Загальновідомо, що там, де живуть - не смітять. Але чомусь прилучани забувають цю просту істину. Періодично в мікрорайонах Прилук з‘являються cтихійні сміттєзвалища, які не лише псують санітарно-екологічний стан міста і його зовнішній вигляд, а й відволікають комунальні служби від їх прямих обов‘язків (ремонтно-відновлювальних робіт систем життєзабезпечення та об‘єктів).
Навести порядок на вулицях Прилук та причепурити їх до Великодня покликаний весняний місячник по санітарній очистці міста, який розпорядженням міського голови проводиться з 24 березня по 24 квітня. Додає важливості цій справі й оголошена з 20 березня по 20 квітня всеукраїнська толока по прибиранню міст i селищ. У нашому міст розроблені i успішно реалізуються заходи місячника, якими передбачено прибирання міських вулиць та провулків від сміття не лише комунальниками, а й суб‘єктами підприємницької діяльності, установами та організаціями, проведення санітарно-екологічним відділом міської ради рейдерів у вечірній час та у вихідні дні з метою виявлення нерадивих прилучан, котрі навмисно засмічують місто, проведен¬ня суботників та висаджування молодих дерев (нині вже близько 250 туй та ялин із запланованих 500 прикрашають наші сквери й вулиці).
Тож хочеться вірити, що спільними зусиллями Прилуки перетворяться у чисте й красиве місто з високоморальними мешканцями і, більше того, що ми залишимося такими й по закінченню місячника.
Круглий стіл з питань поводження з твердими побутовими відходами
18 лютого 2009 року в Прилуцькій міській раді відбувся круглий стіл з питань поводження з твердими побутовими відходами в м. Прилуки.
Круглий стіл організовано в рамках реалізації Стратегії сталого розвитку Прилуччини з ініціативи проекту ТАСІС «Сталий місцевий розвиток» та за підтримки Прилуцької міської ради. Мета заходу – залучення влади та громадськості міста до обговорення проблеми збору та вивозу твердих побутових відходів, зокрема, в частині неплатежів за вивіз сміття, оголошення про початок широкої інформаційної кампанії.
В круглому столі взяли участь: керівник проекту ТАСІС Бернар Фролішер, експерт з питань поводження з ТПВ Філіп Фішо, експерт проекту з питань роботи з громадськістю Маріанна Богданова, координатор проекту Світлана Тімшина, експерт з питань сталого місцевого розвитку Олена Козлюк, заступники міського голови, депутати міської ради, керівники комунальних служб міста, представники державних установ (СЕС, екологічної служби міста, управління внутрішніх справ), представники освітніх заходів, голови комітетів самоорганізації населення, представники громадських організацій міста, тощо.
Для обговорення були запропоновані наступні питання:
- політика міської влади з питань збору та утилізації сміття;
- презентація проблеми та розрахунки збитків, пов’язаних з неправильним поводженням з ТПВ;
- існуючі загрози для здоров’я людей та стану довкілля.
Експертами проекту запропоновано розробити та втілити стратегію управління ТПВ, першим етапом якої буде інформаційна кампанія «Від чистої оселі до чистого міста». Було вирішено офіційно розпочати інформаційну кампанію з 1 березня 2009 року.
Кампанія передбачає велику кількість заходів, направлених на залучення всіх мешканців міста до питання поводження з ТПВ.
ага, коли я училась в 13 школі, то ми в тому ліску постійно прибирали!!!!! так зване прибирання території було...... то мабуть і зараз учні прибирають....
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
Когда я училась тоже убирали.
Однажды (училась в пирятине во 2 школе) мой класс за самое плохое поведение отправили убирать вдоль дороги на Прилуки ((((( Готова была руки поотрывать, кто бумажки бросает.
В Київі смітять ще більш ніж в Прилуках. хоч и бачки біля кожного будинку, Це правда бо я тут двірником підробляю на Троещині, Потрібні більши штрафи і більше соціальної реклами, приклад брати з Європи
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Підсніжник, як відомо, - перша весняна квітка. Саме з її появою приходять до українців теплі погожі дні, несучи кожному з нас сподівання на оновлення та краще життя. Зазвичай підсніжники ростуть лише в екологічно чистих місцях, позбавлених бруду й сміття. Отже, Прилуки, швидше за все, цієї весни залишаться без квітів (не беремо до уваги по-господарськи доглянуті присадибні ділянки городян). Натомість, ледь зійшов сніг, з міських газонів визирнули інші «підсніжники», заповнюючи вулиці аж надто специфічним «ароматом» (читай – смородом). Читачі вже здогадалися: мова йде про сміттєзвалища, що привільно розкинулися вздовж тротуарів фактично по всіх міських вулицях. Ще місяць тому їх нібито й не було, бо сніг вигідно маскував недоробки комунальників, створюючи в Прилуках ілюзію відносної чистоти. Та прийшла весна – і давні проблеми оголилися!
Усі газони, парки та провулки завалені різнокольоровим мотлохом. Якого непотреба там тільки не побачиш: пластикові одноразові стаканчики і пляшки, побутові відходи, розтягнуті в усі боки четвероногими друзями, торішнє капустиння, опале листя... Таке розмаїття з першого погляду може й порадувати (коли налаштована на весну людина випадково сприйме побачене за галявину з пролісків, підсніжників, рясту й медуниць). Але це романтичне щастя триває недовго: до першого вдиху (з ним і настає усвідомлення того, що є що). Тоді прилучани розчаровано зітхають і, затиснувши пальцями носа, пробираються крізь сміттєві кучугури.
- Я щоденно ходжу вулицею Ярмарковою на роботу та ще й воджу свою доньку до дитсадка, - каже прилучанка Світлана. – І скільки не йдемо – всюди обабіч гори сміття. Як же мені вчити свою дитину, що на вулиці смітити не можна, коли реальність красномовно доводить протилежне? Як не соромно комунальним службам за такий стан вулиць, як не соромно міським чиновникам за такий «порядок»? Виходить, вони прибирають лише у власних домівках та дворах, а наші вулиці – то не їхній клопіт? І не соромно їм за місто! А мені соромно за таких його «господарів»!
Як не прикро, та нинішній екологічний стан згаданої вулиці Ярмаркової типовий для весняних Прилук. Головним чином тому, що жителі забули: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Це сумне правило, на жаль, без виключень: і в центрі міста, і на його околицях господарюють антисанітарія й бруд, до яких нікому немає діла. Окрім, звісно, дрібних гризунів та бездомних тварин, для котрих березневі прилуцькі «підсніжники» – справжній подарунок.
Влада СОКОЛОВА.
газета "В двух словах"
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди: