Начавшийся учебный год на Украине особый. Начался он во втором тысячелетии от Р.Х., а заканчивается в третьем, и сразу после выпускных экзаменов в школе и вступительных в вузах Украина отпразднует круглый юбилей -- 10-летие независимости от СССР. 24 августа -- красная дата в украинском календаре. Дни обретения Украиной независимости от Польши в 1654 году, Крыма в 1681 году, Турции в 1774-м, Австро-Венгрии в 1918-м -- черные дни, их в Украине не отмечают.
Новый учебный год для украинской педагогики непростой еще по одной причине. Мировые СМИ о ней уже сообщали, но как-то вскользь и с усмешечкой. Между тем ничего смешного тут нет, ибо речь идет о коренном пересмотре всей мировой истории с географией, где до сих пор не числилась Великая Украина, возникшая в период палеолита (древнего каменного века) и простиравшаяся от Ганга до Рейна, со столицей в Киеве , основанном 25 -- 28 тысячелетий назад.
В течение 55 веков, вплоть до VI века н.э., индо-украинская держава «словно великан, оседлала два континента -- Азию и Европу, север и юг». Завоевав Египет за 33 года до рождения Христа, украинцы оставили египтянам свою праукраинскую культуру и церковные обряды. Кстати, само слово «Украина» в переводе с санскрита (одного из диалектов праукраинского языка, на котором украинский философ и поэт Агастий проповедовал тогда совсем диким индийцам) означает «большая могущественная держава».
Все эти установочные материалы для украинских учителей были опубликованы киевской газетой «Освiта», аналогом российской «Учительской газеты».
Открытия такого масштаба не совершают на пустом месте. И научному прорыву Василия Кобилюхи предшествовали годы неустанного труда скромных тружеников украинской педагогической науки.
Сразу после обретения Украиной независимости в 1991 году среди прочих неотложных дел встал вопрос об учебниках для школы. Издававшиеся в «тюрьме народов» Советском Союзе учебники по истории республик для нового исторического момента явно не подходили.
Однако уже через три года Министерство образования Украины подготовило вполне солидные учебники истории, где текст, как положено, разбит на параграфы, а после параграфов идут вопросы для закрепления пройденного материала.
Вы, наверное, подумали, что львовский этнограф Кобилюха и киевский редактор газеты «Освiта» сошли с ума, когда один написал о Великой Украине, еще 5 тысяч лет назад омывшей свои сапоги в Индийском океане, а другой это опубликовал. Они в своем уме, точнее, на уме. Просто случился катарсис украинской педагогической мысли, шедшей к этому целых 10 лет. Впрочем, это еще цветочки. Следующее поколение юных граждан Украины будет учиться по учебникам Кобилюхи.
Отличительные черты настоящего свидомого:
"Доказательство недоказуемого, опровержение очевидного и доказанного".
maxmoney
Форумчянин
Номер: 928
Зареєстрований: 14 квітня 2009 р.
Повідомлень: 140
Попереджень: 1
Нагороди:
Будь-який інформаційний продукт з Росії низько пробний?
А навіщо вони взагалі потрібні ці "продукти" на українському ТБ? Крім шкоди, ніякої користі від них немає і бути не може. I так дивишся українське ТБ, а воно від російського тільки тим і відрізняється, що реклама та i новини рідною мовою, а інше, як у Москві. Навіщо?
maxmoney
Форумчянин
Номер: 928
Зареєстрований: 14 квітня 2009 р.
Повідомлень: 140
Попереджень: 1
Нагороди:
А навіщо вони взагалі потрібні ці "продукти" на українському ТБ? Крім шкоди, ніякої користі від них немає і бути не може. I так дивишся українське ТБ, а воно від російського тільки тим і відрізняється, що реклама та i новини рідною мовою, а інше, як у Москві. Навіщо?
Шановний madmay08, я не так часто дивлюсь телевізор, але українського продукту окрім новин (які до речі зовсім не завжди українською) мав можливість бачити досить багато. Ви якщо таки висновки робите то, мабуть, українське ТБ не дивитесь взагалі. Навіщо тоді про це дискутувати?
А абсолютна більшість продукту (шоу, передачі і т. д.) мають міжнародний формат. Наприклад формат шоу "Голос країни" створений Джоном де Молом (Нідерланди).
Так є і російські формати, можливо їх і найбільша кількість (про що маю сумніви), та що в цьому дивного? Не китайські ж шоу купувати нашим каналам.
Чомусь складається таке враження, що думка полягає в тому: "Якщо російське, то одразу погане".
Але ж це банальний русофобський погляд.
"Посмотришь на иное создание - миллион восторгов, а заглянешь в душу - обыкновенный крокодил" А.П. Чехов
madmay08
Зальотний
Номер: 2983
З: Россия, Рязань
Зареєстрований: 31 грудня 2012 р.
Повідомлень: 4
Попереджень: 0
В мене немає таких здібностей, як у LIZARDа, щоб дискутувати. Але запідозрити в мені русофобске важко. Тому, як я, як це називається тут, кацапка. I, Ваша правда, українське ТБ можу подивитися тільки в тому варіанті, який пропонує інтернет онлайн. А всі ці шоу (які в загальному і не зовсім російські, а адаптовані копірки зi давніх американських та європейських) в принципі вважаю жуйкою для мізків. Китайських не бачила, брехати не буду. Але я не проти, якщо вони є, значить, комусь потрібні. Мені не зрозуміло, чому «продукти», куплені у америкосів, у англійців, не важливо де, I в Росії йдуть російською і в Україні російською? Це навіщо так?
