|
За місяцьЗа тиждень
В цьому місяці фото ще не оцінювалися!
За місяцьЗа тиждень
В цьому тижні фото ще не оцінювалися!
В цьому місяці фотографії не обговорювались.
|
Переглядів: 120579 | Відповідей: 158
Автор | Повідомлення |
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди: |
Пост №1 | Доданий: 13 листопада 2008 р., 23:23:57 |
|
П’ЯТЕ ЗАСІДАННЯ 46-Ї СЕСІЇ ПРИЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
П’яте засідання 46-ї сесії Прилуцької міської ради 5-го скликання, що відбулося 11 листопада, пройшло надзвичайно бурхливо та емоційно. На його початку, за пропозицією Олексія Гавриша (Партія регіонів), депутати відмінили передбачений порядок денний, натомість склавши новий, що включав чотири пункти. Перед початком їх розгляду голова територіальної виборчої комісії Лариса Чернята оголосила рішення політради Соціалістичної партії України про відкликання з достроковим припиненням повноважень депутата Прилуцької міськради Володимира Макогона. Приводом послугувала заява Володимира Івановича про вихід з фракції «Соціалістична партія» у Прилуцькій міській раді, яку депутат через 4 дні відкликав. Оприлюднене рішення викликало обурення багатьох, тож понад годину сесія обговорювала депутатську долю Володимира Макогона. Зрештою Володимир Іванович залишився в залі, хоча й змінив своє депутатське крісло на місце для запрошених.
Кожне з трьох наступних питань вирішувалося таємним голосуванням. Так 34-ма голосами депутати подолали вето міського голови щодо рішення «Про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради Папазова В.В.»
Стільки ж депутатів проголосували й за відставку міського голови. Саме 34 голоси (2/3 від загальної кількості депутатів) необхідно для ухвалення такого рішення. Коли ж Юрій Володимирович, подякувавши депутатів за співпрацю, залишив залу, далі вести пленарне засідання сесія уповноважила голову постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян Олексія Гавриша.
Було позитивно вирішено й питання обрання секретаря міської ради. На цю посаду розглядалося дві кандидатури. Перша – голова фракції «Батьківщина» Світлана Яременко. Проте голова фракції «Комуністична партія» Михайло Ліверук у своєму виступі нагадав про певні вимоги до кандидатури секретаря ради. Серед них – обмеження у віці (до 60 років для чоловіків та до 55 у жінок) і обов’язкова вища освіта. Оскільки Світлана Володимирівна не відповідає цим критеріям, то до бюлетеню, за рішенням більшості депутатів, було внесено кандидатуру Голіка Сергія Анатолійовича, який теж є депутатом від фракції «Батьківщина». За нього віддали свої голоси 30 депутатів.
12.11.2008 газета "В двух словах"
http://pryluky.org
|
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер" |
|
|
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди: |
Пост №71 | Доданий: 15 січня 2009 р., 14:39:12 |
|
СНІД недаремно вважається чумою ХХ століття. Ця хвороба вже давно міцно охопила своїми щупальцями Україну, яка лідирує в Європі по темпах поширення інфекції. Щоденно у нашій державі від СНІДу помирає 7 чоловік. Якщо цей показник помножити на рік, десять, двадцять - отримаємо жахливі цифри. Не є виключенням із загальноукраїнської ситуації й наше місто. Про реальний стан із захворюваністю на СНІД у Прилуках розповідають місцеві лікарі:
Василь Зленко, лікар-інфекціоніст міської поліклініки:
- На жаль, сьогодні ми змушені констатувати: 10 років боротьби зі СНІДом пройшли незадовільно. Кількість вірусоносіїв і хворих не тільки стрімко зросла, а й нині продовжує збільшуватися. Як не прикро це усвідомлювати, та Прилуки впевнено утримують першість зі СНІДу на Чернігівщині: якщо в області реєструється 140 випадків захворюваності на 100 тисяч населення, то у нашому місті - близько 350 випадків. Щороку наші лікарі виявляють ВІЛ/СНІД у середньому у 80 прилучан. Так, у 2008 році виявлено 81 людину, у тому числі 27 хворих. Загалом же на сьогодні у місті проживає 171 ВІЛ-інфікований дорослий та 10 дітей. У той час лікування за державною програмою отримують лише четверо хворих. У минулому році від СНІДу померло 19 чоловік, а усього хвороба вже забрала життя 88-ми прилучан.
Світлана Дзюба, лікар-акушер-гінеколог жіночої консультації:- За 9 місяців 2008 року обстежено на ВІЛ-інфекцію 765 жінок, у тому числі 431 вагітну. З них 3 виявилися уражені вірусом імунодефіциту.
Найголовнішу роль ми відводимо профілактичній роботі серед пацієнтів. Так, усім жінкам при взятті на облік по вагітності видаємо відповідні пам’ятки, в «Школі відповідального батьківства» проводимо практичні демонстрації, ситуаційні та рольові тренінги, що дозволяють всебічно озброїти людину усіма можливими засобами уникнення або зниження ризику зараження ВІЛ-інфекцією в тій чи іншій життєвій ситуації. Відповідно до діючого законодавства, відділ РАЦСу пропонує всім нареченим, котрі подали заяву про реєстрацію шлюбу, обстежитися на ВІЛ-інфекцію у жіночій консультації (зараз - відділення акушерства та гінекології). З метою профілактики ВІЛ-інфекції обстеження проводяться при щорічних профілактичних гінекологічних оглядах жінок, а також при направленні для госпіталізації до стаціонару та для штучного переривання вагітності.
Як же вберегтися від страшної хвороби, не поповнити сумну статистику уражених ВІЛ-інфекцією? - З таким запитанням наша газета звернулася до пересічних прилучан.
Оксана, студентка:- Я думаю, що сьогодні ми достатньо поінформовані про СНІД і знаємо, як його уникнути. Це, перш за все, здоровий спосіб життя, постійні статеві партнери. Але, незважаючи на обізнаність, люди все ж заражаються СНІДом. Чому це відбувається, складно пояснити. Але переконана: якщо кожен усвідомить, що має лише одне життя і краще його прожити без болю, розчарувань і хвороб - СНІДу стане менше.
Леонід Михайлович, пенсіонер:
- Ми вік жили і не знали ні про який СНІД. А зараз тільки про нього й говорять. Нехай молодь живе по-людськи: не п’є, не колеться, не зраджує, то й не захворіє. Самі собі наносять шкоду, не думають ні про власне здоров’я, ні про батьків, ні про рідних. Вони краще нас, стариків, знають, як уберегтися від СНІДу (про це ж кругом пишуть і передають), та про запобіжні заходи чомусь мало хто з молоді думає. Бо хочеться всього попробувати, красиво пожити. А коли спохвачуються - вже буває пізно.
Ольга Олексіївна, працівниця приватної фірми:- Я читала, що вірусу ВІЛ взагалі не існує, це просто вигадка лікарів і фармацевтів, аби «викачати гроші» у людей на так зване лікування (яке чомусь невиправдано дороге). Насправді ж ВІЛ/СНІД - це не що інше як послаблення імунної системи. Звісно, що для українців це найбільша проблема, бо ми потерпаємо і через Чорнобиль, і через екологію, та ще й змушені важко працювати. А той вірус тут зовсім ні до чого. Гадаю, в такій думці є доля правди.
