Серед усіх проблем, що нині турбують жителів Прилук, стан міських доріг - найболючіша. І не лише для тих прилучан, котрі мають власний автомобіль і, що називається, своїми колесами прощупали кожну ямку й вибоїну на дорозі. Не задовольняють міські магістралі практично усіх прилучан, яким небайдужа доля рідного міста та його престиж. Хоча, як придивитися уважніше, Прилуки останнім часом розбудовуються і красивішають (здебільшого за рахунок підприємців та меценатів). А з іншого боку, як не прикро це усвідомлювати, – занепадають, бо не вміють (точніше, не хочуть) його господарі перейматися загальноміськими турботами. Куди ж-бо їм, тут хоча б із своїми особистими розібратися, поки ще при владі. А все інше - то чийсь клопіт, навіщо ж іще й чужим перейматися? Тому до ремонту та елементарного обслуговування асфальтового покриття доріг владні руки не доходять.
Візьмемо для прикладу мікрорайон Рокитний, де мешкає аж чотири депутати міської ради. Цей мальовничий куточок міста вирізняється з-поміж інших особливим, щоб не сказати унікальним, станом доріг. Їдеш ними (чи то міським автобусом, чи власним автомобілем) – і почуваєшся вершником на коні. Підкидає тебе то там, то тут. Одне тільки гарно й трішки заспокоює – за кермом заснути неможливо! Все ж інше – жах. І скільки б про це не говорили, як би не благали рокитняни міського голову Юрія Беркута звернути увагу на мікрорайон, не чує «його величність» голосу народу. А коли й вдається комусь достукатися до свідомості мера, відповідь одна: «Немає грошей, не заплановано!» Не царська то справа – дороги ремонтувати!
Щоправда, не на всі вулиці розповсюджується така мерська байдужість. Приміром, Ки-ївська і частково Котляревського (де мешкає Юрій Беркут) регулярно перевіряються дорожньою службою та підтримуються у належному стані. Це, звісно, добре, що хоча б центральна частина Прилук не примушує городян червоніти перед гостями міста. Пустили трохи пилу в очі – от приїжджі й вважають, що наші дороги, хоч «боком котися» - рівненькі, відремонтовані, утримуються у зразковому порядку. Нікому й на думку не спадає, що та показовість завершується буквально за сотню метрів від центра. А хто досягне околиці – в того від приємних відчуттів і сліду не залишиться. Там на наших вулицях, як кажуть, і кінь не валявся.
Тротуарами та їхнім утриманням у Прилуках також ніхто не переймається. Знову ж-таки, за виключенням центральної частини міста. Якраз там усе гаразд: і тротуари є (у той час як на околицях Прилук пішоходи змушені, ризикуючи життям, рухатись проїжджою частиною вулиць), і асфальтове покриття відмінне. Дивуватися нічому: тими тротуарами ходять на роботу мер та його дружина – от і піклуються в першу чергу про себе, прикриваючись зламаними підборами якихось абстрактних прилучанок. Бідолашним же представницям прекрасної статі від таких ремонтів не легше. Бо, як і раніше, щоденно доводиться долати смуги дорожньо-тротуартних перешкод, добираючись з віддалених мікрорайонів. За цим у міського голови голова не болить. Як, втім, і за тим, на які кошти проводити ямковий чи капітальний ремонт міських вулиць, адже державної допомоги замало. А відтак доводиться бідоласі вибирати: щорічно ремонтувати дороги у центрі Прилук чи розпорошувати копійки на околицях (мовляв: робимо ж! Чого вам ще потрібно?).
Втім, доріг і тротуарів подалі від центру практично ніхто з високопосадовців не бачить: для важливих гостей міста «потьомкінські села» Прилук давно заготовлені, тож ніщо не примушує червоніти ні Юрія Беркута, ні його команду перед іноземцями і співвітчизниками. Та гості приїздять і повертаються додому, а прилучанам з такими горе-дорогами доводиться жити, чекаючи кращої долі. А точніше, кращого міського керманича, який врешті-решт зможе по-господарськи опікуватися нашим спільним домом і порядком у ньому; не лише на словах, а й на ділі виконувати дані народу обіцянки. Бо ж хіба можна роками не планувати той же ремонт доріг та тротуарів і так відкрито нехтувати громадою, яка сподівалася, йдучи на вибори, на порядність та відповідальність міського голови?
Влада СОКОЛОВА.
