Спосіб захоплення української газотранспортної системи.
3.
Спроба повернення боргів за газ.
4.
Газова дубина проти Європи.
5.
Самоствердження "вєлікай Расіі".
6.
Метод "замилити" нехватку газу у самій Росії і неспроможність виконувати міжнародні договори.
7.
Один з методів відверенення уваги від негараздів у самій Росії.
8.
Метод опозорення України як ненадійного транспортувальника газу.
9.
Кінець Росії як надійного постачальника газу.
10.
Правильні дії Росії стосовно України.
Ви не можете бачити результати опитування поки не проголосуєте самі!
Опитування відкрите 13 січня 2009 р.
Обмежень по часу немає.
Пройшло 5791 днів.
Кількість повідомлень, необхідних для прийняття участі в опитуванні: 50
Кількість днів проведених на сайті, необхідних для прийняття участі в опитуванні: 5
Анкара, Май 13 (Новый Регион, Ольга Панфилова) – Москва и Анкара не договорились о газопроводе «Южный поток» в ходе официального визита в Турцию президента РФ Дмитрия Медведева. «Дорожная карта» с маршрутом газовой трубы по турецкому шельфу Черного моря в ходе вчерашних переговоров между представителями двух стран так и не была подписана. Об этом пишет газета «Коммерсантъ».
Всего в ходе визита Медведева в Турцию было подписано 17 соглашений, которые позволят Анкаре привлечь до $25 млрд. российских инвестиций. Так, на строительство в Турции АЭС Москва готова предоставить кредит на сумму до $20 млрд, а на строительство нефтепровода Самсун-Джейхан – до $3 млрд.
Щедрость Москвы должна была убедить Анкару разрешить России проложить газопровод South Stream в исключительной экономической зоне Турции в Черном море. Однако турецкая сторона на это не пошла.
Как отмечает издание, Медведев вчера предпочел не поднимать тему «Южного потока». Президент РФ лишь выразил надежду, что две страны смогут продвинуться в реализации проектов «Южный поток» и «Голубой поток-2», которые «направлены на укрепление энергобезопасности наших стран и позволяют снабжать более эффективно страны Европы и другие страны».
По мнению главы East European Gas Analysis (США) Михаила Корчемкина, документ не был подписан в Анкаре, поскольку российская сторона вписала в «дорожную карту» условия, неприемлемые для Турции. «Наверное, Москва хочет получить эксклюзивное право на транзит энергоресурсов, предполагающих отказ Анкары от участия в проекте Nabucco. Не исключаю, что Кремль убеждал власти Турции в нежизнеспособности этого альтернативного проекта в связи с отсутствием у него ресурсов. Однако в Турции придерживаются другого мнения. Ведь чем дольше Анкара будет тянуть с решением, тем больше получит выгод и льгот от Москвы», – полагает эксперт.
Напомним, что осенью 2009 года Анкара разрешила Москве проводить геологические работы на турецком шельфе Черного моря, но разрешения на прокладку газовой трубы Россия до сих пор не получила.
Если Москва в итоге не получит согласия Анкары, труба может быть проложена по первоначальному варианту маршрута – через территориальные воды Украины.
LIZARD
Начальник модераторов
Номер: 11
З: РОССИЯ, Москва
Зареєстрований: 29 листопада 2006 р.
Повідомлень: 5792
Попереджень: 4
Нагороди:
"Газпром" с 10:00 21 июня ограничил поставки газа в Беларусь на 15 процентов с последующим увеличением этого объема до 85 процентов. Об этом заявил председатель правления "Газпрома" Алексей Миллер. Таким образом, концерн выполнил распоряжения президента России Дмитрия Медведева, который требовал раньше Минска вернуть 200 млн долларов долга за импортируемое "Белтрасгазом" топливо.
"Закончился отведенный срок - пять дней, который был дан белорусской стороне для урегулирования вопросов задолженности за поставки российского газа", - сказал Миллер.