14.01.2009 Вікторія Ковальчук, газета "В двух словах"
http://pryluky.org
|
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер" |
|
|
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди: |
Пост №72 | Доданий: 16 січня 2009 р., 20:10:14 |
|
КОТЕДЖ ЗА СТО ТИСЯЧ “БАКСІВ”
ДВАДЦЯТЬ ТИСЯЧ ЗА... ПОВІТРЯ?
... 23-річний Володимир Н. хоче продати садибу покійної бабусі. Обійстя розташоване у мальовничому сільському закутку, куди не часто заїздить транспорт (зрештою, як і до самого населеного пункту), і де буяє розкішна природа (місце для романтиків? Чи новоявлених аскетів-відлюдників?). Майже поруч – ставок із нехитрим його “населенням” – карасиками та окунцями. Трохи далі – ліс, у якому багато опеньків, лисичок, маслюків... Чисте повітря. Мелодійне пташине різноголосся. Це, так би мовити, переваги “житія в глибинці”. Недоліки, з якими буде складно змиритися городянину: відсутність елементарних побутових зручностей...
За садибу пан Володимир просить 20 тисяч доларів. Каже, що на його нерухомість уже знайшлися покупці. Справа – за традиційно-юридичними формальностями...
“Нічого собі! ТАКІ гроші за ТАКЕ обійстя!” – здивується хтось із читачів, дізнавшись про ціну. Утім, за словами ріелторів (людей, котрі перепродують нерухомість), жадібність продавця тут не винна. Вартість “соток” і “квадратних метрів” зросла через доларову нестабільність...
КВАДРАТНІ МЕТРИ ПОДЕШЕВШАЛИ
З огляду на згаданий факт, ми зробили моніторинг цін на нерухомість, що останнім часом купується-продається у Прилуках та Прилуцькому районі. Для цього звернулися за допомогою до керівника однієї з місцевих агенцій нерухомості Олександра Кутового. І були здивовані його запевненням: наприкінці 2008-го ціни знизились на 20-30 відсотків, і тепер, за статистикою, на сьогодні на десять квартир припадає один покупець (тоді як влітку спостерігалось співвідношення 5-10 покупців на 1 квартиру. Чому так? “Бо ціни прямо пропорційні купівельній спроможності громадян. Остання ж наприкінці минулого року через світову фінансово-економічну нестабільність змізерніла. А відтак нашим співвітчизникам стало набагато складніше сплачувати відсотки іпотечних кредитів (за рахунок кредитів купувалося приблизно сімдесят відсотків житла в Україні). У людей немає грошей. Якщо є, то вони знаходяться на депозитах. Долар теж істотно “виріс”...”, пояснює пан Олександр.
Найбільшою популярністю користуються середньостатичні “однокімнатки”, які у Прилуках коштують порівняно дешево – від двадцяти тисяч доларів. Двокімнатні квартири – трохи дорожчі: 30 – 40 тис. умовних одиниць. Причому покупці надають перевагу так званим “заготовкам”, тобто помешканням без капітального ремонту. Таку нерухомість, зазвичай, можна придбати за менші гроші, а вже затим облаштовувати її на свій (а не чужий!) смак. 3- та 4-кімнатні помешкання (як мінімум, за 50-60 і 60-70 тис. “зелененьких” відповідно) купують рідше.
“На вартість квартири впливає місце розташування житлового будинку, в якому вона знаходиться. Приміром, помешкання у мікрорайоні Рокитний коштуватиме дорожче. Бо територія Рокитного – спокійна, без значного транспортного потоку, промислових підприємств. А ще там функціонують магазини, школа, дитячий садок... Перевага “баму” – нові житлові будинки з квартирами, загальна площа яких значно більша від помешкань “хрущовок” (наприклад, площа двокімнатки становить 51-54 кв. м.), – розповідає Олександр Кутовий. - До категорії “незручних” відноситься мікрорайон м’ятно-дослідної станції (вартість житла нижча на 20-30%). Дешевше можна придбати житло у військовому містечку №12, адже там частина будинків – старі. Хоча є й нові, але ж вони зроблені з бетону, тому холодні. Недолік житла, розташованого поруч із Центральним ринком – відсутність тиші та спокою. Зрештою, як і в центральній частині Прилук (щоправда, тут згадана незручність компенсується близькістю магазинів, навчальних закладів, дитячих установ, автобусних зупинок тощо). До речі, хочу порадити громадянам, які задумали продати нерухомість, розташовану у центрі міста: якщо “не горить”, то ліпше перечекати...”.
Як не дивно, проте у Ладані за “однокімнатку” нині правлять не менше, ніж $25 тис. Для порівняння: два роки тому 2-кімнатну квартиру у згаданому селищі можна було купити за... $6 тис.
А ще інколи на сторінках ЗМІ можна прочитати оголошення на кшталт “продається кімната у дво- (три-) кімнатній квартирі”. “Не ризикуйте!”, - радять фахівці, адже маєте перспективу зіткнутися з юридичними проблемами. І – програти...
КОТЕДЖ ЗА СТО ТИСЯЧ “БАКСІВ”
Охочих оселитися у приватному секторі міста значно менше. І не дивно, адже мешкаючи у приватному будинку, треба цілорічно докладати фізичні і фінансові зусилля, аби підтримувати лад в оселі та на обійсті. На вартість такого житла впливає ціла низка факторів: його місце розташування відносно центру міста (чим далі від центру, тим дешевше), стан будівлі та обійстя в цілому, наявність побутових зручностей і господарчих будівель. І, звісно ж, - енної кількості соток землі (якщо вони є, ціна – вища).
За словами Олександра Кутового, приватні будинки, розташовані у центральній частині міста, наприкінці грудня 2008-го, у серед-ньому, коштували 80 – 100 тисяч доларів. Обійстя, що на периферії міста, продавались за 30 – 40 тис. у. о. Ще дешевшими були приватні садиби зі суперскромним зовнішнім виглядом (про такі кажуть: “хатинки-мазанки”).
Що ж, відтоді спливло небагато часу, тому ціни навряд чи істотно змінились... Приміром, сьогодні (як і два тижні тому) вартість невеличкого газифікованого приватного будинку (смт. Ладан), в середньому, дорівнює 30 тис. дол. Більший за площею будинок зі зручностями “тягне” на $70 – 100 тис.
До міських наближаються ціни на нерухомість у селах, прилеглих до Прилук (двоповерховий котедж, як і в місті, коштує від 110 тис. “зелених”). У віддалених населених пунктах можна купити обійстя і за 3-4 тис. доларів, і за 15 – 30 тис. дол. Це вже кому як поталанить...
Цікавилась нерухомістю
Ольга ІВАНЧЕНКО.
http://priluchina.com----- Добавлено 16 января 2009 г., 20:20:51:Вісник місцевої влади
12 січня
Відбулася нарада міського голови з керівним апаратом виконавчих органів ради, керівниками комунальних підприємств міста за участю представників місцевих засобів масової інформації.
На нараді слухалося питання “Про соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”. Начальник відділу у справах дітей міської ради Людмила Кулій наголосила на тому, що як на державному, так і на місцевому рівні цьому питанню приділяється значна увага. Указом Президента України 2008 рік був оголошений Роком національного усиновлення та інших форм сімейного виховання, Чернігівська обласна державна адміністрація видала розпорядження “Про стан виконання в області завдань державної політики з питань соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації їх прав та інтересів”, виконавчий комітет міської ради затвердив план заходів щодо реалізації обласної цільової Програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” та прийняв рішення “Про підтримку благодійної діяльності стосовно дітей”.
