Архітектурне обличчя Прилук поступово стає європейським. І в цьому величезна заслуга Почесного громадянина міста Юрія Коптєва. Днями виконком надав дозвіл на реалізацію ще одного грандіозного проекту Юрія Вікторовича – благоустрій історичної зони Прилук.
Про те, що передбачено даним проектом, читайте в бліц-інтерв’ю з головним архітектором міста Павлом Бережним.
- Павле Григоровичу, як планується благоустроїти святе святих Прилук – історичну зону?
- Дійсно, історична зона - найсвятіше місце Прилук, колиска, у якій древнє місто розпочинало своє життя. Я з 1985-го працюю над її благоустроєм. У цьому напрямку було зроблено немало, але для реалізації усіх планів не вистачало коштів, не було таких матеріалів, які маємо зараз, а головне - не було такого мецената і патріота рідного міста, як Юрій Коптєв. Коли я вперше зустрівся з Юрієм Вікторовичем, то зрозумів, що багато в чому наші плани співпадають. Юрій Коптєв дав мені шанс реалізувати свої творчі задуми.
Ні у Юрія Вікторовича, ні у виконкому міської ради немає жодних намірів проводити в історичній зоні бодай якесь будівництво. Йдеться лише про благоустрій. План розміщення алей, в основному, не зазнає змін, але всі вони матимуть належне покриття. Невеликі підпірні стінки, як і біля пам‘ятника Тарасу Шевченку, будуть виконані з полірованого граніту. У вечірній час алеї освітлюватимуться. Також встановимо на них лавки для відпочинку. По центральній алеї планується спорудити декоративний басейн. Але це буде дещо пізніше.
- У якій послідовності виконуватимуться роботи?
- Перший етап реалізації проекту – роботи з благоустрою на ділянках від вулиці Незалежності до Центральної площі і від вулиці Київської до ринку. Другий етап – сама Центральна площа. Усе це планується зробити в цьому році, до Дня міста. Якщо дозволять погодні умови, то, можливо, до зими буде виконано благоустрій і на ділянці від Центральної площі до дискоклубу «Європа».
Тамара Чистякова
Град Прилуки
План реконструкції першого етапу реконструкції
фотозвіт з місця реконструкції Хід виконання робіт:
18.05.2009 -поставлений забор, зняті плити біля пам‘ятника Дубинському, зрублене перше дерево
19.05.2009 - спиляно ще штук 5-6 дерев, вивезені плити, розчищені доріжки
21.05.2009 - розвалений лівий стенд/дошка на площі, де були фото, погруддя Івану Дубинському зняте з постамента (мабуть, на час реконструкції)
08.06.09 -
- половина доріжок вже виложена плиткою
- іде заложення мурмурових плит з шарами та світильниками по центральних тротуарах (вул. Київська та вул. Незалежності)
- розчищається парк біля магазинів напроти універмагу
Так виглядає реконструйований парк:
03.09.09 Гарна для прилучан новина: сьогодні поставлений забор навколо площі Леніна - робимо висновок, що реконструкція поновлюється!
Bonya, serennisima, готуйтеся до щоденних фотозвітів
-----
Повідомлення редагувалося 9 разів. Останнє редагування: Helen (3 вересня 2009 р., 10:22:22)
Grey
Форумчянин
Номер: 517
З: Франция, Ницца
Зареєстрований: 21 червня 2008 р.
Повідомлень: 185
Попереджень: 0
Нагороди:
Ой Лена........ дякую !!!!!! Наче дома побував !!!!!! Людям дивлюся подобается э де посидiти,п*яничкам де полижати В цiлому непогано
та нема за що завжди раді допомогти нашим "іноземцям"
а в парку і дійсно гарно... я пару раз там сама сиділа - тіньочок, не жарко, хочеш води чи морозива - недалечко магазинчик.. ляпота і мамашкам з дітками є де прогулятися, і пьяничкам де полежать
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
CTAC
Ветеран
Номер: 463
З: Украина,
Зареєстрований: 27 квітня 2008 р.
Повідомлень: 3579
Попереджень: 1
Нагороди:
06.08.09. У переліку професійних свят День будівельника займає особливе місце. Зводячи будинки чи оновлюючи вулиці й квартали у населених пунктах, будівельники вселяють кожному його жителю впевненість у завтрашньому дні, даруючи відчуття повноцінного, сповненого щастя і радості життя.
Тому так оптимістично виглядають висотні крани на фоні новобудов, які згодом гостинно відчинять двері своїм жителям. Хоча останнім часом у Прилуках, як і у державі загалом, галузь зазнає певних утисків і проблем. Все рідше розгортаються будівельні роботи, особливо у невеликих містах і селах, а володарі золотих рук змушені розпорошувати свій талант по закордонню.
Така незавидна доля чекала б і Прилуки та його мешканців, якби три роки тому руку підтримки і безкорисливої допомоги не подав нам громадянин Росії, наш земляк Юрій Коптєв. Будівельник за покликанням і станом душі, він усі свої можливості та сили спрямував на те, щоб підняти й укріпити престиж рідного міста. За його ініціативи у місті реалізовано декілька широкомасштабних проектів, які не лише докорінно змінили обличчя Прилук, а й забезпечили не один десяток міських будівельників роботою.
Відтак упродовж трьох років (на заздрість сусідам) у місті над Удаєм киплять будівельно-реставраційні роботи, виконання яких постійно контролює сам Юрій Вікторович. Маючи безцінний досвід, здобутий протягом років на будівельних майданчиках колишнього Радянського Союзу, реалізує його на малій батьківщині.
Ще юнаком Юрій Коптєв почав опановувати непрості ази будівельної справи. За комсомольською путівкою у далекі вісімдесяті роки минулого століття працював на Далекому Сході у Комсомольську-на-Амурі на будівництві металургійного заводу. Енергійного ініціативного хлопця призначили командиром будівельного загону, згодом - начальником будівництва. Його організаторські здібності, вміння працювати і добросовісне ставлення до справи помітили і у Хабаровську, де молодому перспективному і талановитому будівельнику запропонували роботу.
Московська діяльність Юрія Коптєва розпочалася у 1985 році з відкриття приватного підприємства, а пізніше розширення бізнесу у житловому будівництві. Очоливши будівельну компанію «Дон-Строй», Юрій Вікторович почав втілювати в життя здавалося нездійсненні плани - спорудження таких будинків, аналогів яким немає в усьому світі. Тож незабаром берег Москви-ріки прикрасив житловий комплекс «Алые паруса», біля Останкінського ставу з’являється ще одна архітектурна перлина «Седьмое небо», за нею введений в експлуатацію «Измайловский» житловий квартал «Воробьевы горы».
Гордяться москвичі і побудованим під його керівництвом у 2005 році «Тріумф-Паласом» висотою понад 264 метри. Це найвищий житловий будинок Європи, занесений до книги рекордів Гіннеса. У 2003 році Юрію Вікторовичу присвоєно звання «Кращий будівельник року» в Росії.
Та, досягши таких успіхів далеко від батьківщини, не міг не думати про своє рідне місто, де пройшло дитинство і юність, де мешкають його рідні й друзі, де щодня сина здалеку чекає найрідніша у світі людина - мама, Лідія Іванівна. Весь час перед очима поставали «краєвиди» рідних Прилук: потріскане старе асфальтне покриття міських вулиць, постійно непрацюючий фонтан на
Центральній площі, занедбані, пошарпані часом фасади житлових будинків і громадських установ.
Життя у місті текло, як вода в річці. Змінювалися один за одним і мери міста. Незмінним залишалося одне - відношення до Прилук. Місто не розвивалося, не оновлювалося і не займалося будівництвом - так, латало собі дірки, які кидалися у вічі, а про корінні переміни й думати не думало. Навіть центральна частина Прилук з її історичною зоною викликала лише хвилю негативних емоцій і критики.
Тож, будучи справжнім патріотом Прилуччини, не задумуючись про власну зацікавленість і користь, почав «піднімати» місто з колін. За його кошти були придбані автомобілі швидкої допомоги; споруджено і встановлено два пам’ятника: перший в Україні пам’ятник молодому Шевченку-художнику, який відвідував прилуцький край саме в такому віці, малював його визначні місця та пам’ятник нашому земляку - великому сміхотворцю, народному артисту України Миколі Яковченку; реконструйовано Театральну площу, проведено капітальний ремонт краєзнавчого музею та реанімаційного відділення Центральної міської лікарні. Нещодавно завершено оновлення першої частини (скверу Дубинського) паркової зони на Центральній площі.
- Я хочу, аби прилучани мали достойні місця для відпочинку, - зізнається Юрій Вікторович, - а Прилуки були справжнім європейським містом з розвиненою інфраструктурою та культурою.
Планів у мецената багато і їх втілення не за горами. У цьому ніхто з прилучан не сумнівається. До того ж все, що уже зроблене Юрієм Коптєвим у місті - зроблене з думкою про кожного прилучанина, з великою любов’ю до отчого дому і землі, яка народила. Нам же лише залишається зберегти упродовж років відновлені Юрієм Вікторовичем куточки Прилук і вміло, по-господарськи ними володіти.
Тамара ЖУК.
На фото: Оновлений скверик Дубинського в центрі Прилук;
Меценат Ю.В.Коптєв.
http://www.guberniya.net.ua
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
ho4u_pizzu
Медвед :)
Номер: 23
З: , Александрия
Зареєстрований: 22 грудня 2006 р.
Повідомлень: 2447
Попереджень: 3
Нагороди:
шота заглохло строительство... (и Лене фотать нечего ) на морях все устроители чтоли, или высказывания некоторых депутатов переубедили строить дальше?))
ho4u_pizzu
Медвед :)
Номер: 23
З: , Александрия
Зареєстрований: 22 грудня 2006 р.
Повідомлень: 2447
Попереджень: 3
Нагороди:
шота заглохло строительство... (и Лене фотать нечего ) на морях все устроители чтоли, или высказывания некоторых депутатов переубедили строить дальше?))
ну вообщето наши деятели на"№;...накрали тоесть денех..... и Юрию Викторовичу перехотелось иметь с ними дело!
Tyt24vcytki
Ночной дозор
Номер: 680
Зареєстрований: 21 листопада 2008 р.
Повідомлень: 1426
Попереджень: 0
Нагороди: