6 травня 2010 р. | Автор: OLEX | Переглядів: 1614 | Коментарів: 1
Залишилося всього три дні до 9 Травня. Цього року воно буде особливим, адже ми відзначатимемо ювілейну, шістдесят п’яту, річницю Великої Перемоги. Про те, як готуються Прилуки до всенародного свята, в інтерв’ю «Граду» розповів міський голова Юрій Беркут.
- Зусилля міської влади сконцентровані на тому, щоб ювілейний День Перемоги став яскравим, незабутнім святом для всіх поколінь прилучан. У центрі уваги – гідне вшанування пам’яті загиблих і турбота про живих солдатів Перемоги. На даний час у Прилуках мешкають 2606 ветеранів Великої Вітчизняної війни. Ці люди мужньо винесли на своїх плечах усі тяготи війни та післявоєнної відбудови. Тому наш обов’язок – сповна віддячити їм за ратний і трудовий Подвиг. І не тільки на свята, а й у будні пам’ятати, що ми перед ними в неоплатному боргу, - наголосив міський голова.
- Юрію Володимировичу, надзвичайно велику роль Ви відводите співпраці з міською Радою ветеранів. Від її представників ніколи не звучать нарікання на адресу міської влади. Здається, вам вдалося знайти спільну мову...
- Інакше й бути не може. Тісна співпраця з Радою ветеранів допомагає краще розуміти й спільно вирішувати нагальні проблеми ветеранів. До слова сказати, статутна діяльність даної організації фінансується з міського бюджету. Так, у першому півріччі 2010 року на ці цілі буде виділено 11040 гривень. Гроші нехай і невеликі, але все ж таки підмога.
- А як у Прилуках із соціальним захистом та медичним обслуговуванням ветеранів Великої Вітчизняної?
- Постійно працюємо в напрямку їх покращення. Робимо все, що в наших силах. Виконкомом затверджені заходи щодо поліпшення життєзабезпечення ветеранів війни на 2008-2010 роки. Депутати затвердили на 2009-2010 роки міську Програму «Щомісячна стипендія інвалідам війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 років і більше» на загальну суму 104 760 гривень. Ця програма фінансується з міського бюджету. На розгляд чергової сесії планується внести програму із санаторно-курортного лікування ветеранів війни. Міська влада провела низку зустрічей з керівництвом Центру електрозв’язку №6 Чернігівської філії ВАТ «Укртелеком» стосовно забезпечення телефонним зв’язком учасників війни. Думаю, це питання вирішиться позитивно.
У Прилуках реалізуються численні державні програми. Так, у минулому році 144 ветеранам виплачено 33,5 тисячі гривень готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу. Проведено 11 безоплатних капітальних ремонтів житла інвалідів війни на загальну суму 213,9 тисячі гривень. Обстежені умови проживання ще 21 інваліда війни, і, щойно надійдуть кошти, їм теж буде зроблено безоплатний капітальний ремонт житла.
Тільки в цьому році 2 ветерани війни отримали одноразову річну матеріальну допомогу, 53 ветерани - 59 технічних та інших засобів реабілітації на суму 48,05 тисячі гривень. У 2010 році, порівняно з минулим, Уряд майже вдвічі збільшив розмір грошової допомоги з нагоди 9 Травня, і прилуцькі ветерани вже одержали її.
Щороку комунальний лікувально-профілактичний заклад «Прилуцька центральна міська лікарня» проводить комплексні медично-профілактичні огляди ветеранів війни. Протягом першого кварталу поточного року 18 інвалідів Великої Вітчизняної війни забезпечені зубопротезуванням, 7 ветеранів отримали безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Через складну економічну ситуацію поки що немає можливості створити на базі міської лікарні відділення сестринського догляду та довгострокового перебування хронічно хворих ветеранів війни, але це не означає, що вони залишаються без уваги: їхнім здоров’ям опікуються сімейні лікарі, організовуючи лікування типу «стаціонар удома».
- Напевне, великий шматок роботи лежить і на Територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян?
- Безперечно. На обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома 268 ветеранів війни. Соціальні працівники забезпечують їх продуктами харчування, медикаментами і промтоварами, допомагають у прибиранні помешкань та приготуванні їжі, при потребі викликають лікаря, оформляють необхідні документи. Також Територіальний центр допомагає обробляти присадибні ділянки інвалідам війни та солдатським удовам.
Крім Терцентру, до масштабної волонтерської роботи по наданню допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни, вдовам загиблих і померлих ветеранів залучені голови первинних ветеранських організацій, комітети самоорганізації населення, міська організація Товариства Червоного Хреста, гімназії, школи й вищі навчальні заклади. Верховна Рада проголосила 2010-й рік в Україні Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. Невдовзі на засіданні виконкому буде затверджено план міських заходів щодо проведення Року ветеранів.
- Велика Вітчизняна все далі відходить в історію. Тож якщо ми не хочемо, щоб наші діти й онуки росли безбатченками, треба свято берегти її пам’ятки. Прилуки роблять це?
- Звичайно. Робота зі збереження та відновлення меморіальних пам’яток періоду Великої Вітчизняної війни у нас ведеться. Міська рада навіть затвердила відповідну Програму, на реалізацію якої заплановано 51,2 тисячі гривень з коштів обласного та місцевого бюджетів.
У квітні цього року в рамках весняного місячника з благоустрою та санітарної очистки міста, Єдиного дня упорядкування пам’яток, що увічнюють Перемогу у Великій Вітчизняній війні і подвиги її учасників, та Всеукраїнського суботника з благоустрою комунальні служби міста, закріплені підприємства, установи та організації привели в належний стан пам’ятки періоду Великої Вітчизняної та прилеглі до них території.
- Юрію Володимировичу, перейдімо безпосередньо до святкування 65-ї річниці Перемоги. Чи задоволені Ви тим, як місто підготувалося до нього?
- Оцінки будуть уже після 9 Травня, коли свято пройде і я почую думки прилучан про його організацію. Хоча до ювілею Перемоги ми готувалися серйозно і відповідально. Рішеннями виконкому ще торік було затверджено основний план заходів з підготовки та відзначення 65-ї річниці Перемоги, який на початку 2010-го за пропозицією Ради ветеранів був доповнений. Жителі міста знають, що у нас створений і активно працює оргкомітет з відзначення 65-річчя Перемоги. Прилуки взяли участь у двох розширених засіданнях колегії облдержадміністрації, де аналізувався стан підготовки міст і районів Чернігівщини до святкування ювілейної річниці Перемоги.
- Які сюрпризи чекають на ветеранів та інших городян 9 травня?
- Цього дня всі ветерани війни матимуть право безкоштовного проїзду в автобусах і таксі в межах території міста (про це міська влада вже домовилася з перевізниками), їм будуть вручені ювілейні медалі до 65-річчя Перемоги. Керівництво Прилук і представники Чернігівської облдержадміністрації відвідають за місцем проживання низку інвалідів війни, учасників бойових дій і партизанського руху, солдатських удів, учасників війни та особисто привітають їх зі святом. Заплановано велику кількість урочистих, культурно-масових і спортивних заходів. Наймасштабніші з них - урочисті збори та святковий концерт «Перемозі віват!» у міському Будинку культури 8 травня, мітинг-реквієм і відкриття меморіальних плит у Сквері Вічної Слави, військовий парад та урочиста хода за участю ветеранів війни, відкриття меморіальної дошки по вулиці Переяславській 9 травня. Увечері 9 травня на прилучан чекатиме концертна програма, що завершиться феєрверком Перемоги. Зробити Прилукам свято допомогли місцеві підприємці: знаючи, що через відсутність бюджету коштів на ці цілі немає, вони взяли матеріальний бік питання на себе, і я їм щиро вдячний за це.