Станом на 01 січня 2009 року на первинному обліку відділу у справах дітей міської ради перебуває 36 дітей-сиріт та 122 дітей, позбавлених батьківського піклування. З них на території міста проживає 93 дитини (88 – під опікою, 5 – у прийомних сім’ях).
Протягом 2008 року під опіку громадян влаштовано 18 дітей (4 дітей-сиріт та 14 дітей, позбавлених батьківського піклування), 2 дитини-сироти та 2 дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовані до прийомних сімей.
З огляду на те, що з 01 січня поточного року Указом Президента України в разі усиновлення передбачені виплати на дитину, кількість усиновлених дітей мешканцями нашого міста буде значно більшою, адже в минулому році усиновлено лише одну дитину.
Протягом 2008 року через управління праці та соціального захисту населення держава надала соціальні виплати на дітей, які виховуються в сім’ях опікунів у сумі 528,5 тисяч гривень, а на дітей, що виховуються в прийомних сім’ях, та грошове забезпечення прийомним батькам – у сумі понад 79 тисяч гривень.
У минулому році в місті набула нового неформального змісту робота, пов’язана із соціальним супроводом сімей, у яких виховуються діти, позбавлені батьківської турботи. Посадовці міської ради, депутати всіх рівнів, Почесні громадяни міста, підприємства, установи та організації, приватні підприємці взяли під соціальний супровід дітей, позбавлених батьківської турботи, знайшли можливість чуйним словом, посильною допомогою показати, що добро й душевна теплота – це критерії людяності, за що їм щиро вдячні опікуни дітей.
Відбулося розширене засідання колегії управління освіти міської ради, у якому взяв участь міський голова Юрій Беркут.
На засіданні колегії йшла мова про підсумки роботи освітньої галузі міста за 2008 рік та основні завдання на 2009 рік. Було відмічено, що установами освіти проводиться цілеспрямована робота по виконанню стратегічних завдань подальшого розвитку освітньої галузі, які спрямовані на підтримку вітчизняної освіти і науки, створення умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти, турботу про педагогічних працівників, учнів та їх соціальний захист.
Найважливішою подією 2008 року було вдале проведення зовнішнього незалежного оцінювання випускників загальноосвітніх навчальних закладів.
Зріс показник охоплення дітей дошкільною освітою, забезпечено реалізацію чергового етапу переходу системи загальної середньої освіти на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання.
Міська рада, управління освіти, педагогічні колективи приділяли значну увагу залученню поряд із бюджетними асигнуваннями позабюджетних коштів. Як наслідок, значно зміцнилась матеріальна база навчальних закладів. Проте, необхідно ще працювати над поліпшенням умов навчання і виховання школярів, осучаснення матеріально-технічної бази закладів освіти.
Першочерговими на 2009 рік є завдання підвищення професійного рівня педагогічних кадрів для роботи в умовах інформатизації навчально-виховного процесу, удосконалення організаційно-методичного та технологічного забезпечення управлінської діяльності, формування сталих світоглядних орієнтирів та екологічної свідомості дітей.
Відповідно до рішення виконавчого комітету № 653 від 09 грудня 2008 року «Про розірвання договорів на перевезення пасажирів та проведення конкурсів по визначенню пасажирських перевізників на міських автобусних маршрутах» 12 січня відбувся конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах, на який було внесено два маршрути. За результатами проведення конкурсу визнано переможцями суб’єктів підприємницької діяльності на маршрутах № 2-А «Завод «Пластмас» - 273 квартал» та № 5-А «Дослідна – МРЕВ ДАІ».
Рішенням виконавчого комітету від 13 січня поточного року встановлено вартість харчування дітей у закладах управління освіти міста з 01 січня 2009 року.
Для дітей усіх вікових груп у дошкільних навчальних закладах:
для дитсадків – 8 грн. 90 коп.;
для ясел – 7 грн. 50 коп.
Для дітей у санаторному дошкільному закладі № 2:
для дитсадків – 12 грн. 00 коп.;
для ясел – 9 грн. 00 коп.
Для дітей у спеціальному дошкільному навчальному закладі № 23:
при триразовому харчуванні – 12 грн. 00 коп., чотириразовому – 14 грн. 00 коп.
Для дітей усіх вікових груп у школах та гімназіях:
вартість денного раціону учнів від 6 до 10 років – 5 грн. 00 коп.;
вартість денного раціону учнів від 10 років і старші – 6 грн. 00 коп.
Виконавчий комітет звільнив на 2009 рік від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах батьків, у сім’ях яких п’ятеро і більше дітей; батьків дітей-інвалідів; батьків, обоє з яких є інвалідами.
Рішенням виконкому установлено вартість харчування з 01 січня 2009 року в комунальному лікувально-профілактичному закладі «Прилуцька центральна міська лікарня».
Для хворих дітей усіх вікових категорій міської дитячої лікарні – 18 грн. 20 коп. на одного хворого;
для дитячого інфекційного відділення та пологового відділення – 18 грн. 77 коп.;
для хворих на цукровий діабет – 15 грн. 00 коп.;
для основного контингенту хворих по дієтах – 11 грн. 00 коп.;
для інвалідів Великої Вітчизняної війни, ліквідаторів ЧАЕС – 22 грн. 00 коп.;
для донорів за фіксованою вартістю Міністерства охорони здоров’я – 14 грн. 00 коп.
Депутатський корпус зібрався на 52 /позачергову/ сесію міської ради, щоб розглянути важливі для забезпечення життєдіяльності міста питання, а саме: затвердження Програми соціально-економічного розвитку та бюджету міста на 2009 рік.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Надія Єременко, доповідаючи по питанню соціально-економічного розвитку Прилук, зупинилася на основній меті Програми. Це, зокрема, недопущення зниження якості життя населення в умовах фінансово-економічної кризи, збереження тенденцій розвитку економічного потенціалу міста на основі вдосконалення інноваційно-інвестиційних процесів, упровадження енергозберігаючих технологій у виробництво та соціальну сферу. Необхідно відзначити, що пріоритетними напрямами щодо забезпечення досягнення поставленої мети є:
- узгодженість соціального, економічного, містобудівного і екологічного аспектів розвитку міста;
- запровадження енергозберігаючих технологій у виробництво та соціальну сферу;
- сприяння інноваційно-інвестиційному розвитку галузей економіки і соціальної сфери;
- формування сприятливого середовища для розвитку бізнесу;
- здійснення міжнародного співробітництва щодо забезпечення сталого розвитку міста;
- забезпечення соціальної спрямованості бюджетного інвестування;
- створення якісного туристичного продукту;
- надання якісних та конкурентноспроможних освітніх послуг для членів територіальної громади;
- збереження, зміцнення та поліпшення громадського здоров‘я, формування здорового способу життя;
- поліпшення якості надання комунальних послуг.
