ЦЕНТРАЛІЗОВАНО ЧИ ІНДИВІДУАЛЬНО?
На останній сесії Прилуцької міської ради депутати більшістю голосів прийняли рішення дозволити прилучанам відключатися від систем централізованого тепло- і водопостачання у житлових будинках. Цим самим вони увімкнули зелене світло усім бажаючим у будь-який час мати у власному помешканні гарячу воду і тепло (нагадаємо, що донедавна встановлення індивідуального опалення дозволялося лише побудинково чи усім під’їздом та у квартирах, обладнаних димоходом). Звичайно, як і будь-яка конфліктна справа, ця також має і захисників, і противників. Тому газета й вирішила дізнатися думку прилучан з цього приводу, звернувшись до депутатів міської ради та пересічних городян.
Олексій Пальоха, депутат міськради від фракції «Комуністична партія»:
- Питання встановлення індивідуального опалення в оселях прилучан має свою певну історію. Спочатку прилучани зрозуміли, що, використовуючи послуги комунального тепловодопостачального підприємства (тим паче монополіста!), вони займаються марнотратством. Послуги неякісні і до того ж дорогі. Вихід – встановлювати в квартирах прилади індиві-дуального опалення. Та коли цей процес набув масового характеру, виконавча влада зрозуміла, що з цим треба щось робити. І вона нічого кращого не придумала, як у травні 2007 року винесла у сесійну залу проект рішення про встановлення індивідуального опалення під’їздами і по стояках. Я застерігав депутатів, що таке рішення – протизаконне. Тому я вибрав єдиний шлях – судовий захист інтересів городян. І у вересні Прилуцький міськрайонний суд своєю ухвалою скасував рішення міської ради щодо систем індивідуального опалення. Більшість депутатів, зрозумівши, що їх втягли в авантюру, на одній із сесій відмінили незаконне рішення. Після чого майже тисяча сімей прилучан отримала дозволи на встановлення індивідуального опалення. Виборці висловлювали вдячність депутатам за мудре рішення.
Але, на жаль, центральна влада не заспокоїлась. І в листопаді Міністерство з питань житлово-комунального господарства ухвалило новий наказ, який, практично, ставить хрест на можливості встановлення індивідуального опалення (ним передбачалося лише побудинково встановлення індивідуального опалення).А це, як ви розумієте, утопія.
Наші ж чиновники дуже зраділи цьому наказу, і так як вести розмову з ними нема про що, я відразу ж звернувся до окружного адміністративного суду з позовною заявою. 9 червня цього року суд прийняв однозначне рішення (це стало можливим завдяки професіоналізму фахівців адвокатської контори «Логос» на чолі з В. Кічею) – скасувати наказ Міністерства як такий, що порушує конституційні права громадян України. 10 червня у сесійній залі я довів його до відома громади. І депутати в цей же день прийняли рішення про зняття усіх обмежень на встановлення індивідуального опалення. Але, на жаль, міський голова його заветував. Формально він правий, тому що дане судове рішення ще не вступило в законну силу - згідно з чинним законодавством суд надав можливість Міністерству звернутися до апеляційного суду. І я впевнений, що воно цією нагодою скористається. Але ми чекаємо на справедливість цієї судової ланки і віримо у вищу справедливість та здоровий глузд – вони переможуть!
Олександр Козик, депутат міськради від фракції «Наша Україна – Народний Рух»:
- Народу – гарячу воду. Ось теза, якою сьогодні повинна керуватися влада. У Прилуках завжди була гаряча вода – і при Шамраю, і при Бабію. А часи тоді були значно важчі. Еконо-мічна короткозорість і нездатність нинішнього мера рішучо приймати відповідні сьогоденню рішення призвели до заборгованості (понад 3 мільйонів гривень) за енергоносії. І це квіточки. Завтра через судове рішення (за борги) можлива втрата стратегічних комунальних підприємств. Беркут минулого року судився з прилучанами за автономне опалення і цього року продовжує вперто переконувати в його недоцільності. При цьому у себе вдома він має і індивідуальне опалення, і, відповідно, гарячу воду. А моє переконання – кожен прилучанин теж має таке право, а не тільки мер.
Остання сесія прийняла рішення про надання дозволів на відключення від централізованої системи опалення. Якраз моя ж пропозиція щодо надання дозволів усім без виключення була підтримана депутатами. І цим самим ми в черговий раз довели, що депутати міськради – з прилучанами. Тепер черга міського голови довести, з ким він.
Першочерговими рішучими кроками, по-перше, бачу заборону приватизації КП «Прилукитепловодопостачання». По-друге, термінове розділення підприємства на водоканал (він є прибутковим) та теплокомуненерго. По-третє, закриття збиткових котелень, при цьому підтримуючи малозабезпечених городян. Об’єкти комунальної власності (міський Будинок культури, лікарні, школи) повинні терміново, будь-якою ціною переведені на економічні міні-котельні. Бо опалення цих закладів є «чорною» бюджетною дирою міста.