- У домівки прилучан уже надходять листівки, у яких люди поздоровляють своїх рідних, близьких та друзів з 9 Травня. Впевнена, що багато поздоровлень буде і на адресу міської ради та міського голови. Мабуть, нас вітатиме і сам Президент…
- Не сумнівайтеся - Віктор Федорович про Прилуки не забуде. Адже раніше він уже поздоровив мене особисто і в моїй особі всю прилуцьку громаду зі світлим святом Воскресіння Христового, побажавши, щоб Великдень приніс нам радість Божого благословення, щедро обдарував міцним здоров’ям, щастям і любов’ю, наснагою на добрі справи задля розвитку України та блага рідного народу. Гадаю, цього разу вітання будуть не менш теплими й щирими.
- А що побажаєте ветеранам і всім прилучанам з нагоди 9 Травня Ви?
- Сподіваюся, що ветерани війни, котрі мешкають у Прилуках, уже отримали вітальні листи-трикутники, які в рамках загальноміської акції «Зі святом Перемоги!» розносили їм по домівках школярі. У цих листах я і голова Ради міської організації ветеранів України Сергій Гордійович Шовкун подякували визволителям за волю та мир і побажали їм здоров’я та бадьорості духу на довгі роки.
Звертаючись до прилучан середнього покоління, до учнівської та студентської молоді, насамперед хочу нагадати, що жоден ветеран Великої Вітчизняної не повинен залишитися без уваги й турботи не тільки з боку міської влади, а й з боку всієї прилуцької громади. Ми маємо згуртуватися й віддати шану живим героям війни та данину пам’яті полеглим і померлим.
З нагоди воістину всенародного свята 9 Травня зичу всім мешканцям Прилук радості, впевненості у завтрашньому дні й щастя жити під мирним небом.
Розмову вела Марина Андрієнко
http://gradpryluky.info/index.php?newsid=938
Міський голова про підготовку до 9 травня
Ювілейний День Перемоги має стати яскравим, незабутнім святом для всіх поколінь прилучан, але насамперед – для ветеранів.
Залишилося всього три дні до 9 Травня. Цього року воно буде особливим, адже ми відзначатимемо ювілейну, шістдесят п’яту, річницю Великої Перемоги. Про те, як готуються Прилуки до всенародного свята, в інтерв’ю «Граду» розповів міський голова Юрій Беркут.
- Зусилля міської влади сконцентровані на тому, щоб ювілейний День Перемоги став яскравим, незабутнім святом для всіх поколінь прилучан. У центрі уваги – гідне вшанування пам’яті загиблих і турбота про живих солдатів Перемоги. На даний час у Прилуках мешкають 2606 ветеранів Великої Вітчизняної війни. Ці люди мужньо винесли на своїх плечах усі тяготи війни та післявоєнної відбудови. Тому наш обов’язок – сповна віддячити їм за ратний і трудовий Подвиг. І не тільки на свята, а й у будні пам’ятати, що ми перед ними в неоплатному боргу, - наголосив міський голова.
- Юрію Володимировичу, надзвичайно велику роль Ви відводите співпраці з міською Радою ветеранів. Від її представників ніколи не звучать нарікання на адресу міської влади. Здається, вам вдалося знайти спільну мову...
- Інакше й бути не може. Тісна співпраця з Радою ветеранів допомагає краще розуміти й спільно вирішувати нагальні проблеми ветеранів. До слова сказати, статутна діяльність даної організації фінансується з міського бюджету. Так, у першому півріччі 2010 року на ці цілі буде виділено 11040 гривень. Гроші нехай і невеликі, але все ж таки підмога.
- А як у Прилуках із соціальним захистом та медичним обслуговуванням ветеранів Великої Вітчизняної?