Критеріями досягнення основної мети соціально-економічного розвитку міста мають стати такі очікувані результати:
- зростання обсягів промислового виробництва на 0,1%;
- зростання обсягів роздрібного товарообороту з урахуванням товарообігу підприємців – фізичних осіб на 8,1%;
- збільшення виробництва послуг на 5,0%;
- залучення в економіку міста не менше 250 млн. грн. інвестицій в основний капітал, у тому числі - 729 тис. євро інвестицій іноземних інвесторів у комунальне господарство за рахунок фінансування проекту ТАСІS;
- зростання обсягу зовнішньоторговельного обороту на 1,6% (до 231,7 млн. дол. США), у т.ч. експорту – на 2,7 %;
- активізація підприємницької діяльності;
- збереження рівня соціального захисту населення, підвищення рівня соціального обслуговування пільгових категорій населення, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян похилого віку та непрацюючих малозабезпечених осіб тощо.
Виходячи із вищевикладеного, міська рада вирішила:
1. Затвердити Програму соціально-економічного розвитку міста на 2009 рік.
2. Керівникам підприємств міста забезпечити виконання запланованих показників Програми соціально-економічного розвитку міста на 2009 рік та спільно з профспілками передбачити заходи по збереженню трудових колективів та своєчасній виплаті заробітної плати в умовах фінансово-економічної кризи.
3. Виконкому міської ради, керівникам установ та організацій міста забезпечити виконання заходів щодо реалізації основних завдань Програми соціально-економічного розвитку міста на 2009 рік.
4. Виконкому міської ради щоквартально розглядати та аналізувати хід виконання Програми соціально-економічного розвитку міста на 2009 рік.
5. При необхідності, ураховуючи розгортання фінансово-економічної кризи в Україні, розглянути стан виконання Програми на сесії міської ради за результатами І півріччя 2009 року та внести відповідні зміни до основних показників.
Контроль за виконанням рішення покладено на постійні депутатські комісії міської ради.
Необхідно зазначити, що з області протягом 2009-2011 років надійдуть кошти в сумі 36 мільйонів гривень на будівництво нової школи та частина коштів на завершення реконструкції урологічного відділення Центральної міської лікарні.
Наступним народні обранці розглядали бюджет міста на 2009 рік. У доповіді по даному питанню заступник міського голови, начальник фінансового управління Володимир Блідченко наголосив, що цьогорічний бюджет міста надзвичайно складний, але все одно приймати його треба таким, який він є, адже в ньому закладено кошти на заробітну плату працівникам бюджетної галузі.
Володимир Блідченко зупинився на доходній частині міського бюджету, зазначивши, що загальний обсяг доходів міського бюджету (без офіційних трансфертів, крім дотації вирівнювання) на 2009 рік становить 81 мільйон 46 тисяч гривень, з них дотація вирівнювання – 16 мільйонів 906 тисяч гривень.
На сто відсотків закладено в бюджет кошти за енергоносії, харчування, медикаменти, разом з тим не забезпечено в повному обсязі фінансування галузі освіти, охорони здоров’я та культури. За функціональною структурою закладені видатки на виплату заробітної плати працівникам освіти та охорони здоров’я на 9 місяців, працівникам культури – на 7 місяців. Але, ураховуючи те, що кредиторська заборгованість по заробітній платі працівникам бюджетної сфери за 2008 рік становить суму в розмірі місячної заробітної плати, то відповідно закладені в бюджет міста на 2009 рік кошти зменшаться ще на 1 місяць.
Депутати ретельно й прискіпливо підійшли до обговорення статей бюджету, уносили відповідні пропозиції і врешті-решт затвердили бюджет міста на 2009 рік, захищені статті якого передбачають оплату праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев‘язувальних матеріалів; забезпечення продуктами харчування; оплату комунальних послуг та енергоносіїв; трансферти населенню; трансферти місцевим бюджетам.
У складі видатків міського бюджету затверджено кошти на реалізацію місцевих програм на загальну суму 492 тисячі гривень та затверджено перелік об’єктів, фінансування яких буде здійснено за рахунок коштів бюджету розвитку.
Виконавчому комітету міської ради надано право залучати на договірних умовах у вигляді короткотермінових та середньострокових позичок кошти єдиного казначейського рахунку та короткотермінові позички у фінансово-кредитних установах без нарахування відсотків за користування цими коштами на покриття планових обсягів тимчасових касових розривів міського бюджету, пов’язаних із забезпеченням видатків на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування та медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв .
Залучати на договірних умовах за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку безвідсоткові позички за результатами виконання бюджету міста на умовах повернення в обсязі невиконання розрахунково встановлених Мінфіном прогнозних показників надходження доходів міського бюджету на 2009 рік, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, передбачених у додатку № 6 до Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік “.
14 січня
Юрій Беркут зустрічався з директором державної дочірньої компанії «Газ Україна» Сергієм Зубовим. Під час зустрічі обговорювалося питання відшкодування державою різниці в тарифах за послуги підприємства «Прилукитепловодопостачання» та забезпечення міста газом до кінця опалювального сезону.
15 січня
У стінах міської ради відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва, у ході якого заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Надія Єременко проінформувала про ситуацію в місті, пов’язану з фінансовою кризою. Консультанти Центру підтримки підприємництва ознайомили членів Координаційної ради з роботою Центру.
Координаційна рада обговорила проект Програми розвитку малого підприємництва на 2009-2010 роки та надала пропозиції щодо можливих шляхів виходу із фінансової кризи та стосовно пошуку спільного рішення проблем малого підприємництва.
16 січня
Відбулася зустріч міського голови, його заступників, начальників управлінь міської ради з керівництвом обласної державної адміністрації з питань узгодження дій по виконанню Програми соціально-економічного розвитку і бюджету міста на 2009 рік, оптимізації мережі бюджетних установ, упровадження енергозберігаючих засобів. Під час зустрічі обговорювався перелік об’єктів, що пропонуються фінансуватися за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток, енергозбереження та бюджетних програм по реформуванню житлово-комунального господарства.
Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення міської ради
http://pryluky.org
|
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер" |
|
|
LIZARD
Начальник модераторов
Номер: 11
З: РОССИЯ, Москва
Зареєстрований: 29 листопада 2006 р.
Повідомлень: 5792
Попереджень: 4
Нагороди: |
Пост №73 | Доданий: 17 січня 2009 р., 17:24:34 |
|
Helen, так цени на недвижемость упали? Шо чуть?
|
Отличительные черты настоящего свидомого:
"Доказательство недоказуемого, опровержение очевидного и доказанного". |
|
|
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди: |
Пост №74 | Доданий: 19 січня 2009 р., 22:32:10 |
|
НА ЗАСІДАННІ „КРУГЛОГО СТОЛУ”
ОБГОВОРИЛИ І ПРОЕКТ ЗАКОНУ УКРАЇНИ
„ПРО МІСЦЕВІ ПОДАТКИ І ЗБОРИ”
В Прилуцькій ОДПІ 16 січня 2009 року в.о. начальника Владиславом Вертипорохом проведено засідання „круглого столу” на тему „Підсумки – основа здобутків”, в якому взяли участь представники органів місцевого самоврядування, трудових колективів та громадських організацій. Мета заходу – підвести підсумки року минулого і визначитися з стратегічними напрямами роботи по забезпеченню стабільних надходжень до бюджетів всіх рівнів, виконанню Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік” від 26.12.2008 року № 835.
