Вісник місцевої влади
Робочий тиждень міського голови був надзвичайно насиченим. Юрій Беркут займався питаннями недофінансування бюджетної сфери міста та проблемами виділення для Прилук лімітів на газ. На жаль, вищезазначені питання залишаються відкритими. Чиновники вищого державного рівня вперто не хочуть чути проблем як великих міст, так і маленьких містечок.
Зустріч Юрія Беркута з головою обласної державної адміністрації теж не додала оптимізму. На сьогодні область у змозі виділити лише 500 тисяч гривень, що дасть можливість хоч частково виплатити заробітну плату працівникам бюджетної сфери.
Така ж критична ситуація як у Прилуках майже по всій області й залишиться напруженою до кінця року. Тому міський голова зустрічається з колективами бюджетної сфери, щоб із перших уст надати повну й правдиву інформацію щодо кризової ситуації з бюджетом.
Так, 02 грудня Юрій Беркут провів у стінах міської ради зустріч з керівниками та головами профспілок бюджетних установ. Наступного дня міський голова зустрічався з колективом гімназії № 5.
04 грудня Юрій Беркут перед відрядженням до обласного центру побував у Центральній міській лікарні, де мав нагоду поспілкуватися з медичним персоналом.
02 грудня
Відбулося засідання виконавчого комітету, порядок денний якого налічував 16 питань. Одним із перших розглядалося питання “Про заходи щодо стабілізації фінансово-економічної ситуації в місті”. Ураховуючи положення Закону України “Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, Указу Президента України від 24 жовтня поточного року “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 жовтня 2008 року “Про невідкладні заходи з посилення фінансово-бюджетної дисципліни та мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи на економіку України”, розпорядження обласної державної адміністрації від 17 листопада поточного року “Про заходи щодо стабілізації фінансово-економічної ситуації в регіоні”, члени виконавчого комітету заслухали інформацію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Надії Єременко щодо низки потенційних проблем, що можуть виникнути в реальному секторі економіки внаслідок впливу світової фінансово-економічної кризи. Заступник міського голови зупинилася на ситуації в секторі промислових підприємств міста, зазначивши, що за статистичними даними в жовтні поточного року в порівнянні з вереснем відбулося зниження показників економічної активності, зокрема виробництво на підприємствах галузі машинобудування знизилося на 48,2%; виробництво готових металевих виробів - на 28,2%; виробництво на підприємствах легкої промисловості - на 13,8%; на підприємствах переробної промисловості - на 10,6%.
Як зазначила Надія Єременко, за проведеним моніторингом перспективи подальшого розвитку підприємств міста, зважаючи на об’єктивні причини, не є оптимістичними. Основні причини такої ситуації є загальними: наслідки світової фінансово-економічної кризи, зменшення збуту продукції, відсутність замовлень, труднощі з обіговими коштами, у тому числі пов’язані зі значними заборгованостями держави по відшкодуванню сум ПДВ, відсутність фіксованої ціни на енергоносії.
Зважаючи на таку ситуацію, керівники підприємств вимушені вдаватися до непопулярних заходів. Виникає загроза вивільнення трудових ресурсів, зниження рівня заробітної плати та збільшення заборгованості по її виплаті. Використовуються такі методи як скорочений робочий день та тиждень, відпустки без збереження заробітної плати.
Змінилася ситуація й на ринку праці. Станом на 28 листопада поточного року рівень безробіття склав 4% при 3,4% станом на 01 жовтня 2008 року. Кількість безробітних за період з 01 жовтня збільшилася на 226 чоловік і складає 1443 особи. Щоденний моніторинг ринку праці свідчить, що ситуація є керованою. Усі зареєстровані в міськрайонному Центрі зайнятості отримують державну допомогу відповідно до чинного законодавства.
З метою запобігання фінансово-економічній кризі в місті виконавчий комітет прийняв рішення, відповідно до якого управління економічного розвитку та європейської інтеграції міської ради має проводити щотижневий моніторинг економічного стану підприємств основного кола звітності. За необхідності вживати всіх можливих заходів для вирішення гострих питань діяльності підприємств міста.
Спільно з міськрайонним центром зайнятості проводити щоденний моніторинг ринку праці, звертаючи особливу увагу на кількість ново зареєстрованих безробітних.
Рекомендувати керівникам підприємств спільно з профспілками з метою запобігання соціальній напрузі в трудових колективах передбачити заходи по збереженню трудового потенціалу підприємств та своєчасній виплаті заробітної плати.
Рішенням передбачено вжиття й інших заходів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 року № 943 «Про економію бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів», розпорядження Чернігівської обласної адміністрації від 10 листопада поточного року «Про економію бюджетних коштів» виконавчий комітет затвердив заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів для утримання органів місцевого самоврядування на період до 01 січня 2009 року.
З метою реалізації власниками приміщень житлового будинку № 32-А по вулиці Густинській гарантованого державою права на вирішення питань щодо утримання та використання житла рішенням виконкому від 03 грудня зареєстровано об’єднання співвласників багатоповерхового будинку “Незабудка”.
Рішенням виконавчого комітету суб’єкту підприємницької діяльності видано тимчасовий дозвіл на перевезення пасажирів у режимі маршрутного таксі по маршруту №2 “Завод Пластмас – Тваринмаш”.
http://pryluky.org