На фото: Ремонт дороги під вікнами мерського будинку відразу ж після виборів.
Газета " В двух словах"
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: Helen (5 березня 2009 р., 19:00:14)
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
LIZARD
Начальник модераторов
Номер: 11
З: РОССИЯ, Москва
Зареєстрований: 29 листопада 2006 р.
Повідомлень: 5792
Попереджень: 4
Нагороди:
Відповідно до правил благоустрою та забезпечення чистоти в місті, розпорядження міського голови з 1 по 30 квітня в місті буде проходити місячник з благоустрою, штаб по проведенню якого очолить заступник міського голови Олександр Сивенко.
Відділ санітарно-екологічного контролю міської ради спільно з представником санітарно-епідеміологічної та екологічної служб вже зараз проводять рейди-перевірки санітарного стану міста. Так, 19 березня головний спе-ціаліст відділу санітарно-екологічного контролю міської ради, працівник Державтоінспекції та інспектори державної екологічної інспекції в місті Прилуки провели рейд-перевірку щодо виявлення порушників, які ставлять автотранспорт на зелених зонах вулиць Київської, Вокзальної та Гімназичної. Складено три протоколи стосовно власників автотранспорту відповідно до статті 153 Кодексу України про адміністративне правопорушення – знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення населених пунктів, також складено один протокол відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративне правопорушення, що стосується порушення правил благоустрою міста.
Міський голова Юрій Беркут закликав усі відповідні служби до активної співпраці в питанні виявлення правопорушників, що паркують автомобілі на зелених зонах
Всі загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади міста прибрали закріплені за ними прилеглі території. Зусиллями студентів агротехнікуму, вихованців позашкільного навчального закладу «Прилуцька дитячо-юнацька спортивна школа», футбольного клубу «Європа» та учнів шкіл міста проведений суботник по прибиранню та благоустрою міського стадіону «Супутник» та прилеглої до нього території.
Почалося прибирання закритих кладовищ міста.
Працівниками комунального підприємства «Міськсвітло» висаджено 110 саджанців лип.
На жаль, ще не всі підприємства, організації та суб’єкти господарювання взяли участь в оголошеному місячнику, але є сподівання, що все ж таки до Великодніх свят вони приберуть закріплені території.
Територіальні межі комітету самоорганізації населення №4 займають досить велику площу – від початку міста з північної його сторони і до вулиці Іванівської, яка знаходиться у центрі міста. Тож і проблеми кожного куточка мікрорайону дещо різняться. Поблизу центру їх менше. А от на околицях немає ні театрів, ні кінотеатрів, ні спортзалів, ні шкіл, ні клубів.
Серед першочергових проблем, якими переймається комітет з першого дня його створення – дозвілля дітей. Адже ми розуміємо, що не у всіх є можливості возити дітей у центр міста у парк відпочинку чи на стадіон. Питання про встановлення дитячих та спортивних майданчиків у дворах багатоповерхівок та реконструкції стадіону по вулиці Чернігівській не раз порушувалося мешканцями на засіданнях комітету.
Приємно, що деякі питання вже вдалося розв’язати. Зокрема, на стадіоні вже виготовлено та встановлено футбольні ворота, турніки, спортивні бруси, лавочки. У дворах багатоповер-хівок, що по вулиці Вавілова, встановлено дитячий спортивний майданчик, обладнання якого комітет виграв у Всеукраїнському конкурсі, що проводився благодійною організацією братів Кличків та компанією “Кока-Кола-Україна”. Там же за кошти мешканців додатково було придбано та встановлено дві гойдалки, пісочниці, лавочки, ворота для гри у футбол, зроблено розмітку футбольного поля для дітей молодшого віку.
За підтримки міської влади, депутатського корпусу, директорів КП “Прилукижитлобуд” О.Мозгова та КП “Прилукитеплопостачання” В.Назіма вдалося завезти 50 тонн піску, заасфальтувати майданчик для гри у баскетбол, майданчик огородити декоративним парканом, відновити освітлення двору. Тепер малеча та підлітки із задоволенням та користю проводять тут свій вільний час.
На стадіоні по вулиці Чернігівській постійно проводяться футбольні турніри між дворовими командами підлітків та молоді із свого та інших мікрорайонів міста.
Та у планах комітету – не зупинятися на досягнутому. Адже і стадіон, і дитячий майданчик ще потребують розширення та дооблаштування, дитячі майданчики необхідно встановити і біля інших багатоповерхових будинків.