Серед основних завдань року, що наступив, як і попереднього, залишається: залучення до сплати податку на прибуток підприємств, що декларують валові доходи на рівні валових витрат, збиткових підприємств. Доведеться виявляти схеми „мінімізації” податкових зобов’язань та усунути їх, проводити заходи щодо визнання недійсними установчих документів фірм з ознаками фіктивності, відстеження всіх угод між цими фірмами та суб’єктами підприємницької діяльності. Пошук резервів наповнення бюджетів в умовах сьогодення набуває особливої актуальності.
На засіданні „круглого столу” обговорено й інші питання, зокрема, щодо проведення кампанії декларування доходів громадян, яка розпочалася в податкових органах з 1 січня 2009 року. Особливу зацікавленість присутньої громадськості викликав проект Закону України „Про місцеві податки і збори”. За дорученням Уряду нині опрацьовується питання щодо внесення Державною податковою адміністрацією України змін до проекту у вигляді суттєвого зниження мінімальної ставки ринкового податку у 2,3 рази або до 0,18 грн. за 1 кв.м. площі проти 0,43 грн. відповідно до діючого законодавства.
19.01.2009 Прилуцька ОДПІ
http://pryluky.org
|
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер" |
|
|
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди: |
Пост №75 | Доданий: 20 січня 2009 р., 21:50:58 |
|
ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
15 січня поточного року в малій залі міської ради відбулось засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Єременко Надія Іванівна ознайомила присутніх з інформацією щодо соціально-економічного становища в місті в умовах фінансово-економічної кризи. За підсумками 2008 року промислові підприємства міста не змогли досягти рівня виробництва продукції 2007 року на 0,6 %. Спад виробництва спостерігався як у добувній промисловості, так і в переробній. Основними проблемами, які на сьогодні стримують розвиток промислових підприємств є труднощі з реалізацією продукції (зменшення її збуту та відсутність замовлень, труднощі з обіговими коштами (значна заборгованість держави по відшкодуванню сум ПДВ та відсутність фіксованої ціни на енергоносії).
На засіданні був представлений проект Програма розвитку малого підприємництва на 2009 рік для обговорення та внесення пропозицій щодо подальшого розвитку підприємницької діяльності в місті.
Членам Координаційної ради та присутнім була надана інформація щодо проведення міською радою антикризових заходів для зменшення впливу кризи на економіку міста.
Консультант Центру підтримки підприємництва Єфременко Л.Г. проінформувала членів Координаційної ради про роботу Центру, фактори які стримують розвиток підприємницької діяльності, про останні зміни в законодавстві.
З метою покращення функціонування підприємницького середовища в місті членами Координаційної ради вирішено направити листи з пропозиціями до Держкомпідприємництва та Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
20.01.2009 Центр підтримки підприємництва
http://pryluky.org
|
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер" |
|
|
RAMMSTEIN_2
Новачок
Номер: 551
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 21 липня 2008 р.
Повідомлень: 19
Попереджень: 0
|
Пост №76 | Доданий: 20 січня 2009 р., 22:03:43 |
|
офіційні новини 21 січня о 12 годині дня відбудеться репетиція рамштайна
у гаражі шнайдера
учасники крістоф шнайдер ударни
кулик бас гітара
соло гітара і спів женя ріхард
----- Добавлено 20 января 2009 г., 22:04:33:
в кого є сінтезатори і хто хоче грать звертайтесь
|
Коля |
|
|
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди: |
Пост №77 | Доданий: 23 січня 2009 р., 09:51:20 |
|
ОФІЦІЙНІ НОВИНИ
У ПРИЛУКАХ НА ОДНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ ПРЕТЕНДУЄ 15 ЧОЛОВІК
Як відомо, ринок праці інерційний, і його реакція на зміни в економічному секторі є природною. На щастя, у Прилуках поки що не відчувається суттєвих змін ні в режимі зайнятості, ні в кількості вакансій, ні в кількості шукачів роботи. Хоча торік ринок пропозиції робочої сили був майже на 300 чоловік вищим за 2007 рік. а рівень працевлаштування на 1 відсоток меншим.
Протягом січня-грудня 2008 року до центру зайнятості звернулося 5 тисяч 123 мешканці міста, більшість з яких звільнилися з ТОВ ВТФ «Керамік-Прилуки», АТП-17407, ВАТ «Будмаш», ТОВ «Велмі-Пром», ЗАТ «Маслозавод», ВАТ Прилуцький завод «Білкозин», ДП «Пластмас-Прилуки». ТОВ «Алітоні» та ДП Нарком-агро КХП-2. На початок року у місті вакантними є лише 159 робочих місць. Тому і навантаження на одне робоче місце високе - 15 чоловік. Сталим попитом на місцевому ринку праці продовжують користуватися професії швачки, перукаря, водія та кухаря. Найбільш перспективними є підприємства легкої промисловості - їх розвиток обумовлений широким залученням вітчизняних та іноземних інвестицій. Найближчим часом збережеться попит на кравців та швачок.
За прогнозованими даними відтік людей із сфери виробництва можливий у лютому-березні 2009 року. Наступним етапом буде збільшення ринку пропозицій робочої сили за рахунок поширення кризи на приватний бізнес.
22.01.2009 Олена Васюк
БАЗАРИ НА ЗАМКАХ
Минулого четверга усі місцеві ринки не працювали у звичному для містян режимі. Точніше, зовсім не працювали - ворота кожного з них прикрашали великі замки. Тож збентежені і невдоволені покупці, не солоно хльобавши, з порожніми руками поверталися додому.
Як з‘ясувалося, причиною надзвичайної ситуації став страйк місцевих підприємців, які поїхали до Чернігова, аби провести акцію протесту проти Закону «Про місцеві податки і збори», оскільки він передбачає підвищення податків для малих і середніх підприємств у десятки разів.
У нас же, пересічних жителів міста і потенційних відвідувачів ринків, сама по собі напрошується думка про можливі ціни на промислові товари і продукти харчування, які й зараз добряче «кусаються». Невже будуть ще вищими! Поживемо - побачимо.
22.01.2009 Олена Васюк
ПРИЛУКИ У 2009 РОЦІ
У цьому бюджеті дефіцит по захищених статтях складає 22 мільйони гривень, з них 21 мільйон-заробітна плата. Сказати, що бюджет поганий-це майже нічого не сказати. Але ми стали перед такою ситуацією, що його потрібно приймати, і потрібно виходити з цієї ситуації, - такими словами розпочав свій виступ на 52 (позачерговій) сесії міської ради 13 січня начальник фінансового управління міської ради Володимир Блідченко, пропонуючи на розгляд депутатів проект прилуцького бюджету на 2009 рік. У його видатковій частині, зокрема, передбачено 21178,945 тисяч гривень на виплату заробітної плати працівникам освіти та 11828,1 тисяч гривень - працівникам галузі охорони здоров‘я (що забезпечує галузі зарплатою на 9 місяців); 2173,335 тисяч гривень-працівникам культури (забезпеченість зарплатою-на 7 місяців).
На допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнюється 18 років, закладено 60,34 тисяч гривень; на забезпечення централізованих заходів із лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет -850 тисяч гривень; на соціальний захист та соціальне забезпечення населення - 2003,235 тисяч гривень. Також у бюджеті передбачені видатки на галузі фізкультури і спорту, житлово-комунального господарства, державного управління, транспорту та будівництва. Крім того, у 2009 році планується профінансувати ряд державних і регіональних програм, у числі яких-соціальний супровід неповнолітніх та молоді, яка перебуває в місцях позбавлення волі чи повернулася з них; боротьба з незаконним обігом наркотиків; соціальна реабілітація молодих інвалідів; ефір телеканалу «Прилуки» та місцеве радіомовлення тощо.
На 52 сесії міської ради депутати також затвердили Програму соціально-економічного розвитку Прилук на поточний рік. Коментуючи документ, заступник міського голови Надія Єременко зазначила, що основною метою розвитку Прилук у 2009 році є недопущення зниження якості життя населення в умовах фінансово-економічної кризи, збереження тенденцій розвитку економічного потенціалу міста на основі вдосконалення інноваційно-інвестиційних процесів, впровадження енергозберігаючих технологій у виробництво та соціальну сферу. Планується зростання обсягів промислового виробництва на 0,1%; обсягів роздрібного товарообігу з урахуванням товарообігу підприємців-фізичних осіб - на 8,1%; виробництва послуг - на 5%. Очікується залучення в економіку міста не менше 250 мільйонів гривень інвестицій в основний капітал, у тому числі 729 тисяч євро інвестицій іноземних інвесторів - в комунальне господарство за рахунок фінансування проекту ТАСІS.
22.01.2009 Олеся Шовкун
http://pryluky.org----- Добавлено 23 января 2009 г., 18:06:49:Вісник місцевої влади
21 січня
Відбулося чергове засідання виконавчого комітету, на якому одним із перших розглядалося питання про стан виконавської дисципліни в управліннях та відділах міської ради за підсумками 2008 року. Заслухавши інформацію начальника загального відділу міської ради Тетяни Сегеди, виконком міської ради відмітив, що аналіз стану виконавської дисципліни за 2008 рік свідчить про здійснення в управліннях та відділах міської ради заходів, спрямованих на зміцнення виконавської дисципліни, посилення контролю та підвищення відповідальності за своєчасне виконання актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, доручень і розпоряджень голови обласної державної адміністрації та міського голови.
Виходячи з вищевикладеного, виконком міської ради визнав роботу в управліннях та відділах міської ради з виконання актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень та доручень голови обласної державної адміністрації задовільною.
На засіданні виконавчого комітету йшла мова про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2008 рік. Як зазначила начальник громадської приймальні Людмила Пашук, робота зі зверненнями громадян у міській раді спрямована на виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
Протягом 2008 року до міської ради надійшло 4 544 звернення громадян, що на 17 відсотків більше, ніж у минулому році.
Станом на 15 січня поточного року задоволено 2 802 звернення, що становить 63 відсотки; на 1083 надано роз’яснення, по 252 зверненнях відмовлено, 339 перебуває на додатковому контролі в міській раді.
Через Секретаріат Президента, Кабінет Міністрів України, обласну державну адміністрацію, депутатів Верховної ради України надійшло 101 звернення (за 2007 рік – 126 звернень).
У зверненнях, надісланих через органи влади вищого рівня, ішла мова про соціальний захист та надання грошової допомоги, про землекористування та добросусідські відносини, про надання житла та виділення коштів на капітальний ремонт будинків тощо.
Станом на 08 січня поточного року із 101 звернення, які надійшли через органи влади вищого рівня, розглянуто всі. З них задоволено 13 звернень, на 81 звернення надано роз’яснення, по п’яти відмовлено, два звернення щодо ремонту будинку № 104 по вул.Садовій знаходяться на додатковому контролі в міській раді до їх остаточного виконання.
Відповідно до графіків у звітному періоді проводилися особисті прийоми громадян керівництвом міської ради, у тому числі й виїзні прийоми в комітетах самоорганізації населення та трудових колективах підприємств міста. Під час особистих прийомів за 2008 рік надійшло 367 звернень. З них 248 звернень надійшло на адресу міського голови. Громадяни звертались на особистий прийом стосовно поліпшення житлових умов, соціального захисту, капітального ремонту будинків, ремонту доріг, отримання дозволів на встановлення у квартирах автономного опалення; також мешканці міста зверталися щодо проблем, пов’язаних з гарячим водопостачанням, підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги тощо. Особливо збільшилась кількість звернень, що стосуються пільгових перевезень пасажирів у серпні-вересні минулого року.
У 2008 році проведено 16 прямих телефонних ліній з керівництвом міської ради, під час яких зателефонувало сто двоє прилучан.
Особлива увага приділяється зверненням інвалідів Великої Вітчизняної війни, ветеранів війни та праці, непрацездатних громадян, одиноких матерів, багатодітних сімей та інших категорій населення, що потребують соціального захисту та підтримки. Протягом 2008 року до міської ради надійшло 395 таких звернень.
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» заяви громадян пільгових категорій розглядаються першочергово.
Слід зазначити, що виконавська дисципліна посадовців міської ради, керівників підприємств та установ міста в роботі зі зверненнями громадян задовільна. Станом на 15 січня 2009 року із 4476 виконаних звернень громадян у термін розглянуто 4206 звернень, що становить 94 відсотки, у 270 зверненнях термін розгляду порушено.
За недоліки в роботі зі зверненнями громадян протягом 2008 року дві посадові особи міської ради отримали догани, одна посадова особа – офіційне попередження з випробувальним терміном. За порушення термінів розгляду звернень було депремійовано чотири посадові особи міської ради.
Про стан розгляду звернень суб’єктів господарської діяльності стосовно видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності за підсумками 2008 року доповідала адміністратор Єдиного центру з оформлення документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності Юлія Галіч, яка зазначила, що протягом минулого року до Дозвільного центру надійшло 2641 письмове звернення від суб’єктів господарської діяльності (юридичних та фізичних осіб).
З вищезазначених звернень 1981 задоволено, на 356 надано роз’яснення, по 59 зверненнях відмовлено, решта перебуває на контролі в Єдиному центрі з оформлення документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 14 Закону України «Про поховання та похоронну справу», на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, і учасників бойових дій» виконком міської ради затвердив перелік вартості товарів і послуг на проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною і учасників бойових дій.
Рішенням виконавчого комітету утворено в новому складі комісію по визначенню виду та обсягів робіт з капітального ремонту будинків (квартир) інвалідів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей ветеранів війни. Комісію очолить заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Сивенко.
Виконком міської ради своїм рішенням доповнив пункт 1 рішення виконкому № 709 від 30 грудня 2008 року «Про зміну тарифів на послуги теплопостачання для бюджетних установ, що фінансуються з бюджету міста» підпунктом 1.3. наступного змісту:
«Централізоване опалення для бюджетних установ, що фінансуються з бюджету міста (за наявності теплолічильників):
- абонплата за місяць впродовж календарного року – 1,58 грн./м2;
- плата в опалювальний період за фактично спожиту теплову енергію – 230,57 грн./Гкал.»
Виконком міської ради розглянув питання про нагородження Почесною грамотою міської ради за вагомий внесок у розвиток культури міста, збереження народних традицій та обрядів рідного краю, популяризацію української народної пісні та з нагоди 65-річчя з дня народження Петренко Марії Іванівни – керівника фольклорного ансамблю «Калина» Прилуцького міського Будинку культури.
21 січня
У приміщенні комітету самоорганізації населення № 4 мікрорайону М’ятно-дослідної станції проводився виїзний прийом громадян міським головою Юрієм Беркутом.
На прийомі були присутні начальник юридичного відділу міської ради Валентина Горбач, керівники відділів та управлінь міської ради, до повноважень яких відноситься розгляд піднятих у зверненнях питань, та голова комітету самоорганізації населення № 4 Світлана Задорожня.