Сократить поставки газа в Белоруссию в Москве решили после того, как Минск отказался вернуть Москве почти 200 млн долларов долга за импортируемое топливо. Москва дала Минску пять дней на решение проблемы, и они заканчиваются в 10:00 21 июня." - пишуть інтернет-агентства новин.
Звісно, простому росіянинові це все подається під соусом "навєдєнія порядка" у розрахунках за газ між "праведною" Росією та "підступною" Білоруссю. При нагоді зазначу - це дві незалежні держави, які утворюють так звану союзну державу. Тобто - відносини між ними повинні були б відзначатися особливим відношенням і дружньою довірою. Але...
Все б нічого - друзі, мовляв, розберуться, та у тому "газаваті" є одна цікава деталь - виявляється, сама Росія має перед Білоруссю борг за транзит газу, який перекриває навіть самий безсоромний білоруський "борг" перед "Газпромом"! Але про це у Росії до останнього часу - ні чичирк! Ашен, ромале...
Ось що пишуть тут:
http://lenta.ru/news/2010/06/21/debt/ "Долг "Газпрома" перед Белоруссией за транзит топлива вызван тем, что белорусская сторона не позволяет его погасить. Такое заявление сделал официальный представитель российской газовой монополии Сергей Куприянов, передает РИА Новости.
"Да, задолженность существует. Белоруссия не подписывает акт выполненных работ и это не позволяет оплатить эту задолженность", - приводит слова Куприянова "Интерфакс". Сумму долга "Газпрома" за транзит газа Куприянов не уточнил.
Ранее в Министерстве энергетики Белоруссии сообщили, что "Газпром" должен компании "Белтрансгаз" более 200 миллионов долларов за транзит газа через территорию республики. В министерстве отметили, что российский "транзитный долг" сопоставим с задолженностью "Белтрансгаза" за импортированный из России газ".
Інтернет-ресурс, до речі - російський, ніяк у ворожому ставлення до Росії його не запідозриш!
Ось так от! Ми заборгували, але - не заборгували! Все - дуже по-російськи!
Якщо звести всі ці "пєрєпалкі" між Росією та Білоруссю до єдиного знаменника маємо ось що.
Росія має перед Білоруссю борг за транзит газу білоруською територією більш ніж 200 млн. доларів.
Білорусія у свою чергу має борг перед Росією за постачання газу біля 200 млн. доларів.
Виходячи з нормальних союзних стосунків господарюючих суб’єктів можна було б зібрати комісію, яка б підрахувала хто кому що винен, сторони виплатили б одна іншій ті борги - і все.
Але це не відповідає імперським замашкам Росії! Вона й тут хоче на весь світ заявити - "кто із ху".
Цей привід використано для роздування міжнародного скандалу, який досить чітко вкладається у схему звинувачення всіх транзитерів російського газу - свого часу таким "плахім парнєм" була Україна, тепер - Білорусь! Але, як ми пам’ятаємо, всі всесвітні й громогласні "закідони" стосовно "крадіжок" газу в Україні не підтвердилися, про що тишком-нишком прощепотів свого часу "Газпром". Але на Україну була кинута "паганка", яку досить довго пришлося відтирати. Росія тим часом "проштовхнула" свій "Північний потік".
Тепер такий же відпрацьований на Україні сценарій очорніння закинутий стосовно Білорусі. По всьому видно - "Газпром" нічого від Білорусі не доб’ється, бо вже ним офіційно визнаний таки борг за транзит. Але з Білорусі буде зроблено "нєнадьожного" транзитера! До того ж, враховуючи заяви "Газпрому" стосовно готовності перекинути білоруськи об’єми транзиту газу на українську ГТС, Росія піділлє ложку дьогтю у білорусько-українські відносини, які останнім часом досить добрі й конструктивні.
Єдине, що можна назвати відносно благополучним у цьому газовому скандалі - час його розкручування. Мабуть, враховуючи "братскіє саюзниє" відносини з Білоруссю, Росія розпочала черговий "газават" серед літа, щоб не морозити "братьєв-славян"! Та все таки - що таке отії 200 млн. доларів для "Газпрому"? Сума, прямо скажемо - не критична. А для Білорусі? Це досить відчутний удар по нестійкій економіці.
А все розпочалося з російського боргу за транзит...
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: crok (22 червня 2010 р., 21:08:40)
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
chuvak
Постоялець
Номер: 736
З: Україна, село
Зареєстрований: 6 січня 2009 р.
Повідомлень: 361
Попереджень: 0
Газова войнушка з Білоруссю - це урок для Янека. Шоб із Москвою не загравався. Лукашенко для Москви - це вже відпрацьований матеріал. З нього вже нічого не витягнеш. Об нього витирають ноги - і Янек це повинен бачити. Опозиційний трандьож у ПР уже в минулому, пора вже думати ...
chuvak, абсолютно погоджуюсь!!!
Єдине зауваження - Лукашенко не відпрацьований матеріал, він - реальна загроза дуумвірату російських баскетболістів!
Ось тут про основні виводи і загрози, а також - про уроки війни Росії проти Білорусі:
http://unian.net/ukr/news/news-383402.html Газовою війною Кремль почав реалізацію плану щодо усунення Лукашенка
Газпром-шоу почалося нетрадиційно: з театрального доручення Медведєва... Лукашенко думав, що пільги будуть вічно... Спочатку була Україна, потім Білорусь, потім знову Україна?.. Ось один з абзаців цієї статті:
«Белтрансгаз, як відомо, на 50 відсотків належить Газпрому. Але з урахуванням специфіки Білорусі, неважливо, хто є фактичним акціонером труби. Все те, що знаходиться на території Білорусі, чітко і жорстко працює за директивами президента і білоруського уряду. Якщо провести екстраполяцію на Україну і припустити, що 50% відсотками НАК «Нафтогаз» розпоряджається Газпром, то в нас ситуація була б абсолютно іншою. Досить пригадати прецедент, коли президент України Ющенко не міг витребувати у НАКу підписаної газової допугоди. Голова правління Нафтогазу письмово повідомляв главу держави, що без згоди Газпрому не може він цього зробити. Це говорить про те, що українська держава при ста відсотках контролю практично не мала суверенітету в нафтогазовому секторі.
У Білорусі ситуація інша: іноземний акціонер має 50 відсотків, але він може лише задовольнятися лише часткою дивідендів, що належить йому, і не більш того.
Як поводиться Україна в особі нинішньої влади? Заявили свою нейтральну позицію в конфлікті, проте, послужливо обіцяють Газпрому прокачувати до Європи додаткові білоруські об‘єми, нівелюючи таким чином свій нейтралітет. МЗС не слід було б забувати, що у нас з Білоруссю є чутливе питання, пов‘язане із завершенням процесу демаркації кордону, пов‘язане в пакет із боргом. А незавершеність процесу з держкордоном із Білоруссю може мати наслідком чергове затягування на переговорах із ЄС щодо безвізового режиму.
Радіти кільком мільйонам зайвих транзитних доларів - передчасно. Нескладно уявити, що аналогічна нейтрально-послужлива модель поведінки Мінська чекатиме Київ у разі включення для нього білоруського сценарію.»
Тобто, Янучарі треба добре покумекати макітрою, яка у нього замість голови, щоб не вляпатися у чергові "братскіє отношенія" з кацапами.
Brushta
Форумчянин
Номер: 1434
З: Україна,
Зареєстрований: 7 квітня 2010 р.
Повідомлень: 84
Попереджень: 0
З чого все почалося?
1. У Білорусі з Росією - особливі "братскіє" умови ціноутворення. Тобто, ціна на газ не обраховується за формулою, як це робить весь світ, а є результатом переговорів між президентами. І до нового, 2010 року, саме так була визначена ціна російського газу для Білорусі.
2. З нового, 2010 року Росія, враховуючи те, що ціна визначається зі стелі і у випадку її зміни ніяк юридично нічого не можна довести, поставила Білорусь перед фактом, що ціна на газ для неї підвищена на 20 доларів.
