Як кажуть філософи, життєвий шлях кожної людини має свій початок і свій кінець. Разом з останнім, здавалося б, мають зникнути й усі проблеми покійного. Напевно, так і є. Скрізь, але тільки не в Прилуках. Бо у нас з того фатального моменту проблеми тільки-но починаються.
А конкретніше, починаються вони у моргу, звідки родичі забирають тіло. За свої послуги працівники моргу просять певну плату, але жодної інформації про офіційні розцінки десь побачити неможливо. Тому й доводиться вірити їм на слово та платити, скільки скажуть. А ціни кожен працівник моргу визначає на власний розсуд, з огляду на матеріальну спроможність клієнта (складену зазвичай із візуального враження). Наприклад, для бабусі-пенсіонерки «тариф» може складати й 200 гривень, а пристойно вдягненому чоловікові чи жінці середніх років вже доведеться розкошелитися на 350-400 (інколи - й усі 500-550!) гривень. Якщо ж не вистачатиме сотні-другої, ціна може різко поповзти донизу. Втім, трапляється це дуже рідко, бо в моргу ситуації такі, що люди про гроші не думають і їх не рахують: на перший план виходять зовсім інші цінності.
Коли ж біда трохи відступає, прилучани починають розуміти, як наживаються на їхньому горі. Тоді і йдуть шукати правди. От і до громадської приймальні Блоку Юлії Тимошенко у Прилуках постійно звертаються городяни, які у відчаї благають прилуцьких депутатів-бютівців навести лад у цій галузі. «Люди розповідають і плачуть, а я навіть не знаю, як їх розрадити, чим допомогти, - каже депутат міської ради, голова фракції «Батьківщина» Світлана Яременко. - Це питання неодноразово порушувалось депутатами на сесіях міської ради, але поскаржитися головному лікарю не можна, він відфутболює цю справу, бо морг, бачите, підпорядкований Чернігову. Але ж він розташований на території міської лікарні, обслуговує наше місто, у ньому працюють наші лікарі. Чому ж керівництву ЦМЛ байдуже до подібного свавілля? Такого ставлення до чужого горя, напевно, немає більше ніде. Це справжня ганьба для Прилук. Всі повинні працювати згідно закону. Якщо на місці не можемо нічого зробити, то треба шукати допомоги в Чернігівської обласної ради, чи в облдержадміністрації, але край цьому цинізму покласти необхідно!»
До речі, подібна діяльність працівників моргу не утаємничена: як медперсоналу Центральної міської лікарні, так і пересічним городянам вона добре відома. До того ж, багато хто вже встиг перевірити викладені факти на власному досвіді, оскільки так триває не один рік. Словом, усі все бачать і знають, але вдіяти нічого не можуть. Дехто, виправдовуючи працівників моргу, посилається на їхню низьку заробітну плату, мовляв, за такі гроші ніхто туди працювати не піде. Тоді тим більше дивно, що медперсонал цього закладу так міцно тримається за свої робочі місця! Виникає питання: чи не через щедрі хабарі родичів своїх «пацієнтів»?
Хтось, захищаючи подібну практику прилуцького моргу, мотивує специфічними умовами роботи працівників цієї медичної установи: мовляв, там зможе витримати далеко не кожен. Так, цього ніхто не заперечує. Часом важко винести й одне чергування в моргу, а що вже говорити про роки! Та знову ж таки, ніхто нікого і ніде силоміць не тримає, а «святе місце», як правило, порожнім ніколи не буває (тим більше сьогодні, у часи значного безробіття).
Розмірковуючи над усім цим, не полишає думка: коли і чому цинізм та жадоба наживи замінили у деяких прилуцьких горе-медиків справжні душевні й професійні цінності - милосердя, гідність, совість? Однак, ще не пізно схаменутися та почати жити за законами, людськими і Божими. Бо рано чи пізно відповідати за свої вчинки все одно доведеться. Пам’ятайте про це.
Влада СОКОЛОВА.
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Нещодавно Прилуки зустрічали поважних закордонних гостей. На запрошення місцевої Спілки поляків до нашого міста завітали керівник Консульського відділу Посольства Республіки Польща в Києві Едвард Добровольські та консул Дорота Дмуховська. Програма їхнього візиту передбачала зустріч з міським головою Прилук, відвідування могили видатного польського лікаря, який у далекому минулому працював у нашому місті й знайшов тут вічний спокій, та обговорення з директорами навчальних закладів перспективи вивчення польської мови у прилуцьких школах.
Пана Едварда і пані Дороту гостинно зустрічали і юні прилучани (вихованці Неоніли Батіщевої та Світлани Вовк) - учасники ансамблю «Промінець» студії естрадної пісні «Сузір’я» у Центрі творчості дітей та юнацтва. Вони підготували для високоповажної делегації концертну програму з польських пісень і танців.
- Це мій перший візит до Прилук, - зауважив пан Едвард, - і тому тут мене цікавить буквально все. Особливо ж приємно відзначити, що у двох міських школах і у ЦТДЮ вивчається мова, звичаї і традиції польського народу. Сподіваюся на подальшу співпрацю у цьому напрямку, тим більше, що Україна має перспективи розвитку співпраці з Польщею в усіх галузях. Саме тому, на відміну від інших країн, в Україні зростає кількість наших консульств.
І чужому навчайся, і свого не цурайся
Обмінятися досвідом роботи у Прилуках мали змогу 12 директорів будинків культури Донецької та Чернігівської областей на семінарі «Культурно-мистецькі проекти як ініціатива творчих осередків міста». Гості ознайомилися із закладами культури, зустрілись із представниками влади. Заступник міського голови Прилук Лілія Нікітченко презентувала українським колегам роботу гуманітарної сфери, наголосивши на тому, що її стрімкий розвиток відбувається значним чином завдячуючи меценату, Почесному громадянину Прилук Юрію Коптєву. «Юрій Вікторович вже вклав понад 18 мільйонів гривень у місто, й левова частка цих коштів пішла на культуру, - сказала Лілія Володимирівна. - За його підтримки відбуваються міські культурно-мистецькі заходи, проходять Миколин і Воздвиженський ярмарки. Завдячуючи меценату, у нас з’явилися новий краєзнавчий музей, пам’ятники Тарасу Шевченку та Миколі Яковченку, Театральна площа перед МБК. Невдовзі розпочнеться й реконструкція Центральної площі, яка стане окрасою Прилук». Начальник відділу культури міської ради Світлана Бірюзова акцентувала увагу присутніх на роботі колективів художньої самодіяльності Прилуцького міського Будинку культури. В перший день семінару директори МБК двох областей мали змогу переглянути творчий звіт його колективів, що пройшов у рамках міського фестивалю самодіяльної народної творчості «Пісні над Удаєм».
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
serennisima
♎
Номер: 330
З: Україна-ненька, рідне місто
Зареєстрований: 24 грудня 2007 р.
Повідомлень: 4711
Попереджень: 0
Нагороди:
1 квітня - не тільки день сміху, а й день народження нашої газети
Відлік часу - річ досить суб’єктивна. П’ятнадцять літ життя людини - це час пізнання і становлення характеру. П’ятнадцять літ життя газети - це тисячі проторених стежок до людських сердець, це вже ціла історія з життя видання. Хто починав газету «В двух словах» п’ятнадцять років тому - ті були певною мірою авантюристами. Бо хто б іще насмілився у вузькому інформаційному просторі, де основним і єдиним пріоритетним виданням була офіційна місцева «міськрайонка», наважитися поламати стереотипи і потім протягом п’ятнадцяти років в обстановці жорсткої конкуренції доводити, що газета може бути і самостійною, і незалежною, і взагалі - БУТИ!
Видання має свої устої і традиції, своє неповторне обличчя - не «жовто-бульварне», не «червоне», не, рятуй Боже, «голубе», скоріше синьо-жовте, бо газета працює на державу, на читачів, передусім - прилучан. Газета відразу стала «своєю» для жителів міста, добре знають її вже й у районі та регіоні.
Нам було дуже непросто. Нам ніхто не пророчив довгого існування. Бо не вірили. І нам потрібно було знайти свого вірного читача, що ми зробили тоді й робимо по цей день. Спасибі йому, читачу, за те, що підтримав своєю увагою, не дає нам заспокоїтися донині, спонукає до пошуку. Спасибі за його вибір. І хай лише ми знаємо, що в нестабільних умовах чи то ринкової, чи то базарної економіки нам можна рік зараховувати за два, а то й за три...
Та як би там не було, 1 квітня 2009-го ми відзначаємо п’ятнадцятиріччя видання. І залишаємось оптимістами, бо як цифри не мінятимуться, а газета житиме. Адже у нас постійні читачі. Є у нас віра, що завтра буде краще, ніж учора, і головне - незрадлива любов до журналістики, до своєї газети. А любов здатна підкорити всі вершини і подолати будь-які перепони.
Разом з читачами ми робимо «В двух словах», читаємо «В двух словах», живемо цією газетою. Гуртом надійніше.