На прийомі побувало 18 громадян, які піднімали питання щодо якості надання послуг комунальним підприємством «Прилукижитлобуд», передачі на баланс КП «Прилукитепловодопостачання» водогону по вулиці Лермонтова, облаштованого за кошти мешканців, піднімалися також земельні питання та питання забезпечення ліками за пільговими рецептами тощо.
На 1 звернення надано роз‘яснення міським головою під час прийому, решта звернень поставлені на контроль у громадській приймальні.
22 січня
Міський голова, посадовці міської ради, представники підприємств, установ та організацій міста з нагоди 90-ї річниці Дня соборності України поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві Тарасу Шевченку.
Цього ж дня делегація на чолі з міським головою відбула до гетьманської столиці – Батурина, де взяла участь у відкритті меморіальної скульптурної композиції «Гетьманська слава». Відкрив скульптурну композицію гетьманам України Президент держави Віктор Ющенко.
|
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер" |
|
|
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди: |
Пост №78 | Доданий: 24 січня 2009 р., 20:48:40 |
|
КРИЗА: ЇХАТИ НА ЗАРОБІТКИ ЧИ ЗАРОБЛЯТИ ... ВДОМА?
Сьогодні слово “криза” на вустах у переважної більшості пересічних громадян, у котрих гаманці не розпирає від грошей. Стурбованість простого люду зрозуміла: закриваються підприємства, скорочуються робочі місця, зменшується заробітна плата. “Що буде? Як жити? На що сподіватись?” – тривожні запитання читаються на обличчях вуличних перехожих, у салонах “маршруток”, автобусів, електричок. Без роботи залишаються не тільки ті, хто не зривався нікуди з насиджених місць, а і ті, хто їздив чи ще продовжує їздити на заробітки у ближнє зарубіжжя (Москву, Санкт-Петербург і т.д.) або до Києва. Чи однаково торкнулася їх криза? Як переживають її? І що збираються робити далі?
ЯКБИ НЕ БЕЗГРОШІВ’Я, У МОСКВУ Б І НЕ ПОТКНУЛАСЬ
Галина В., м.Прилуки:
-Складне зараз життя. На ту сміхотворну зарплатню, яку отримую у своїй організації, не те що кінці з кінцями не зведеш, а підеш по світу з торбиною. А треба ж не тільки самій прожити, а і доньці матеріально допомогти, і дім аж кричить – просить ремонту.
За порадою і сприянням знайомих два роки тому почала їздити у Москву на заробітки. Брала відгули, відпрошувалась і раз у квартал полишала домівку. Здебільшого на два тижні, а під час відпустки і на цілий місяць. Працювала продавцем у приватного підприємця на ринку, торгувала м’ясом, молочними продуктами.
Я не бачила, щоб росіяни торгували на базарі. Здебільшого вони сидять в офісах. А працюють на ринку в основному такі, як ми, приїжджі, заробітчани. Бо росіяни на базарі не стоятимуть за копійки, які платять нам. І все ж вигода для мене була – заробити там і, повернувшись назад, щось купити за нашими цінами.
Востаннє я повернулась із Москви три місяці тому і більше туди не їздила (у хазяїна-підприємця виникли фінансові проблеми, і він тимчасово закрив свою торгову точку). Адже до Москви теж докотилася криза, хоч і не така відчутна, як у нас, в Україні. Люди залишаються без роботи. По телефону друзі мені розповідали, що починають виїжджати з Москви на батьківщину й інші заробітчани-українці. Один мій знайомий займався автомобільним бізнесом – купував, ремонтував і продавав машини. А тепер, каже, не стало роботи, збирається теж їхати додому.
Особисто я тимчасово знайшла підробіток у Прилуках, у приватного підприємця торгую ковбасою на виїзді. Великої вигоди, правда, немає. Та що вдієш, ніхто ж не принесе мені гроші на блюдечку, як сама не зароблю.
Чи поїду ще коли-небудь у Москву? Якщо мине криза і ситуація стабілізується, то, можливо, знову подамся на заробітки. Бо, як- не- як, за одну поїздку привозила з собою стільки грошей, скільки тут не зароблю і за півроку. Хоч і даються вони важко. Не лише тому, що доводилось працювати без вихідних. Щоб спокійно іти вулицями Москви, потрібні реєстрація, громадянство Росії. А у більшості заробітчан цього немає. От і ховаємось, тікаємо від міліції, як руді миші. А зупинять без документів – плати штраф. Через те, відверто кажучи, і не переношу Москви, ніколи б туди не їхала, якби не безгрошів’я. Набагато краще (і не тільки для мене) було б такі самі гроші заробляти у себе, в Україні.
ЗАРОБІТЧАН В ЕЛЕКТРИЧКАХ ПОМЕНШАЛО. А Я ЩЕ ПОЇЖДЖУ...
Віталій Б., прилучанин:
-За фахом я водій. Раніше працював за місцем проживання, у Прилуках. А як залишивсь без роботи, шість років тому подався у Київ. Влаштувався водієм маршрутного таксі у приватного підприємця. Тиждень у столиці відпрацюю – стільки ж відпочиваю вдома. Адже потік транспорту на київських вулицях такий, що весь робочий день перебуваєш у великій напрузі, а це і виснажує, і втомлює. Щоправда, компенсується усе солідним заробітком.
Ще декілька місяців тому, до настання кризи, як приїду у Київ, то поспішаю, було, випереджаючи всіх, у метро, щоб втовпитись у вагон електропоїзда – стільки народу їздило на заробітки. А тепер помітно, що заробітчан поменшало, вільніше почуваєшся у транспорті. Поменшало пасажирів і на моєму маршруті, “схуднула” денна виручка, а моя зарплата “урізалась” на 15-20%.
Втішного, звісно, мало. Та все ж вигода є. Бо за тиждень у Києві одержую стільки, що у Прилуках не зароблю і за місяць. Тому хто як, а я ще поїжджу на роботу в столицю. Принаймні, до весни. А там – видніше буде... Дружина, правда, інколи бурчить, що вдома буваю мало, та потім змовкає – бо треба ж іще за щось дітям і освіту дати, і на ноги їх твердо поставити.
ЩОБ НЕ ВІДЧУВАТИ КРИЗИ, ПРИЇЗДІТЬ У СЕЛО І ЗАКАЧУЙТЕ РУКАВА
Валентина Л., с.Знам’янка:
-Здається, колесо історії починає крутитися назад. Поки діяли колгоспи, були робота і зарплата, ми не мали стільки багато землі, худоби в особистих господарствах, бо не було в цьому потреби. Тримали по корівчині та одне-двоє поросят – і все. А зараз таке враження, що повертаємося у ті часи, коли ще не було колективізації. Ось і у нашому селі Знам’янка 11 сімей не передали в оренду свої земельні паї, а обробляють їх самостійно. Вирощують різну сільгосппродукцію. Донедавна мав місце “бум” на цукрові буряки. Але останнім часом вирощувати їх стало невигідно, люди розчарувались у цій культурі. Натомість увійшли в “моду” зернові – пшениця, ячмінь. Все більше сіють кукурудзу. Хоча в цьому році і вона знецінилась.
