22 вересня, у день святкування традиційних Дня міста та Воздвиженського ярмарка, у Прилуках планується відкриття пам’ятника Великому Кобзарю, спорудженого за кошти мецената, нашого земляка Юрія Коптєва. Саме про цю знакову подію для нашого міста і розмова з міським головою Юрієм Беркутом.
- Приємно відзначити, - відразу ж повідомив Юрій Володимирович, - що ми зберегли ті п’ять ялин, які ростуть на місці будівництва, і посадимо ще п’ять, щоб було красиво. Адже зелень завжди прикрашає. Тим ялинам не менше тридцяти років, а зрізати їх можна за п’ять хвилин.
- А чи планується облаштування прилеглої до пам’ятника території, окрім висадження хвої?
- Звісно, частково будуть вимощені тротуарів червоною плиткою у напрямку до площі і повністю - до пам’ятника Дубинському та навколо. Будівельники не шкодували сил, працюючи з ранку й до ночі, аби зробити цей дарунок мешканцям міста. Бо, як відомо, найкращі подарунки ми отримуємо у святкові дні. Пам’ятник Шевченку прилучани чекали тридцять років і матимуть його, до того ж, за небюджетні кошти.
- До речі, про кошти. Па-м’ятник будується лише коштами мецената Юрія Коптєва?
- Та невелика сума, яку зібрали прилучани, використана на поїздку скульптора Семена Кантура до Дніпропетровська і на нагляд за відлиттям монумента. Зведення ж самого пам’ятника проводиться виключно за кошти Юрія Коптєва, який, наголошую, сам визначив, куди вкласти свої гроші. Він зауважив, що прилучани вже зачекалися пам’ятника Шевченку, про який говорили останні 30 років. Тому саме з цього й почалася його меценатська діяльність. Повторюся, ми лише даємо перелік наших проблем, а меценат сам вирішує куди і скільки вкласти грошей. Те ж саме стосується і музею. Юрій Коптєв сказав, що ненормально, коли місто не має одного з атрибутів своєї значимості - справжнього музею. Нині у будинку по Київській, де планується розміщення експозицій музею, проводяться ремонтні роботи виключно за кошти Коптєва. Пообіцяв також, що зробить ремонт реанімаційного від-ділення міської лікарні.
- А хто проводить будівельні роботи?
- Усі роботи з каменем проводить провідна київська фірма - ЗАТ гірничо-видобувний і каменеобробний комбінат «Біличі». Пам’ятник у Крутах, який відкрито у минулому році, Шота Руставелі (відкритий на початку липня у Києві) та княгині Ользі в Києві – її роботи. У далекому 1993-му році ця фірма поставляла камінь і мармур на реконструкцію Міського будинку культури.
- Хто з відомих осіб нашої держави запрошений на його урочисте відкриття?
- Передані запрошення Президенту України Віктору Ющенку, Прем’єр-міністру Віктору Януковичу, губернатору Чернігівської області та голові обласної ради. Хай приїздять усі. Користуючись нагодою, звертаюся до усіх політичних сил провести цей день без жодних маніфестацій, мітингів, політики, гасел, рупорів та стягів. Адже у день народження говорять лише добрі слова, зичать здоров’я і божої благодаті, а не розказують, хто кращий.
Подарунок від земляка
Нещодавно юні прилуцькі волейболістки дитячо-юнацької спортивної школи (вихованці Леоніда Купрійчука) отримали в подарунок від земляка Михайла Єфременка (нині жителя Нижнього Новгорода) спортивне обладнання для гри під назвою флорбол. Закордонний меценат не оминув увагою також дівчаток і хлопчиків дитячої установи № 25 та дитячого будинку «Надія». До того ж, усе спортивне обладнання виготовлено у нашому місті на заводі «Пластмас», де пан Михайло відкрив нову лінію по його виробництву.
- Я давно не мешкаю у Прилуках, хоча народився і провів дитинство тут, - розповідає Михайло Єфременко. – П’ять років відвідував спортивну школу (секцію гімнастики), тому на собі відчув важливість занять фізичною культурою і спортом для молодого організму. Вважаю, що саме спорт здатен загартувати і зміцнити не лише тіло. Тож намагаюся робити усе, аби якомога більше діток мали змогу займатися спортом, опановувати його нові види та різноманітні ігри. Флорбол хоча й невідома поки що для прилучан гра, але я певен, що вона сподобається кожному, хто хоча б один раз вийде на поле і візьме до рук ключку.
До речі, не лише дітлахи Прилук уже освоюють правила спортивної гри. Долучається до цієї справи юнь в Охіньках, Дідівцях, Малій Дівиці, де Михайло Єфременко провів презентацію спортивних обладунків для флорболу. І можна сподіватися, що незабаром у неї з’явиться немало прихильників ще й серед дорослого населення.
Прилуки вже кілька днів живуть без виконкому міської ради. Крапку має розставити позачергова сесія ради.
Питання, що потребували нагального вирішення, були внесені на 29 (позачергову) сесію Прилуцької міської ради 5 скликання 30 жовтня. Чотири з них стосувалися подолання (або не подолання) вето міського голови, накладені Юрієм Беркутом на відповідні рішення попередньої сесії. У тому числі – й щодо розпуску виконкому міської ради та повернення старих розмірів орендної плати за земельні ділянки. Жодне вето подолане не було, причому, депутати переважною більшістю підтримали міського голову у його рішеннях.