- Постійно працюємо в напрямку їх покращення. Робимо все, що в наших силах. Виконкомом затверджені заходи щодо поліпшення життєзабезпечення ветеранів війни на 2008-2010 роки. Депутати затвердили на 2009-2010 роки міську Програму «Щомісячна стипендія інвалідам війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 років і більше» на загальну суму 104 760 гривень. Ця програма фінансується з міського бюджету. На розгляд чергової сесії планується внести програму із санаторно-курортного лікування ветеранів війни. Міська влада провела низку зустрічей з керівництвом Центру електрозв’язку №6 Чернігівської філії ВАТ «Укртелеком» стосовно забезпечення телефонним зв’язком учасників війни. Думаю, це питання вирішиться позитивно.
У Прилуках реалізуються численні державні програми. Так, у минулому році 144 ветеранам виплачено 33,5 тисячі гривень готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу. Проведено 11 безоплатних капітальних ремонтів житла інвалідів війни на загальну суму 213,9 тисячі гривень. Обстежені умови проживання ще 21 інваліда війни, і, щойно надійдуть кошти, їм теж буде зроблено безоплатний капітальний ремонт житла.
Тільки в цьому році 2 ветерани війни отримали одноразову річну матеріальну допомогу, 53 ветерани - 59 технічних та інших засобів реабілітації на суму 48,05 тисячі гривень. У 2010 році, порівняно з минулим, Уряд майже вдвічі збільшив розмір грошової допомоги з нагоди 9 Травня, і прилуцькі ветерани вже одержали її.
Щороку комунальний лікувально-профілактичний заклад «Прилуцька центральна міська лікарня» проводить комплексні медично-профілактичні огляди ветеранів війни. Протягом першого кварталу поточного року 18 інвалідів Великої Вітчизняної війни забезпечені зубопротезуванням, 7 ветеранів отримали безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Через складну економічну ситуацію поки що немає можливості створити на базі міської лікарні відділення сестринського догляду та довгострокового перебування хронічно хворих ветеранів війни, але це не означає, що вони залишаються без уваги: їхнім здоров’ям опікуються сімейні лікарі, організовуючи лікування типу «стаціонар удома».
- Напевне, великий шматок роботи лежить і на Територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян?
- Безперечно. На обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома 268 ветеранів війни. Соціальні працівники забезпечують їх продуктами харчування, медикаментами і промтоварами, допомагають у прибиранні помешкань та приготуванні їжі, при потребі викликають лікаря, оформляють необхідні документи. Також Територіальний центр допомагає обробляти присадибні ділянки інвалідам війни та солдатським удовам.
Крім Терцентру, до масштабної волонтерської роботи по наданню допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни, вдовам загиблих і померлих ветеранів залучені голови первинних ветеранських організацій, комітети самоорганізації населення, міська організація Товариства Червоного Хреста, гімназії, школи й вищі навчальні заклади. Верховна Рада проголосила 2010-й рік в Україні Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. Невдовзі на засіданні виконкому буде затверджено план міських заходів щодо проведення Року ветеранів.
- Велика Вітчизняна все далі відходить в історію. Тож якщо ми не хочемо, щоб наші діти й онуки росли безбатченками, треба свято берегти її пам’ятки. Прилуки роблять це?
- Звичайно. Робота зі збереження та відновлення меморіальних пам’яток періоду Великої Вітчизняної війни у нас ведеться. Міська рада навіть затвердила відповідну Програму, на реалізацію якої заплановано 51,2 тисячі гривень з коштів обласного та місцевого бюджетів.
У квітні цього року в рамках весняного місячника з благоустрою та санітарної очистки міста, Єдиного дня упорядкування пам’яток, що увічнюють Перемогу у Великій Вітчизняній війні і подвиги її учасників, та Всеукраїнського суботника з благоустрою комунальні служби міста, закріплені підприємства, установи та організації привели в належний стан пам’ятки періоду Великої Вітчизняної та прилеглі до них території.
- Юрію Володимировичу, перейдімо безпосередньо до святкування 65-ї річниці Перемоги. Чи задоволені Ви тим, як місто підготувалося до нього?