Майже в кожної молодої сім’ї – по три корови (стільки ж їх і в мене). Загалом же у селі близько 100 корів – найбільше в окрузі. Адже люди з цього живуть. Частково селяни здають молоко заготівельникам із Яготина, Бобровиці, Прилук, а чверть власників корів везуть молоко на Київ. Бо там розбирають його по 4 гривні за літр, а вдома доводиться віддавати по 1 грн. 20 коп.
Крім молока, везуть у Київ столові буряки, моркву, капусту. Хоча ціни на них і нижчі торішніх. Останнім часом просить столиця селеру, петрушку, пастернак. Наші люди “заразилися” цим і переходять на вирощування такої продукції. На картоплю теж піднялась ціна. Іще кілька тижнів тому продавали бараболю по 1 грн. 80 коп. за кілограм, а зараз – по 2 грн. 50 коп. А сортову – “розару”, “белу розу” тощо забирають у селян по 3 гривні і більше.
А ще ж наші люди приготовляють вдома всілякі салати – “олів’є”, “корейку”, із капусти. Не з квашеної, а свіжої, із цибулею, морквою, перцем. І йде такий салат у продажу вищим сортом. Не треба киянам капусти у головках – подавай їм готовий салат.
І налисники печуть селяни, качають із сиром – забирають їх нарозхват. Везуть у столицю сметану, сир грудочками, пластами, хто як зуміє приготувати. Дуже беруть квашені огірки – по 10 гривень за кілограм, від покупців немає відбою. Влітку розбирали навіть перерослі огірки-личаки (ми такі зазвичай згодовуємо худобі) по 3 гривні кіло. Мій син возив їх майже мішок і виручив 60 гривень. Один киянин каже йому: привозьте ще, я такі огірки з пивом люблю...
Через те, що наші селяни вже звикли до одноосібного, приватного господарювання, важко знайти когось на роботу в ту чи іншу установу села – “сватають” сюди з інших сіл, навіть із Прилук. А більшість потенційних працездатних селян стараються вдома надбати і вивезти потім продукцію на Київ. З липня вже починають “натоптувати” дорогу до столиці. І так – до самої весни. Одні власним ходом, автомашинами, інші кооперуються між собою і наймають транспорт. Один раз або двічі на тиждень. І вертають додому з чималою виручкою, за одну поїздку – не менше 700-1000 гривень. А хто бере із собою ще й м’ясо, то привозить півтори тисячі гривень і більше. На роботі за місяць таку “копійку” навряд чи заробиш. Отож, приїздіть у село, заводьте особисте господарство та закачуйте рукава – і криза, про яку сьогодні тільки й чути, буде не страшна.
БЕЗРОБІТНИХ БІЛЬШАЄ. ТА КРИЗА НАУЧИТЬ І ПРАЦЮВАТИ...
Хто зна, чи прислухається хто-небудь до пропозиції Валентини, але ситуація на ринку праці по району невтішна. Стабільною була вона, як повідомила начальник відділу міськрайонного центру зайнятості населення Валентина Гусаренко, до початку минулорічного листопада. А потім рівень безробіття почав зростати і з 4,6% у листопаді піднявся на 23 грудня до 7,5%. До міськрайцентру у листопаді звернулися 452 мешканці району, котрі залишились без роботи (проти 247 у листопаді позаминулого року), а за 15 днів грудня – 548 (проти 265 за повний місяць позаторік). Найбільше скорочення відбулось у ДП “Нафком-Агро” – 474 чоловіки, Линовицькому цукрозаводі – 161, ТОВ “Агрікор” – 63, “Цукровик” – 27, ДП “Пожспецмаш” – 34, маслозаводі – 24.
На ринку праці у місті, як стверджують у центрі зайнятості, криза ще особливо не відчувається, за винятком ТОВ ВТФ “Керамік-Прилуки”, основні партнери якого – будівельні організації Києва – тимчасово припинили закупівлю прилуцької цегли (очевидно ж, у зв’язку із кризою), тому 112 працівників заводу поповнили ряди безробітних.
Та все ж, незважаючи на кризу, рух робочої сили відбувається.
-І, можливо, - припускає В.Гусаренко, - нинішня фінансово-економічна криза нарешті багатьох научить працювати, щоб і виживати, і краще жити. Свіжий приклад. Ніколи не бачила, щоб із дахів сусідніх багатоповерхівок зчищався сніг. А нещодавно вранці дивлюся й очам не вірю – двірники на даху працюють з лопатами, та так завзято, аж біла курява здіймається...
ПЕРЕБУДЕМО ЗИМУ І – ГАЙДА НА ГОРОДИ? На землі з голоду не пропадемо!
Криза... А жити ж треба. І їсти хочеться всім, навіть втративши роботу. Як бути? Куди податись? Красти? Не дозволяють закон і совість, принаймні, у переважної більшості. Їхати на заробітки за рубіж? У Москві і Пітері, як уже згадувалось вище, зараз ніхто нас не жде – своїх треба нагодувати. Звернутись у центр зайнятості, на “біржу”? Можуть не співпасти пропозиції із попитом... Поки “верхи” шукатимуть вихід із кризи, розроблятимуть відповідні заходи, перебудемо якось зиму, діждемось весни і – гайда на городи? Від праці на землі з голоду точно не пропадемо. Іще й грошей заробимо? Як, приміром, у Знам’янці...
С.ГРИБЧЕНКО.
http://priluchina.com/
|
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер" |
|
|
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди: |
Пост №79 | Доданий: 26 січня 2009 р., 21:11:13 |
|
Прилуцькі героїні
23-01-2009
Президент України Віктор Ющенко відзначив почесним званням «Мати-героїня» 23-х мешканок Чернігівщини. Високу відзнаку за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для їхнього всебічного розвитку отримали й три прилучанки: Валентина Головко, Тетяна Могильникова, Надія Свириденко. Кожна з цих жінок народила та виховала п’ятьох дітей.
Газета "В двух словах" Прилуки
http://pryluky.osp-ua.info
|
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер" |
|
|
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди: |
Пост №80 | Доданий: 28 січня 2009 р., 20:14:51 |
|
Підведення підсумків роботи освітньої галузі за 2008 рік
23-01-2009
Минулого тижня педагогічна громадськість міста традиційно для цієї пори зібралася для підведення підсумків роботи освітньої галузі за 2008 рік та визначення основних пріоритетів на рік прийдешній. У роботі зборів активу взяли участь міський голова Юрій Беркут та голова відповідної депутатської комісії Григорій Мисан.
Павло Мазепа, начальник управління освіти міської ради, узагальнив результати плідної праці педагогів Прилук, акцентувавши увагу на проблемах шкільної, позашкільної та дошкільної освіти міста. Цього дня грамотами і грошовими винагородами були відзначені переможці огляду-конкурсу навчальних кабінетів інформатики, лауреати й переможці міського конкурсу «Учитель року-2008» та вчителі, учні яких здобули перемогу у міському турі Всеукраїнського конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.
Газета "В двух словах" Прилуки
http://pryluky.osp-ua.info
|
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер" |
|
|
Тема закрита для обговорення!Причина: Новини тут: http://priluki.info/news Закрив: OLEX
|
Сьогодні день народження у 1 користувачів:
Masyanya, Сьогодні віртуальний день народження у 8 користувачів:
Anny, Mila, romolga79, KetrinLinton, liptoncofe, liom, Aleg13, leksty,
Модератори: Helen, watt, Tyt24vcytki
|
|