Присутній на сесії російський меценат – прилучанин Юрій Коптєв продемонстрував землякам проекти майбутнього благоустрою Театральної площі, яку планується облаштувати перед міським Будинком культури. Навесні її має прикрасити пам’ятник видатному уродженцю Прилук Миколі Яковченку. Буде відремонтовано й перефарбовано і сам МБК, а квартал, де він розташований, планується перетворити на пішоходну зону.
Після погодження депутатами цього проекту Юрій Коптєв пообіцяв, що його реалізація розпочнеться вже 15 січня наступного року. Ще земляк поділився своїм баченням реконструкції центральної площі Прилук та історичної зони міста і пообіцяв найближчим часом підготувати відповідний проект разом з прилуцьким архітектором Павлом Бережним. Після свого виступу Юрій Вікторович залишив сесійну залу, а депутати почали обговорювати пропозицію фракції БЮТ про присвоєння Юрію Коптєву звання Почесного громадянина міста – за значний внесок у розвиток Прилук. Втім, лише 22 депутати визнали земляка гідним такої відзнаки (при необхідних для прийняття рішення 26-ти голосах).
З ситуацією з виникненням пожеж у Прилуках сесію проінформував начальник Прилуцького районного відділу головного управління МНС в Чернігівській області Володимир Соловей. Заслухавши доповідь, депутати затвердили Програму забезпечення пожежної безпеки на території м. Прилуки на 2008-2010 роки.
Крім того, на сесії порушувалися питання недостатнього транспортного забезпечення автобусних маршрутів міста, незадовільної екологічної ситуації у військовому містечку №17, встановлення систем стільникового зв’язку.
Минулої суботи у КП «Санаторій «Берізка», у якому нині оздоровлюється та відпочиває більше ста дітей, трапилася надзвичайна ситуація – вийшов із ладу водопостачальний насос. Та завдячуючи злагодженій роботі структурних підрозділів міської ради, комунальних підприємств, депутатів обласної та Прилуцької міської рад, Першої міжнародної будівельної компанії, мецената Юрія Коптєва ситуація стабілізувалася і уже в понеділок у другій половині дня у таборі знову з’явилася вода.
Коментує ситуацію Лілія Нікітченко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради:
- Водяний насос вийшов із ладу, але табір не стовідсотково залишився без води, бо на його території є водонапірна башта. Та вода з неї в основному була направлена на потреби харчоблоку - для приготування їжі та миття посуду. Тож для дітей була терміново закуплена бутильована вода (з розрахунку п’ять літрів на одну дитину), встановлені біотуалети та умивальники (допомога Першої міжнародної будівельної компанії), за сприяння райдержадміністрації доставлена з маслозаводу цистерна питної води для використання її на кухні.
Оперативно проводилася не одна нарада. На місці події працювали заступник міського голови Олександр Сивенко, начальник управління з надзвичайних ситуацій міської ради Петро Клим, директор КП «Прилукитепловодопостачання» Володимир Назім. За допомогою ми звернулися до Першої міжнародної будівельної компанії (керівник Анатолій Литвиненко), бо деякі з її робітників раніше працювали у «Берізці» і їм добре відома уся система водозабезпечення табору. Хочу відмі-тити небайдужість депутатів міської ради Світалани Яременко, Миколи Кірєєва, Олексія Гавриша, які одні з перших від-гукнулися і перші порушили цю проблему. Вчора (авт. 13 липня) ми показали приклад спільної і злагодженої роботи виконавчої влади та депутатського корпусу. Є проблема, і ми над нею працювали разом.
Сьогодні діти, за ініціативою Світлани Яременко, зна-йомляться з історичними пам’ятками Качанівки. Це приємно, бо під час зміни (у четвер – останній її день) не було можливості здійснити екскурсію. Транспортне забезпечення цієї подорожі взяв на себе депутат обласної ради Анатолій Мірошниченко.
Ситуація нині під контролем і буде стабілізована - усі недоліки ліквідовані, тож табір продовжить свою роботу. А якщо ми і надалі так злагоджено працюватимемо, то проблем з кожним днем буде все менше.
За даними Головного управління статистики Чернігівської області, 32 села Чернігівщини взагалі не мають жителів. В області простежується динаміка неспинного скорочення чисельності населення. За попередніми підрахунками, на 1 червня 2008 року кількість мешканців Чернігівщини скоротилася ще на 6,6 тисяч осіб. Населення області проживає в 15 містах, 30 селищах міського типу та 1486 селах, з яких 32 - пусті. В 72-х селах мешкає до 5 людей. У минулому році область втратила 16 тисяч чоловік.
Загальнообласна тенденція не оминула й Прилук. Як повідомляє управління статистики в Прилуцькому районі, на 1 червня поточного року в місті проживало 59643 особи. Упродовж січня-травня городян поменшало на 229 чоловік. Втім оптимізму додає те, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року коефіцієнт народжуваності зріс з 7,2% до 8,8%, а коефіцієнт смертності знизився з 18,4% до 17,1%. Число шлюбів зменшилося на 32,1%, поменшало й розлучень - на 17,4%.
31.07.2008 газета "В двух словах"
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
swogi
Форумчянин
Номер: 505
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 13 червня 2008 р.
Повідомлень: 150
Попереджень: 0