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
Helper
БАН
Номер: 395
Зареєстрований: 7 лютого 2008 р.
Повідомлень: 21
Попереджень: 0
У суботу, 28 березня, багатодітна родина прилучан Галутіних відзначила новосілля у будинку, подарованому благодійниками - депутатом Чернігівської обласної ради Анатолієм Мирошниченком та Почесним громадянином Прилук Юрієм Коптєвим. Цій урочистій події передували довгі роки поневірянь багатодітної сім’ї, де нині виховується вісім неповнолітніх дітей. Житлову проблему Галутіних місцева влада добре знала, але можливості виділити будинок чи квартиру не було. Здавалося б, справа безна-дійна і кінця-краю їй не видно. Напевно, так би й було, якби для прилуцької родини по-іншому склалися обставини. Та якось на одній із сесій Прилуцької міської ради глава сім’ї Сергій Галутін звернувся до депутатів з наболілим питанням, повідавши про житлову проблему своєї родини. Присутній у сесійній залі депутат облради Анатолій Мирошниченко відразу ж запропонував Юрію Коптєву спільно купити Галутіним дім. Юрій Вікторович пропозицію підтримав, і справа зрушилася з місця. Пройшло зовсім небагато часу, й багатодітна родина отримала ключі від просторого чотирикімнатного будинку, який, до речі, обрала сама. На новосілля прийшли не тільки представники влади, а й сусіди та знайомі, тож святкували всією вулицею. Гучно лунали пісні, линули слова побажань щастя та злагоди в новій оселі. Заступник міського голови Лілія Нікітченко зазначила: «Сьогодні у Прилуках радісна подія. Багатодітна родина Галутіних довго чекала на цей приємний і несподіваний подарунок, який зробили два наших меценати - Анатолій Мирошниченко та Юрій Коптєв. Вони разом придбали це обійстя: адже саме про ці будинок і подвір’я мріяли Галутіни. Вони жили неподалік, діти добре знають цей мікрорайон, звідси їм близько до школи. У будинку є всі зручності, велике гарне подвір’я, городня ділянка. Меценати врахували думку господарів, зробили так, як вони того хотіли. Ремонт оселі теж здійснений за сприяння меценатів. А прибирали подвір’я гуртом - як кажуть, всією толокою. Доклали своїх рук і господарі, й діти, і прилуцька молодь, члени нещодавно створеної Молодіжної Ради міста - це була її перша акція. Результати роботи сьогодні бачать усі: двір чистий, гарний, просторий. Тож нехай ця урочиста подія запам’ятається прилучанам надовго. Адже у нашому місті ще не одна сім’я чекає на нове житло, але держава не може забезпечити потреб своїх громадян. Та, на щастя, у Прилуках знаходяться люди, які можуть і хочуть допомогти. Низький їм уклін, велика шана! Дай Боже, щоб у їхньому житті було все гаразд».
Господар нового помешкання Сергій Галутін не приховував своєї радості: «Цього дня ми чекали дуже довго. Куди тільки не зверталися - ніхто не міг допомогти. Час зараз важкий, в місті майже нічого не будується. Тому те, що знайшлися такі благодійники як Анатолій Мирошниченко та Юрій Коптєв - це справжнє щастя для нашої сім’ї. Ми відчули, що про нас піклуються, що ми не залишаємося наодинці зі своїми проблемами. Тепер ми - повно-правні власники свого житла, можемо спокійно планувати майбутнє».
Новосілля на вулиці Авіації, 21 перетворилося на велике родинне свято. З-поміж інших подарунків виділялися традиційні українські: фольклорний ансамбль «Горлиця» презентував господарям миску жита (щоб в новому домі було добре жити) та цілющої води (щоб хата не знала біди). Анатолій Мирошниченко та Юрій Коптєв урочисто передали Сергію Галутіну ключі та технічний паспорт від нової оселі.
- Анатолію Костянтиновичу, яке місце у вашій депутатській діяльності посідає благодійність? - звернулася я до депутата обласної ради Анатолія Мирошниченка.
- Я б не пов’язував благодійність виключно з депутатською діяльністю, оскільки багато для кого депутатство і благодійність - різні речі. Благодійність для мене - життєве кредо. Коли на сесії міської ради я дізнався про житлові проблеми прилуцької родини, роздумувати не став: одразу ж запропонував допомогу. Звернувся до Юрія Коптєва, й ми разом придбали це обійстя. Вважаю, це нормальний вчинок, бо в наш складний час духовної та економічної кризи в першу чергу треба дбати про дітей, про майбутнє. Адже діти - це і є майбутнє.
«Нехай у цьому будинку для багатодітної сім’ї настане стабільне щасливе життя, - продовжує тему Почесний громадянин Прилук Юрій Коптєв. - Ми змогли допомогти батькам та їхнім дітям - і це приємно. Я із задоволенням підтримав ініціативу Анатолія Мирошниченка зробити Галутіним такий подарунок. Тож нехай їм щастить, нехай ростуть діти, і дім повниться добробутом».
За давнім звичаєм, в нову оселю першим впустили котика. А за хвилину в просторому будинку стало надзвичайно людно: господарі й гості оглядали та радісно обговорювали помешкання.
- Мамо, коли ми тут житимемо? - тихенько запитала Віру Галутіну маленька донечка.
- Ми вже тут живемо, - посміхнулася до неї Віра Андріївна. - Це наш дім.
Людмила СМИК.
На фото: урочистий момент вручення ключів.
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Нині важко уявити Прилуки безТеатральної площі й пам’ятника Миколі Яковченку, зведених рік тому за рахунок мецената Юрія Коптєва. Та мало хто замислюється над тим, яким тяжким і довгим видався шлях великого сміхотворця на батьківщину. Кілька десятиліть питання про встановлення пам’ятника то порушувалося, то затихало. І лише 19 грудня 2002 року, на день Святого Миколая, міська рада Прилук прийняла Програму «Створення культурного Центру «Дім Миколи», що мала на меті започаткувати традиції вшанування нашого видатного земляка, народного артиста України Миколи Яковченка у його рідному місті. Число символічне, адже саме «на Миколу» щороку відзначав Яковченко свої іменини - святкував їх так само, як власний день народження. Автором ідеї й розробником проекту «Дім Миколи» став Ігор Павлюченко, який разом зі своїми однодумцями Ларисою Міловою та Лесею Кошель згодом заснували Фонд національно-культурних ініціатив ім. М. Ф. Яковченка.
Треба віддати належне видатному прилуцькому краєзнавцю Георгію Гайдаю, котрий перший зробив спробу увічнення пам’яті Миколи Яковченка. Георгій Федорович зустрічався з рідною сестрою актора Марією Федорів-ною, звертався до влади, але на всі свої звернення отримав відмову.
Багато з того, що було виписане в Програмі, вдалося здійснити. На місцевому телебаченні транслювалися фільми за участю Миколи Яковченка, були зібрані унікальні матеріали для першої книги про актора «Сміхотворець Микола Яковченко», виданої за підтримки Чернігівського земляцтва - книги, що дала життя двом фільмам: «Геній сміху» (режисер Василь Вітер) і «Клоун іде на манеж» (режисер Наталія Калантарова). У навчальних закладах, бібліотеках пройшли години спілкування, присвячені видатному земляку, вперше були записані спогади рідних Миколи Федоровича, котрі проживають у Прилуках.
Як частина Проекту «Дім Миколи», у місті працює арт-кафе «За двома зайцями» з постійно діючою експозицією фотографій з життя і творчості актора та книгарнею, що пропонує твори українських авторів провідних видавництв країни. Кафе і книгарня є осередком спілкування творчих людей, прихистком місцевого осередку «Просвіти».
16 травня 2008 року у літопис традицій вшанування Миколи Яковченка вписано славне ім’я мецената Юрія Коптєва, чиїм коштом у Прилуках створено нову площу - Театральну і пам’ятника доброму генію сміху Миколі Яковченку. Його автор - київський скульптор Володимир Чепелик - особисто приїздив до Прилук і вибрав найвдаліше місце розташування пам’ятника, адже спочатку його планувалося встановити біля арт-кафе «За двома зайцями».
Минулого року про театральні традиції Прилук дізналася вся Україна: за сприяння товариства «Чернігівське земляцтво» у Києві і особисто професора, прилучанки Ірини Матяш започатковано конкурс акторської майстерності ім. М. Яковченка, який у наступному році переросте із регіонального у міжнародний. Тож нинішня 109-та річниця від дня народження відомого актора - це тільки початок культурних ініціатив, цікавих проектів та відродження доброго імені Миколи Яковченка у Прилуках.
На фото: Ігор Павлюченко та Юрій Коптєв на Театральній площі; арт-кафе «За двома зайцями» з книгарнею.
Нещодавно ховала свого брата.І так горе невимовне. А хапуги з прилуцького моргу здерли 500 грн.,квитанції не видали і очі покійному толком не закрили навіть.А в нас при владах і посадах куча дармоїдів,всім ясно,чому ніхто нічого не хоче робити. В медицині міста взагалі повний триндець !!!