На главную СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Вхід для користувачів:
Реєстрація / Забули пароль?
Всі фотогалереї Панорами ПрилукФорум Користувачі Новини Оголошення Каталог ЧатПро сайт
Сайт українською   Сайт на русском

Фото: Київ 2022
Власник: morsresistis
Галерея: Templates
Додано: 2022-11-13

Фото: Без опису
Власник: watt
Галерея: Війна
Додано: 2022-06-09

Фото: Без опису
Власник: porosytenkokoly
Галерея: 22 война
Додано: 2022-03-25

Фото: Без опису
Власник: albertino
Галерея: как умеем
Додано: 2021-03-09

Фото: Зминченко А.Н.
Власник: alexzhell
Галерея: моя
Додано: 2020-10-17
Найрейтинговіше фото
За місяцьЗа тиждень

В цьому місяці фото ще не оцінювалися!
Найбільш обговорюване
В цьому місяці фотографії не обговорювались.
Останні новини
По датіПо коментарям

2021-03-23 (0 коментарів)
«Сбиты на взлете»: ликвидация «МиГа» и «Сухого» - бесславный конец российского авиапрома!
2021-03-23 (1 коментарів)
В РФ черговий скандал з авіаносцем «Адмирал Кузнецов»
2019-04-24 (0 коментарів)
Трибунал ООН призначив дати слухань у справі полонених українських моряків
2018-10-30 (2 коментарів)
Ремонт по-російськи
2018-08-22 (0 коментарів)
РФ готується підняти з дна моря ракету з ядерним двигуном, що впала при невдалих випробуваннях
2018-03-19 (2 коментарів)
Александр Дугин: Мы стремительно летим в чёрную дыру.
2017-08-21 (2 коментарів)
WikiLeaks виявився залежним від Росії!
2016-08-02 (0 коментарів)
The Economist: Українська гривня перша в світі за недооціненістю: справедливий курс - 7,74 за долар
2016-07-30 (1 коментарів)
Росія продає "флешку" об’ємом 50 Мб, яка важить 25 кг!
2016-05-31 (0 коментарів)
Ракетний катер «Прилуки» ВМС ЗС України провів перші ходові випробування під час ремонту
Останні оголошення
Друзі сайту
Общественный транспорт г. Прилуки Группа поддержки сайта Прилуки.инфо ВКонтакте
billboard.biz.ua - Рекламные плоскости Знаю.орг

Наша кнопка: (показати код)
Priluki.info

Відвідувачі



Мебель Прилуки
WEB-камери Прилук
Новини Прилук сьогодні


Вся інформація, що використовується на сайті може розповсюджуватися на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 3.0 License
Новина: NASA здійснило запуск Curiosity - найбільшого та найскладнішого марсоходу в історії

6 грудня 2011 р. | Автор: crok | Переглядів: 1480 | Коментарів: 0
Новина  NASA здійснило запуск Curiosity - найбільшого та найскладнішого марсоходу в історії
NASA здійснило запуск Curiosity - найбільшого та найскладнішого марсоходу в історії Розміром з автомобіль і обладнаний як ціла лабораторія, новий марсохід розроблений NASA перевершує своїх попередників по величині та можливостям. Запуск Curiosity, як назвали його дослідники, з довгим важелем (2 метри) і привареними до нього відбійним молотком та лазером для відламування зразків марсіанських червоних скель, був здійснений у суботу 26 листопада. Особливість нового всюдихода полягає у тому, що він може аналізувати гірські породи та ґрунти з небувалою точністю. "Це просто машина мрії для вчених, які займаються дослідженням Марсу", говорить Ешвін Васавада (Ashwin Vasavada), керівник проекту з Лабораторії Реактивного Руху NASA.

Як тільки марсохід Curiosity опиниться на червоній планеті, він почне шукати органічні та інші вуглецевмісні сполуки. Поки всюдихід ще не може виявляти присутність живих організмів у тих чи інших зразках, але вчені сподіваються хоча б дізнатись, чи є на Марсі (або чи існували колись) умови для життя мікробів.