Слід зазначити, що громада мікрорайону теж не стоїть осторонь проблем. У їх розв’язанні активну допомогу надають В.Гнатієнко, В.Костюк, А.Задорожній, В.Жаров, М.Пашук, Н.Білич та інші.
ЗА ЧИСТЕ МІСТО
У рамках місячника з благоустрою території міста на суботник по прибиранню віддалених і незаселених вулиць, які через людську байдужість і недбалість поступово перетворюються на смітники, активно вийшли мешканці мікрорайону «М’ятно-Дослідний». І вже через кілька годин злагодженої праці вулиці сяяли чистотою. А вивезти зібране сміття громаді допоміг директор КП “Прилукижитлобуд” Олександр Мозгов. Випадки такої співпраці непоодинокі, від чого і результат помітний.
Світлана Задорожня, голова комітету самоорганізації населення №4.
22.05.2009 газета "Прилуччина"
http://pryluky.org
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Пост №39 | Доданий: 27 листопада 2009 р., 12:28:13
Рішенням міської ради встановлено нові Правила благоустрою території міста
З метою дотримання громадського порядку в місті, забезпечення в ньому чистоти й належного санітарного стану та у зв′язку із закінченням процедури оприлюднення проекту регуляторного акта міська рада відповідним рішенням установила «Правила благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м.Прилуки».
Правила, що розроблені відповідно до вимог чинного законодавства України, регулюють права та обов‘язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території міста, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти та порядку в місті.
Правила благоустрою містять загальнообов‘язкові норми, що регулюють належне утримання та раціональне використання території міста.
На об‘єктах благоустрою юридичним особам (їхнім філіям, відділенням), фізичним особам-підприємцям, а також громадянам забороняється:
захаращувати територію міста, власні та прилеглі території будівельними, у тому числі сипучими матеріалами, конструкціями, тарою, сільськогосподарською сировиною, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та криги, влаштовувати звалища; розміщувати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо в не визначених спеціально для цього місцях; розпалювати багаття в не відведених для цього місцях; здійснювати миття транспортних засобів, прання білизни, купання тварин у санітарній зоні річок та водойм; захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків; кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір‘я тощо на вулицях, площах, парках, в інших громадських місцях, а також спалювати сміття в контейнерах і урнах та складати на вулицях, газонах, інших територіях загального користування будівельні матеріали, цеглу, труби, пісок, ґрунт, щебінь, будівельне сміття, паливо; вигулювати та дресирувати домашніх тварин у не відведених для цього місцях; витрушувати одяг, килими, інші речі в під‘їздах, парадних входах до будинків, мити балкони шляхом зливання води; розклеювати оголошення, афіші на будинках, стовпах, парканах, деревах та інших, не визначених для цього місцях.
Також забороняється спалювати опале листя, побутові, промислові та інші відходи на території юридичних осіб, домоволодінь, парків, скверів, садів, рекреаційних зон та майданчиків, пам‘яток культурної та історичної спадщини, пляжів, кладовищ, інших територіях загального користування, на прибудинкових територіях.
Забороняється торгувати з рук, машин, землі або іншим чином у невстановлених місцях; ходити по газонах, зривати квіти, гілки дерев та кущів на вулицях, у парках, скверах та інших територіях загального користування; заправляти, мити, ремонтувати автомобілі та інші транспортні засоби на прибудинкових територіях, берегах річок, озер та інших водоймищ, вулицях, тротуарах, у парках і скверах, інших територіях загального користування, біля криниць та водорозбірних колонок. Також заборонено проїзд у забрудненому одязі в транспорті загального користування.
Крім вищезазначених, Правила передбачають ряд й інших заборон.
Відповідно до «Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Прилуки» рішенням міської ради закріплено вулиці й прилеглі території за підприємствами, установами, організаціями та суб′єктами підприємницької діяльності.
Шановні мешканці міста!
Відділ санітарно-екологічного контролю міської ради попереджає, якщо ви не приберете захаращену вами територію, то за вас це зроблять комунальні служби. Але ж вам, шановні мешканці міста, за новими Правилами відповідно до калькуляції буде виставлено рахунок, за яким доведеться оплатити за виконану комунальним підприємством роботу.
Отже, шановні прилучани! Поважайте в першу чергу себе і не смітіть там, де живете ви і ваші діти.