- Оцінки будуть уже після 9 Травня, коли свято пройде і я почую думки прилучан про його організацію. Хоча до ювілею Перемоги ми готувалися серйозно і відповідально. Рішеннями виконкому ще торік було затверджено основний план заходів з підготовки та відзначення 65-ї річниці Перемоги, який на початку 2010-го за пропозицією Ради ветеранів був доповнений. Жителі міста знають, що у нас створений і активно працює оргкомітет з відзначення 65-річчя Перемоги. Прилуки взяли участь у двох розширених засіданнях колегії облдержадміністрації, де аналізувався стан підготовки міст і районів Чернігівщини до святкування ювілейної річниці Перемоги.
- Які сюрпризи чекають на ветеранів та інших городян 9 травня?
- Цього дня всі ветерани війни матимуть право безкоштовного проїзду в автобусах і таксі в межах території міста (про це міська влада вже домовилася з перевізниками), їм будуть вручені ювілейні медалі до 65-річчя Перемоги. Керівництво Прилук і представники Чернігівської облдержадміністрації відвідають за місцем проживання низку інвалідів війни, учасників бойових дій і партизанського руху, солдатських удів, учасників війни та особисто привітають їх зі святом. Заплановано велику кількість урочистих, культурно-масових і спортивних заходів. Наймасштабніші з них - урочисті збори та святковий концерт «Перемозі віват!» у міському Будинку культури 8 травня, мітинг-реквієм і відкриття меморіальних плит у Сквері Вічної Слави, військовий парад та урочиста хода за участю ветеранів війни, відкриття меморіальної дошки по вулиці Переяславській 9 травня. Увечері 9 травня на прилучан чекатиме концертна програма, що завершиться феєрверком Перемоги. Зробити Прилукам свято допомогли місцеві підприємці: знаючи, що через відсутність бюджету коштів на ці цілі немає, вони взяли матеріальний бік питання на себе, і я їм щиро вдячний за це.
- У домівки прилучан уже надходять листівки, у яких люди поздоровляють своїх рідних, близьких та друзів з 9 Травня. Впевнена, що багато поздоровлень буде і на адресу міської ради та міського голови. Мабуть, нас вітатиме і сам Президент…
- Не сумнівайтеся - Віктор Федорович про Прилуки не забуде. Адже раніше він уже поздоровив мене особисто і в моїй особі всю прилуцьку громаду зі світлим святом Воскресіння Христового, побажавши, щоб Великдень приніс нам радість Божого благословення, щедро обдарував міцним здоров’ям, щастям і любов’ю, наснагою на добрі справи задля розвитку України та блага рідного народу. Гадаю, цього разу вітання будуть не менш теплими й щирими.
- А що побажаєте ветеранам і всім прилучанам з нагоди 9 Травня Ви?
- Сподіваюся, що ветерани війни, котрі мешкають у Прилуках, уже отримали вітальні листи-трикутники, які в рамках загальноміської акції «Зі святом Перемоги!» розносили їм по домівках школярі. У цих листах я і голова Ради міської організації ветеранів України Сергій Гордійович Шовкун подякували визволителям за волю та мир і побажали їм здоров’я та бадьорості духу на довгі роки.
Звертаючись до прилучан середнього покоління, до учнівської та студентської молоді, насамперед хочу нагадати, що жоден ветеран Великої Вітчизняної не повинен залишитися без уваги й турботи не тільки з боку міської влади, а й з боку всієї прилуцької громади. Ми маємо згуртуватися й віддати шану живим героям війни та данину пам’яті полеглим і померлим.
З нагоди воістину всенародного свята 9 Травня зичу всім мешканцям Прилук радості, впевненості у завтрашньому дні й щастя жити під мирним небом.
Розмову вела Марина Андрієнко
http://gradpryluky.info/index.php?newsid=938
Коментарі (1 шт.):
1 | Frankinshtain | Дата: 7 травня 2010 р., 15:53:53 | |
капец...сфоткать не могли краще.... | |||
Додати коментар: