Андрій Пишний: «Якщо вірити уряду, економіка зростає, але тоді це зростання вниз»
02/10/2009
Бездіяльність влади у питаннях розвитку внутрішнього виробництва та насичення ринку українськими товарами надовго закріпить за Україною статус аграрного та сировинного придатка, але тепер вже не тільки світової, а й регіональної економіки. Конкуренти-побратими не чекатимуть, пише у своїй статті в «Економічній правді» заступник голови Ради громадської організації «ФРОНТ ЗМІН» Андрій Пишний.
«Протягом останніх кількох тижнів з екранів телевізорів і сторінок газет дедалі частіше чути заяви офіційних осіб уряду та наближених до них експертів про тенденції поліпшення у вітчизняній економіці. Головною причиною оптимізму влади стала позитивна динаміка статистичних показників: в середині літа промислове виробництво країни, так само як і роздрібна торгівля, демонстрували зростання», - каже Андрій Пишний.
«Так, у липні 2009 року обсяги промислового виробництва збільшилися порівняно з червнем на 4,9%, а роздрібний товарообіг зріс на 7,8%. Однак свіжі підсумки серпня показують, що економіка ще далека від виходу з кризи, її просто лихоманить. Темпи приросту обсягів роздрібного товарообігу в серпні знизилися до 2,1%, знову почало скорочуватися промислове виробництво - на 1% відносно липня», - заявляє Андрій Пишний.
«Втім, це не змусило владу відмовитися від бравади, і тепер вона намагається довести свої заслуги в подоланні кризи за допомогою інших показників. Нині її щеняче захоплення викликане тим, що зростають обсяги експорту українських товарів, у першу чергу металургії: 16,5% відносно липня», - зазначає у своїй статті Андрій Пишний. Щоб зрозуміти реальний стан справ, на його думку, варто лише порівняти цей показник із ситуацією у металургійному виробництві, й увесь оптимізм як рукою знімає. Незважаючи на серпневе зростання обсягів експорту металу та виробів з нього, обсяг виробництва у галузі скоротився відносно липня на 0,3%.
Андрій Пишний вважає, що «ми можемо зробити два висновки про стан флагмана української економіки. Перший говорить про те, що експортні постачання українського металу в серпні були зумовлені лише ситуативним збільшенням замовлень, яке припало на липень. Другий висновок свідчить про те, що очікувати приросту експортних поставок металопродукції після скорочення обсягів її виробництва у серпні не варто».
-----
Добавлено 4 октября 2009 г., 00:09:27:Арсеній Яценюк: «Держава повинна повернути контроль»
03/10/2009
Лідер Громадської ініціативи «ФРОНТ ЗМІН» Арсеній Яценюк вважає, що держава повинна контролювати всі стратегічні об’єкти в країні. Про це він заявив в п’ятницю, 2 жовтня, в ефірі програми «Шустер Live» (ТРК «Україна») під час дискусії щодо приватизації Одеського припортового заводу.
Арсеній Яценюк вважає, що сьогодні в Україні під приводом приватизації відбувається остаточний розпродаж державного майна. «Те, що відбулося, означає тільки одне: остаточно докрали державне майно. За 18 років розграбували все, що можна розграбувати. Ніхто нічого не створював. Все, що було створено, було створено або Радянським Союзом, або розпродавали в рамках приватизації ще те, що побудували Австро-Угорщина чи Російська імперія. Тому яка тут може бути кваліфікація приватизації Одеського припортового заводу? Вкрали ще одне державне підприємство. Крапка».
Він нагадав, що ще місяць тому вніс до парламенту проект постанови про заборону приватизації об’єктів державної та комунальної власності у період кризи. «Mи не маємо права сьогодні продавати залишки державного майна для того, щоб позакривати діри. Прийміть державну програму приватизації - нам треба розуміти, чим держава керує і куди ми відправляємо гроші».
Політик зазначив, що гроші від приватизації мають іти не на латання дір у бюджеті, а на розвиток виробництва. «Які ідеї ми переслідували, коли приймали рішення про приватизацію? Взяти гроші, які надруковані великою фінансовою пірамідою - американські долари, євро, - отримати ці кошти, після цього роздати їх на якісь пільги чи на будь-які соціальні витрати, потім на ці гроші купити іноземні товари, двічі бути винними Заходу і нічого не створити в Україні», - підкреслів він.
Сьогодні, вважає лідер «ФРОНТУ ЗМІН», в Україні втрачена система управління країною: «Країна не сформувала проект. Ми бігаємо від Заходу до Сходу. Частину державного майна продали Заходу, частину державного майна продали Росії, і таким чином розтягнули країну на два шматки. Так само, власне кажучи, як і розтягнули всю українську державу політично».
«Ми повинні чітко визначити, яка роль і місце держави сьогодні в системі управління країною», - підкреслив політик. Він переконаний, що держава повинна управляти своїм майном. «В мене запитання: чому французи не продають «Газ де Франс», чому німці не продають «Рургаз», в якому є державна доля?» - сказав він.
-----
Добавлено 4 октября 2009 г., 00:12:00:За себя и за того парня
02/10/2009
«Комсомольская правда в Украине», 2.10.09
Почему депутаты Верховной Рады отказываются от системы «Рада-3», требующей их личного присутствия на рабочем месте
Обычная картина в парламенте: как только спикер ставит на голосование какой-нибудь законопроект, депутаты, находящиеся в зале, начинают суматошно бегать между рядами кресел и жать на кнопки. Имея на руках депутатские карточки, один «слуга народа» способен проголосовать за пятерых отсутствующих коллег.