Тож, підсумовуючи сказане, повторюся, сьогодні всі гілки влади повинні відкинути свої амбіції і спільними зусиллями перейти на сучасні системи опалення. А якщо ж міський голова накладе вето на рішення ради щодо надання дозволів на відключення від централізованої системи опалення у житлових будинках, стане зрозумілим нездатність його як господарника та сучасного менеджера. (на момент підготовки матеріалу ще не було відомо про заветоване міським головою рішення, авт.).
Олексій Гавриш, депутат міськради від фракції «Партія Регіонів»:
- Виконавча влада в особі міського голови і його команди спроможна забезпечити законне бажання громади отримувати послуги такого рівня, які вона хоче отримувати за свої гроші. Це - конституційне право кожного. Громаду не влаштовує якість тієї послуги, яку надає комунальне підприємство «Прилукитепловодопостачання», що викликає обурення і бажання людей розлучитися з ним і самотужки забезпечувати опалення власного житла на дешевшому рівні. Як я уже говорив на сесії міської ради, це підприємство ми створили, на жаль, не на радість і не для зручностей, а для задоволення його керівництва. І це видно з його комплексної програми розвитку, де нічого не сказано про те, щоб перейти на економічно-вигідні енергоносії, якими, безумовно, нині є міні-котельні. А примушувати людей укладати договори з цим підприємством ми не можемо. Є думка, що цим самим ми розвалюємо підприємство, цього монстра. Сьогодні нам потрібно говорити про його реформування. Воно повинно працювати виключно на користь територіальній громаді, а не на отримання прибутку. На це повинні бути направлені зусилля і міського голови, і виконкому, і депутатів, і, звісно, ке-рівництва підприємства. Зараз ми бачимо шалений супротив територіальній громаді з боку голови і його команди. Вони хочуть залишити усе так, як було раніше. В будь-який спосіб. Нині ж міський голова, як мені стало відомо, ветує рішення, прийняте на сесії більшістю голосів стосовно видачі дозволів на відключення від централізованої системи опалення. Гадаю, що і на суд подасть. Але переконаний, що у більшості депутатів вистачить здорового глузду подолати це вето. Впевнений, що індиві-дуальному опаленню у місті бути!
Владислав Охріменко, 44 роки, водій:
- Як на мене, то рішення депутатів правильне. Ви ж тільки посудіть, я живу з дружиною і сином у двокімнатній квартирі. Квартира знаходиться на першому поверсі двоповерхового будинку. З настанням холодної пори року у моєму помешканні температура повітря ніколи не піднімається вище вісімнадцяти градусів. А скільки я плачу за це тепло? І виходить, ніби й топиться, і батареї під вікнами не зовсім холодні, та тепла такого, як хотілося б, немає. Я вдячний депутатам, що вони нарешті прийняли таке рішення, і я та такі як я зможемо відключитися від централізованого опалення і встановити індивідуальне. Дарма, що це обійдеться мені в добру копійчину – нічого, згодом все окупиться. А як і не окупиться (адже не виключено, що зросте ціна на газ), то все рівно краще – тепло і гаряча вода у мене будуть завжди.
Валентина Павлівна, пенсіонерка:
- Моя думка стосовно відключення від централізованого опалення є і залишиться незмінною – цього не потрібно робити ні за яких обставин. Не всі ж спроможні заплатити по десять чи п’ятнадцять тисяч гривень за встановлення індивідуального котла. Я пенсіонерка і таких грошей не маю. Та й кредит мені вже ніхто не дасть – чим я буду його погашати, коли й на найнеобхідніше ледве вистачає. Багато чого кому хочеться, але забувати про нас, пенсіонерів та одиноких людей, не можна. Інше питання - що послуга має бути якіснішою. Ось над чим депутати і міська влада повинні працювати.
Сергій Іванович, безробітний:
- Так склалося у моєму житті, що у свої тридцять шість років я залишився без роботи. Та, маючи певні знання і бажання, я швиденько знайшов собі справу – монтую індивідуальне опалення на замовлення й проводжу у квартирах воду. Донедавна я мав непогані заро-бітки й почувався в житті впевненіше. Та коли дозволів на відключення стали давати менше, відразу ж і мої доходи впали. Тож я всіляко підтримую рішення депутатів і скажу більше – ми зробили правильний вибір, коли обрали їх до міської ради, – вони вболівають за нас, простих прилучан.
27.06.2008
http://pryluky.org
А от щодо документів -іди у відповідіні інстанції і узнавай