Ви не можете бачити результати опитування поки не проголосуєте самі!
Опитування відкрите 22 березня 2010 р.
Обмежень по часу немає.
Пройшло 5360 днів.
Кількість повідомлень, необхідних для прийняття участі в опитуванні: 10
Кількість днів проведених на сайті, необхідних для прийняття участі в опитуванні: 5
Через неделю мы снова будем вынуждены перевести стрелки часов на один час вперед.
Переход на летнее время всегда осуществляется в последнее воскресенье марта (в ночь с субботы на воскресенье). В 2010 году переход на летнее время будет 28 марта. В этот день, в два часа ночи стрелки переводятся на час вперед, на три часа ночи.
Летнее время вводится во многих странах в летний период с целью экономии электроэнергии на освещение. Темнеть и светать начнет на час позже. Однако, существует мнение, что эффективность такой меры несущественна, тогда как вред, наносимый здоровью людей, вызванный принудительным смещением естественных биологических циклов, велик.
В Украине пока тишина по этому вопросу а вот например в России Удмуртская республика с 28 марта с.г. перейдет на московское время. Постановление о применении второго (московского) часового пояса вместо третьего на территории Удмуртии подписал премьер-министр России Владимир Путин.
Перевод часов на летнее время регулярно вводится с 1981 года, учитывая опыт европейских государств, многие из которых применяют переход на летнее время с 1916 года. Впервые же идею зимнего и летнего перевода часов реализовали в Великобритании в 1908 году. В нашей стране перевод часов уже применялся с 1917 по 1930 год. Однако декретом от 16 июня 1930 года стрелки часов были переведены на час вперед относительно поясного времени, а обратно не возвращались, мы вновь оказались впереди планеты всей и более 50 лет жили по декретному времени.
Лишь с 1981 страна вернулась к сезонному переводу часов. Смысл перевода часов на летнее время состоит в том, чтобы совместить административное и солнечное время. Сегодня ежегодно переводят стрелки 110 стран мира. В каждой отдельно взятой стране экономят более 2% от общегодового потребления электроэнергии. В России ежегодная экономия в результате перевода часов составляет около 3 млрд. кВт-ч электроэнергии, более миллиона тонн угля, который требуется для производства электроэнергии.
Существует и очевидный экологический эффект: в атмосферу попадает меньше вредных частиц, а в почве скапливается меньше шлаков. Российская Федерация, являясь членом Совета Европы, вступила в Европейскую конференцию министров транспорта и это налагает на Российскую Федерацию обязательства и в области соблюдения европейского законодательства по летнему времени. С 1996 года по рекомендации Европейской экономической комиссии ООН период действия летнего времени был продлен до последнего воскресенья октября.
О вреде и пользе
• Исследования показывают, что при переходе на новое время у маленьких детей и пожилых людей отмечаются стресс-реакции, нарушения режима сна, деятельности сердечно-сосудистой и иммунной систем, обменных процессов. После перехода на летнее время количество вызовов скорой медпомощи по поводу обострений сердечно-сосудистых заболеваний возрастает на 7%. Перевод стрелок лишает людей утренних фаз сна, приводит к хроническому недосыпанию и в результате — к общему приросту смертности. В 2000 году белорусские медики предлагали отказаться от практики перехода на летнее время.
• Из-за того, что весной стрелки часов, идущих по поясному времени, переводят на час вперед, а осенью ставят назад, в целом страна экономит 1% электроэнергии – несколько миллиардов киловатт-часов. Это стало известно в результате исследований, поведенных в 1970-е годы. Однако данные, собранные за несколько последних лет, показывают, что перевод часов более всего выгоден фармацевтам. В этот период в России зафиксирован пик продаж медикаментов.
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: OLEX (24 березня 2010 р., 11:57:07)
ho4u_pizzu
Медвед :)
Номер: 23
З: , Александрия
Зареєстрований: 22 грудня 2006 р.
Повідомлень: 2447
Попереджень: 3
Нагороди:
Благополучно перешли на летнее, неправильное время.
Надеюсь, властьимущие покумекают в течение летнего периода и у нашего Украинского Кабинета министров хватит решимости и здравого ума, оставить осенью навсегда географическое (поясное) время (перевести на час назад 30 октября и больше никогда не трогать).
нафиг надо под москалей косить, придумали же для экономии, пускай экономят...
natanych
Новачок
Номер: 1854
З: , Прилуки
Зареєстрований: 24 лютого 2011 р.
Повідомлень: 47
Попереджень: 0
Нагороди:
У Верховній Раді України розпочинають обговорення законопроекту "Про зміну порядку обчислення часу на території України", ініційованого народним депутатом Олегом НАДОШЕЮ (фракція Партія регіонів).
Про це повідомила народний депутат України Леся ОРОБЕЦЬ на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter.
"Сьогодні на комітеті розглядатимуть проект 8330 - хочуть скасувати переведення часу", - написала Л.ОРОБЕЦЬ.
Довідка УНІАН. Законопроект "Про зміну порядку обчислення часу на території України" був зареєстрований у Верховній Раді України 4 квітня 2011 року за номером 8330 - практично відразу після того, як про скасування переходу на зимовий та літній час оголосила Росія.
В пояснювальній записці депутат О.НАДОША обґрунтовує необхідність ухвалення законопроекту негативним впливом переведення часу на психологічний та фізичний стан людини. "У періоди переведення годинників – навесні та восени кількість звернень до лікарів зазвичай зростає. Зміну біоритмів хворі люди відчувають набагато більше, ніж здорові, у них спостерігаються патологічні реакції. Переведення годинника для одних – це загострення хвороби, а для інших – просто дискомфорт. У такі перехідні періоди багато людей скаржаться на погане самопочуття, адже навіть незначне зміщення часу – це пряме і грубе порушення біологічного годинника. Як наслідок – підвищена чутливість та емоційність, втомлюваність, порушення сну та загострення хронічних захворювань", - пояснює депутат.
О.НАДОША уточнює, що розробив відповідний законопроект на підставі численних звернень громадян України про відмову від практики переведення годинників на зимовий і літній час та з метою запобігти негативному впливу на здоров’я громадян у наслідок переведення годинників на годину вперед та на годину назад.
limon
Форумчянин
Номер: 1309
Зареєстрований: 26 грудня 2009 р.
Повідомлень: 140
Попереджень: 0
Нагороди:
Схоже, що восени переходити на зимовий час Україна не буде. В принципі, такого кроку від влади чекали ще навесні, бо заява російського президента Медведєва про останнє переведення годинників у РФ прозвучала в лютому. Але у нашій Раді проект Постанови «Про зміну порядку обчислення часу на території України» був зареєстрований тільки в квітні. Його автор - народний депутат від Партії регіонів Олег Надоша (відомий ще тим, що у липні ц.р. запропонував парламенту скасувати відповідальність за самогоноваріння) ініціював «встановити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години". До речі, регіонали дуже наполегливі в цьому питанні: у 2010 році законопроект про скасування щорічного переведення годинникової стрілки на зимовий і літній час зареєстрував у ВР нардеп Вадим Колесніченко.
Руки до прийняття рішення у народних обранців на минулій сесії не дійшли, а ось на цій начебто збираються документ схвалити. Принаймні про це широко пишуть ЗМІ з посиланням на джерела. Звичайно, багато хто може сказати - правильно, скільки можна крутити годинник туди-сюди. ДАІшники додадуть: продовження світлового дня йде на користь, у темний час доби кількість ДТП тільки збільшується. Медики про своє - переведення годинників негативно позначається на здоров‘ї. Хоча, конкретних даних МОЗ не оприлюднив. Що ж до основної мети переведення годинників - економії електроенергії, то на сьогодні така мотивація не є актуальною. За надлишку виробництва електрики двопроцентна економія мізерна. Та й населення саме для себе встановлює режим активності, а Сонце як вставало, так і встає, незалежно від бажання нашої влади.
Можна ще згадати про один аспект - економія електрики позитивно впливає на екологію - чим менше споживаємо, тим менше шкідливих викидів в атмосферу. Але і це спірне питання. Якщо вранці ми урізуємо користування, то ввечері з урахуванням технологічного прогресу з новою силою прискорюємо лічильник.
«Зважаючи на численні звернення громадян України щодо відмови від практики переведення годин на зимовий і літній час і з метою запобігання негативному впливу на здоров‘я громадян переведення годинника на годину вперед і на годину назад, вважаю, що прийняття Постанови «Про зміну порядку обчислення часу на території України»є вкрай необхідним», - констатує Надоша.
Варто було б аплодувати за таку турботу про електорат, якби не одне але... Нам пропонують жити за літнім часом, тобто попереду планети всієї.
Щоб розібратися, почнемо з історії питання. Час буває поясним і «декретним», тобто відрізняється від астрономічного за територіальним принципом. Він вводиться за рішенням місцевої влади. Наприклад, в Індії різниця в ряді регіонів складає півгодини. «Декретний» час випереджає «поясний» на годину. Головна ідея переведення стрілок - поєднати адміністративний і сонячний час, тобто, заощадити електроенергію. Першопрохідцями були США, але у 18 столітті їм цей механізм запровадити не вдалося, розрізнені штати не збиралися жити за загальними правилами. У Європі годинами зайнялися під час першої світової війни, «родоначальники» - Великобританія, Німеччина. Вони таким чином економили паливо на освітлення.
Зараз 82 країни світу використовують літній час (з них у 9 країнах він застосовується не у всіх регіонах), а 159 - ні. Зокрема, переходять на літній час всі країни Європи (крім Ісландії та Росії), Вірменія, Азербайджан, Туреччина, Іран, Ізраїль, США (крім 1 штату), Канада (крім 1 провінції). Сім республік колишнього СРСР, Японія, Китай, Індія, Ірак відмовилися від «гри в стрілки». Більшість країн Африки, Аравійського півострова, Південно-Східної Азії і Венесуела не практикували перехід на літній час ніколи.
СРСР вперше перейшов на «літній» час у 1917 році. У 1930 році переведення годинників скасували, натомість ввели «декретний» час - стрілки годинника перевели на годину вперед щодо поясного часу. У 1981 році Союз знову перейшов на «літній час», причому «декретний» не скасовувався. Таким чином, досі країни колишнього СРСР, в яких практикується переведення стрілок, на дві години «випереджають» поясний час.
Тільки одна дуже серйозна організація СРСР ніколи не бавилася з годинником - Центр управління космічними польотами. Він досі працює за зимовим часовим стандартом.
У Росії, між іншим, до цього дня тривають дискусії, чому країна повинна жити всі дванадцять місяців за літнім, а не за зимовим часом. Питання логічне - «сусідка» ще на годину відірвалася від астрономічного часу. Простіше кажучи, чому замість того, щоб залишити зимовий час і дати росіянам поспати ще одну годину, їх такої розкоші позбавили. У російських ЗМІ відповіді я не знайшла.
Боюся, що й наші чиновники не зможуть прокоментувати свої дії у разі прийняття запропонованої Надошею постанови.
Зрозуміло одне - все робиться для того, аби світла частина доби якомога довше захоплювала економічно активні райони. І, напевно, зовсім не важливо, що приналежність до часових поясів зміщується. А рух до Сонця, тобто на Схід, відгукнеться для декого тим, що тривалий час року їм доведеться прокидатися в темряві, як і йти з роботи додому.
З 20 вересня 2011 року Україна живе за новим часом. Його встановила Верховна Рада, ухваливши Постанову N3755-VI "Про зміну порядку обчислення часу на території України" (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=3755-17). "Проффесори" з Партії регіонів, які проштовхували це рішення, заявили, що зазначена постанова скасовує "зимовий час" в Україні, внаслідок чого всім буде добре – особливо зі здоров‘ям. Сумнівне твердження – і не лише з огляду на те, що досі при владі уряд Азарова-Тігіпка.
Зазначена Постанова ВРУ змусить Україну жити за невластивим їй часовиміром. Ще в 19-му сторіччі в світі з‘явився певний консенсус щодо того, яким чином слід стандартизувати час різних країн. Як наслідок, вже в 20-х роках 20-го сторіччя більшість провідних країн планети при обранні свого стандартного часу керувалися системою часових поясів розміром в одну годину, де нульовою відміткою був середній час за Гринвічем (GMT). Пізніше для точності замість GMT почали використовувати всесвітній координований час (UTC), але принцип від того не змінився. Система доволі проста і логічна – кожні 15 градусів довготи на Схід від нульового меридіана в Гринвічі "додають" 1 годину до UTC, кожні 15 градусів на Захід "віднімають". Саме відштовхуючись від цього принципу, більшість країн світу й встановлюють свій стандартний час.
Практично вся територія України лежить у 2-му часовому поясі, а наша столиця розташована за менше ніж 40 кілометрів від 30-го меридіану східної довготи. Отже, цілком очевидно, що логічним і природним часовим поясом для нашої країни має бути UTC+02:00. Це і є Київський час.
Натомість, з ініціативи нардепа-"регіонала" Надоши, підтриманої "прорегіональною" більшістю, Україна вимушена буде жити за тим самим часом, що й набагато східніший Ірак (UTC+03:00), зависнувши, за прикладом Москви, у "літньому часі".
Це не вперше Україна опиняється в умовах невластивого їй часу. За часів московської окупації в Україні діяв так званий "декретний час", запроваджений рішенням Совнаркому СССР 16 червня 1930 року. Тоді наша країна звіряла годинники за третім часовим поясом, а точніше – за Москвою. Нині 266 нардепів своїм голосуванням за Постанову ВРУ N3755-VI, по суті, повернули в Україну політику сталінізації, коли слідом за встановленням у Запоріжжі ідола Сталіна в нашій державі запровадили "сталінський" час. І після цього хтось заявлятиме, що проводити люстрацію в Україні пізно?
За визначенням совєцької енциклопедії – декретний час 2-го часового поясу, який на 3 години випереджає всесвітній час, називається "масковскає врємя". І на перший погляд може здатися, що "проффесори" з Партії регіонів обчитались совєцьких енциклопедій і вирішили ще й в цьому питанні пристібнути Україну до московського воза. Щоправда, знову не доскочили, бо за рішенням "кремлівських карликів" Москва, формально розташована у 3-му часовому поясі, сьогодні живе за UTC+04:00, тобто за часом, який на 1 годину відмінний від природного.
Більш очевидно, що Партія регіонів, слідом за приведенням "данєцкіх пацаноф" на усі без найменшого виключення посади та насадженням у правові відносини "данєцкіх панятій", вирішила запровадити на території України ще й "данєцкає врємя". Адже Донецьк, з його 37°48‘19‘‘ східної довготи, разом з частиною Донбасу формально лежить у 3-му часовому поясі.
У 1990-му році, на хвилі національно-визвольної революції, Україна вже поверталася до відліку, який відповідає її часовому поясу – другому. Без сумніву, що після приходу до влади національних сил Україна знову повернеться до властивого їй часовиміру.