3. Президент Білорусі не був в курсі, тобто ніяких переговорів щодо підвищення не велося. Виходячи з того, що нова ціна не була предметом переговорів, Білорусь відмовилась платити за новою ціною і продовжила платити за старою ціною, сподіваючись на те, що такі переговори будуть проведені найближчим часом.
4. Росія не передбачала уточнення ціни і тому ні на які переговори не йшла.
5. Пройшло пів-року. Росія "згадала", що Білорусь не платить за новою ціною і тому поставила ультимативні умови - сплатити все, що накопичилося, тобто різницю між новою ціною і старою, протягом 5 днів.
6. Білорусь таки погодилася платити, але запропонувала почекати 2 неділі, щоб зібрати необхідні кошти. Разом з тим Білорусь вирішила - раз ви нам підняли ціну навіть з нами не переговоривши, ми у свою чергу на відповідні проценти піднімемо вам ціну на транзит.
7. Росія ні про яке підвищення тарифу транзиту не хотіла й чути, не стала чекати і по закінченні строку ультиматуму скоротила подачу газу на Білорусь.
8. Білорусь нестачу газу стала компенсувати за рахунок газу, який перекачувався Бєлтрансгазом у Литву, Польшу і Калінінградську область Росії. Литва і Польща одразу заявили про скорочення поставок газу.
9. Росія стикнулася із ситуацією, коли вона в очах Європи стала виглядати як ненадійний постачальник газу. Треба було щось із цим робити, тобто вже треба було таки йти на компроміси із Білоруссю, яка до того ж заплатила за газ за новими цінами, але вимагала оплати транзиту вже за новими цінами на транзит - саме оті 260 млн доларів. У випадку неоплати Лукашенко розпорядився перекрити транзит газу територією Білорусі. Тепер вже Росія виглядала як неплатник.
10. За транзит Росія таки заплатила, але не 260 млн. доларів, а 228.
11. Тепер вже Лукашенко вимагає від Росії повної оплати, у випадку неоплати - вимкнення транзиту Білоруссю...
До чого домовляться "братскіє славянскіє гасударства" - невідомо,.. побачимо.
Які ж висновки?
Головний висновок - з Росією треба мати бізнес-відносини, які чітко обумовлені договорами, де все прописано до найменшої деталі, щоб не було отаких висмоктаних з пальця проблем! НІЯКИХ БРАТЕРСЬКИХ ВІДНОСИН - ТІЛЬКИ СУВОРИЙ БІЗНЕС, ВИКЛЮЧНО НА РИНКОВИХ УМОВАХ. Треба ж колись і себе почати поважати.
-----
Добавлено 30 июня 2010 г., 20:52:44:
І ще один факт так би мовити - після подій...
Білорусь на найвищому рівні вже почала економічні прорахунки інших джерел постачання газу. На державному рівні розпочалася робота над зміною основних напрямків і збільшення джерел постачання газу. Росія для Білорусі вже ніколи не буде монополістом у цій сфері. Враховуючи те, що Лукашенко ніколи не балакає на вітер, можна з упевненістю сказати, що, на відміну від України, Білорусь таки отримає декілька джерел газу.
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: crok (2 липня 2010 р., 15:33:13)
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
crok
Старожил
Номер: 7
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 870
Попереджень: 0
Нагороди:
Білорусь і Росія вирішили останнє спірне питання, яке виникло у ході червневої «газової війни». «Газпром» і «Белтрансгаз» підписали угоду про збільшення ставки транзиту «блакитного палива» до Європи.
Країни залагодили останні питання з ціною транзиту газу до Європи, і Росія взяла на себе зобов‘язання доплатити 32 млн. доларів боргу, пише «Дело».
Ну от... Як бачимо - все звелося до того, з чого мало б початися!
Але вереску зі сторони Росії було більш ніж достатньо. Росія вже вкотре хоче очорнити своїх сусідів і транзитерів. С кожним разом це все менше діє на того, на кого розраховано - тільки Росія отримала образ досить ненадійного, істеричного і непередбачуваного партнера у ділових стосунках.
Але хто ж її до цього призвів?! Питання риторичне...