтереси і вступила до СОТ на значно кращих умовах, які кардинально відмінні від українських!
Для людей думаючих такі заяви Росії виглядають явною брехнею! Просто від них відгонить явним ура-патріотизмом, Росія видає бажане за дійсне.
Незважаючи на закритість російської влади все ж деяка правдива інформація попадається у ЗМІ.