Curiosity стане "найбільшим і найскладнішим видом обладнання, що коли-небудь був встановлений на поверхні іншої планети", - відзначив Дуглас МакК’юстн (Doug McCuistion), директор програми дослідження Марсу.

Розміром більше 3 метрів у довжину, 2,5 метрів завширшки та з щоглою висотою 2 метри, Curiosity, який у два рази більший ніж раніше розроблені всюдиходи Спірит і Опорт’юніті, важить приблизно 1 тонну та містить 10 видів наукових інструментів. Офіційна назва марсохода – Марсіанська Наукова Лабораторія (Mars Science Laboratory) або скорочено MSL.

На поверхню Марса Curiosity буде доставлений спочатку на космічному кораблі, а потім за допомогою реактивного спорядження та системи прив‘язі подібної до повітряних кранів, які використовуються вертольотами для доставки важкого обладнання у недоступні точки Землі. Ніяких повітряних мішків схожих на ті, що були використані для транспортування космічного безпілотного апарата Mars Pathfinder у 1997 році та всюдиходів Спірит і Опорт’юніті у 2004 році застосовано не буде – Curiosity занадто важкий для цього.

Співробітники NASA назвали Curiosity наріжним каменем у цілому ряді дослідницьких польотів, здійснених з метою вивчення Сонячної системи. Але вони не приховують своє занепокоєння, пов‘язане із запуском нового марсохода. Справа у тому, що радіоізотопний генератор Curiosity містить 4,8 кг плутонію, якого цілком достатньо для роботи всюдихода на поверхні Марса протягом двох років. А взагалі генератор розрахований на роботу протягом 14 років. Питання енергозалежності ровера було вирішене за допомогою генератора, що працює на атомній енергії, якій обрали замість сонячної, оскільки вона враховує більше навантаження та забезпечує гнучкість. Плутоній поміщений в оболонку, що складається з декількох захисних шарів з метою забезпечення безпеки у випадку аварії при запуску.

Як тільки ровер успішно буде доставлений на Марс, він почне досліджувати рельєф за допомогою камер із високою чіткістю та лазерів, встановлених у вигляді очей на самому верху його щогли. Лазер буде націлюватися на ґрунт і гірські породи на відстані приблизно 6 метрів, визначаючи їхній хімічний склад. Всюдихід також оснащений невеличкою метеостанцією для корекції температур Марса, вологості повітря та швидкості вітру, а також детектором випромінювання.

Незважаючи на подібну модернізацію, Curiosity буде рухатися зі швидкістю не більше однієї десятої милі за годину, як і попередні марсоходи. Але дослідники очікують, що він зможе пройти більше 12 миль протягом своєї дворічної місії. Якщо після цього ровер усе ще буде працювати, він зможе досягти навіть вершини кратера.

Наступним логічним кроком у дослідженні Марса, як відзначив Стів Сквайріс (Steve Squyres) із Корнельського Університету, що керував командою вчених, які працюють над запуском Спірита та Опорт’юніті, стане місія робота, що буде полягати у доставці зразків ґрунту та гірських порід з Марса на Землю для аналізу.


Додати коментар:
Ваше ім'я (максимум 15 символів)




Антиспам-код: diCc

TIM TV OnLine

Сьогодні день народження у 1 користувачів: MeLoMaN,

Сьогодні віртуальний день народження у 15 користувачів: OLEX, bOOmer, ASS, Tester, crok, Helen, djcrok, tereha, Tyt24vcytki, infeeniti, wolf88, solnce_vik, tato28, vetal_da, Khrystyna,

Модератори: Helen, watt, Tyt24vcytki

Прилуки | Всі фотогалереї | Всі фотографії | Користувачі | Новини | Форум | Чат | Оголошення | Про сайт | Нагороди | Коментарі | Вгору
(C) 2002-2010 O-Design
Контакти На головну Пошук по сайту