Изменить ситуацию смогла бы только система, способная обеспечить личное голосование нардепов. Такая система – «Рада-3» - и была разработана украинскими учеными по инициативе экс-спикера ВР, а нынче – лидера «Фронта перемен» Арсения Яценюка еще летом прошлого года. Но ее введение в эксплуатацию постоянно откладывается.
Новая система предполагает голосование по отпечаткам пальцев народных избранников, что делает невозможным голосование «за себя и за того парня». Будучи председателем парламента, Яценюк специально экономил на этот проект деньги, выделенные на его должностную деятельность: например, пользовался преимущественно рейсовыми самолетами.
Для того, чтобы ввести в эксплуатацию «Раду-3», нужно внести изменения в Регламент работы ВР. Вместо этого депутатский корпус ополчился против нововведения. Владимир Литвин открыто заявил:
- Эксперименты засвидетельствовали, что достаточно к пульту поднести мобильный телефон – и предложенное нововведение теряет всякий смысл.
Удивил и бютовец Сергей Сас - член регламентного комитета, призванного следить за работой парламента и добросовестным посещением депутатами своих рабочих мест. Он выразил опасения, что «Рада-3» вредна для здоровья депутатов.
И хотя Анатолий Морозов, директор Института математических машин и систем НАН Украины, сотрудники которого и разработали «Раду-3», все это опровергает и утверждает, что система в рабочем состоянии и нет никаких технических причин, по которым ее нельзя эксплуатировать, воз и ныне там.
- Новая сенсорная система, инициированная Яценюком, - это парламентаризм высшего уровня, но он никому в парламенте не выгоден. Особенно в преддверии президентских выборов, - уверен директор «Украинской проектной системы», политолог Дмитрий Громаков. - Этот формат предвыборной борьбы украинские политики знают наизусть. Поэтому «Рада-3» для них смерти подобна. Ведь она не только может изменить повестку дня избирательной кампании, но и сделает очевидным то, что парламент на самом деле давно недееспособный и с ним надо что-то делать. Уверен, что судьбу этого парламента будет решать уже будущий президент.
Означает ли это, что нововведение начнет работать только после внеочередных парламентских выборов? Скорее всего, да: дабы показать свою «неимоверную честность», народные депутаты нового, VII созыва могут и проголосовать за введение «Рады-3» в работу.
Вот тебе про Верховную раду, а ты говориш Яценюк нарушает закон.
-----
Добавлено 4 октября 2009 г., 00:35:30:Серёга (гость),
Марина (гость),
Аноним (гость),
Яценюк Арсеній Петрович
(народний депутат VI скл.)
Законопроекти, подані суб‘єктом права законодавчої ініціативи (35)
(Інформація оновлюється раз на добу)
№ реєстр.
проекту Дата реєстрації Назва законопроекту Став чинним актом
1006 26.12.2007 про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України шостого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації 25-VI
1153 11.12.2007 про припинення повноважень членів Кабінету Міністрів України 9-VI
1246 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Павленка Ю.О. 11-VI
1247 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Кучеренка О.Ю. 12-VI
1248 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Немирі Г.М. 13-VI
1249 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Вінського Й.В. 14-VI
1250 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Крупка П.М. 15-VI
1251 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Денісової Л.Л. 16-VI
1252 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Філіпчука Г.Г. 17-VI
1253 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Пинзеника В.М. 18-VI
1254 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Луценка Ю.В. 19-VI
1255 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Оніщука М.В 20-VI
1256 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Куйбіди В.С. 21-VI
1257 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Єханурова Ю.І. 22-VI
1258 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Турчинова О.В. 23-VI
1259 19.12.2007 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Тимошенко Ю.В. 24-VI
1274 25.12.2007 про внесення змін до статей 49 та 66 Регламенту Верховної Ради України
1275 25.12.2007 про процедуру та особливості розгляду і прийняття Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" та внесення змін до деяких законодавчих актів України 26-VI
1402-1 06.03.2008 про рішення щодо вступу України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО) 126-VI
1476-3 04.02.2008 про внесення змін до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти"
2044 17.03.2008 про порядок денний другої сесії Верховної Ради України шостого скликання 141-VI
2214 13.03.2008 про встановлення додаткових іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених та студентів юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого
2224 17.03.2008 про розроблення Загальнодержавної програми відновлення прав осіб, примусово переселених з місць постійного проживання
2246 20.03.2008 про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" 150-VI
2338 07.04.2008 про деякі питання нормативно-правового забезпечення порядку роботи Верховної Ради України 247-VI
2552 23.05.2008 про дострокове припинення повноважень народного депутата України Пилипишина В.П.
2557 23.05.2008 про дострокове припинення повноважень деяких народних депутатів України, а також про звільнення з посад Голови Антимонопольного комітету України та Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України 308-VI
3136 11.09.2008 про внесення змін у складі комітетів Верховної Ради України 518-VI
3195-1 22.09.2008 про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з моніторингу стану ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року у Вінницькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях 572-VI
3309-3 24.10.2008 про заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи
3313 24.10.2008 про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України шостого скликання 619-VI
3629 19.01.2009 про встановлення державної монополії на ринку природного газу
4136 03.03.2009 про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо обмеження пільг)
4173 06.03.2009 про забезпечення функціонування модернізованого програмно-технічного комплексу-системи "Рада-3"
5090 03.09.2009 про мораторій на приватизацію державних та комунальних підприємств (до прийняття Державної програми приватизації на 2008-2012 роки)
Перелік таблиць поправок, до яких були подані пропозиції (1)
№ реєстр.
проекту Заголовок таблиці поправок Читання / Дата розгляду Всього Врах. Відх. Врах. част. Врах. ред. Інше Немає висн.
4741 Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів Президента України Друге читання - 14.07.2009 14 0 8 3 2 0 1