Тоді вже так: Росія купила у Америки - транслюють англійською, Україна купила у Росії - транслюють російською.
Я просто хотіла сказати про те, що телевізор кращий друг для досить великої кількості людей. I дуже навіть може чорне зробити білим, а червоне синім. I я не впевнена, що це тільки моє власне відкриття. Тому, дивлячись на все це, мимоволі спадає на думку, що все це не просто так…
I ніякої русофобії. Просто убеждённость в том, что украинский язык тысячу раз заслуживает того, чтобы на нём разговаривать.
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
Для більшого розуміння поясню:
росіяни - громадяни, які мають російську національність, живуть будь-де, але поважають традиції, культуру і мову того народу, серед якого живуть;
кацапи - люди, які мають будь-яку національність і громадянство, але абсолютно не поважають традиції, мову й культуру того народу, серед якого живуть, натомість свято вірять у якусь зверхність "русскіх", їх культури, традицій і мови і всюди насаджують своє "прєвосходство русскіх"! Взагалі-то для цього явища є політичний термін великодержавний шовінізм! Але великодержавний шовінізм і, відповідно, великодержавні шовіністи можуть бути не тільки, скажімо, російськими, а й, наприклад, китайськими чи, останнім часом, румунськими. Тому для більш точного виокремлення такої шушвалі я завжди використовую слово кацапи! В це слово вкладається ще й російський імперіалізм (вихваляння з приводу й без приводу царської Російської імперії), який активно піднімає голову за всілякого сприяння й підтримки сучасної влади Росії, яка останнім часом відбілює і кривавого диктатора Сталіна, і армію Власова, і післяреволюційне "бєлоє движение"... Одним словом, за мірками сучасної російської влади все, що робилося "русскімі" - і добре й зле - є великим подвигом "во славу русского народа"! Тому, кацап - це такий собі сучасний прихований російський нацист! Прихований тому, що боїться привселюдно називати себе російським нацистом, бо з дитинства знає, що нацизм - затавроване зло! Але у своїх думках ніяк не проти того, щоб завоювати весь світ, нехай і методами нацистів, щоб залишилась одна Велика Російська імперія! Як кацапи люблять висловлюватись - Масква єта трєтій Рім! Це з претензією на те, що Росія така ж важлива для світової історії, як древня Римська імперія. Але, не дивлячись на свою криваву історію, Римська імперія все ж таки несла хоча б підвищення культурного рівня! Натомість Російська імперія ніякого підвищення загарбанним народам не несла, не просто ж так весь світ називав Російську імперію "тюрмою народів"!
Тому, здається, зрозуміло, чому Ви не можете бути кацапкою!
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
crok
Старожил
Номер: 7
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 870
Попереджень: 0
Нагороди:
Жіноча українська команда з шашок у складі Ольги Балтажи та Вікторії Бєлої встановила світовий рекорд на чемпіонаті Європи, який пройшов у Таллінні (Естонія).
Як повідомили УНІАН у Міністерстві молоді та спорту України, за всю історію цього виду спорту жодній національній збірній не вдавалося перемогти в усіх трьох видах змагань (класична, швидка та блискавична ігри) на чемпіонатах світу чи Європи. Впродовж тижня, що тривав європейський чемпіонат у Естонії, українки зуміли здобути перемогу в усіх видах змагань.
Українська чоловіча команда, яку представили міжнародні гросмейстери Юрій Анікеєв, Артем Іванов та Ігор Кірзнер, вперше в історії незалежної України піднялася на п’єдестал пошани в усіх трьох номінаціях. У швидкій грі чоловіки вибороли срібло, в класичній та блискавичній – бронзу.
09.04.2013 01:13
unian.ua
----- Добавлено 9 апреля 2013 г., 04:34:15:
Шкода тільки, що наш превелебний пахан далі Межигір’я не бачить і ніяк не підтримує той народ, нібито президентом якого є! Не підтримує він, звісно, і якихось там шашистів! Хоча вони роблять для України у світі кожним таким чемпіонатом значно більше, ніж всі дипломатичні блазні пахана разом узяті!
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
1. Третій найвідвідуваніший у світі Макдональдс — в Києві, біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п‘ятірки найбільш жвавих Макдональдсів світу.
2. Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі, вона заглибилася під землю на 105 метрів. Станцію побудували однією з перших, в 1960 році, у безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні притулки для політичної верхівки.
3. Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, написана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.
4. Украінец Микола Сядристий, хоч і не «лівша», але підкував блоху, прямо як у казці. Блоху можна побачити в Київському музеї мініатюр.
5. Найкоротша головна вулиця, але в той же час одна з найширших і живописних — вулиця Хрещатик у столиці України Києві. Її довжина всього 1225 метрів.
6. В Україні, в містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат, знаходиться географічний центр Європи.
7. Українська мова зайняла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія і побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році.
8. Найдовша печера в Україні носить назву "Оптимістична" і знаходиться на Поділлі — це гіпсова печера на глибині 20м, завдовжки 216 км. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.
9. Перша гасова лампа винайдена у Львові у 1853 р і в цьому ж році в одному з Львівських госпіталів була проведена перша операція при гасовій лампі
10. Український духовий інструмент "Трембіта" — найдовший музичний духовий інструмент у світі