2008 рік проголошений в Україні роком пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років . Ця трагічна сторінка історії нашої держави досі живе глухим відлунням в серцях багатьох прилучан - тих, чиї родини не обминуло лихо голодних років 75-літньої давнини.
У 2007-му Прилуки з жалобою відзначали чорні роковини Голодомору, робота з ушанування його жертв триває й нині. Пра-цівники краєзнавчого музею вже опитали багатьох живих свідків тих сумних подій, зібрали 1238 анкет постраждалих від Голодомору. Встановлені імена 131 прилучанина, померлих від голоду в нашому місті. До дослідницько-пошукової роботи долучилися управління освіти міської ради та вищі навчальні заклади. Зібрані ними матеріали відправлені до Чернігова, де будуть використані для створення Книги пам’яті. Довідники, присвячені пам’яті жертв Голодомору у Прилуках, планує випустити й місцевий краєзнавчий музей. Наразі його працівниками усі свідчення очевидців сформовані в персональну картотеку, яка допоможе у вивченні теми Голодомору на Прилуччині. Пошукова робота з встановлення постраждалих від голоду 1932-1933 років людей продовжується й сьогодні, прилучани мають можливість дізнаватися про події тих страшних літ з публікацій у місцевій пресі (зокрема, газетах «В двух словах» та «Скарбниця»), програм телекомпанії «Прилуки». Наразі розглядається питання про встановлення пам’ятного знаку городянам - жертвам Голодомору. Святий обов’язок нинішнього покоління перед своїми батьками й дідами - не загубити цю пам’ять в часі. Прилучани мають визначитися з місцем встановлення пам’ятного знаку - тож пропонуємо, шановні читачі, надсилати до газети ваші пропозиції. А меценатів, спонсорів, керівників підприємств та організацій, усіх городян запрошуємо долучитися до проекту, аби важлива та благородна ідея знайшла матеріальну підтримку і була втілена у життя.
14.04.2008 газета "В двух словах", Вікторія Ковальчук
http://pryluky.org
22 листопада 2008 року
відбудуться загальноміські заходи
до Дня пам‘яті жертв Голодомору 1932-1933 років
09.00 - Поминальна панахида в Спасо-преображенському соборі
10.30 - Покладання квітів до Пам‘ятного знаку жертвам голодомору 1932-1933 років та мітинг-реквієм "терновий вінок 33-го", кладовище по вул. Гімназичній
15.00 - Заключний етап Всеукраїнької акції "33 хвилини", ріг вулиць Київської та Незалежності (Пам‘ятниц Т.Г. Шевченку)
23 жовтня 2008 року Європарламент визнав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив співчуття українському народу.
28 квітня 2010 року Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію про вшанування пам‘яті загиблих в результаті голоду 1932-1933 років в Україні та інших республіках колишнього Радянського Союзу, вшанувавши пам‘ять загиблих від голоду і засудивши жорстоку політику сталінського режиму. ПАРЄ також зазначила, що «в Україні, яка постраждала найбільше від насильницької колективізації, Голодомор був визнаний геноцидом рішенням Верховної Ради»
УПЦ МП визнала Голодомор 1932-33 рр геноцидом
Священний синод Української православної церкви Московського патріархату назвав Голодомор 1932–1933 років в Україні “геноцидом”.
Про це йдеться у зверненні Священного синоду УПЦ МП з нагоди 75-х роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні, підписаному Митрополитом Київським і всієї України Володимиром.
Геноцидом українського народу Голодомор визнають католицька церква, Константинопольська православна церква, Українська православна церква — Київський патріархат, Українська православна церква (Московського патріархату) та Українська автокефальна православна церква.
-----
Повідомлення редагувалося 7 разів. Останнє редагування: OLEX (1 лютого 2011 р., 13:18:03)
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
LIZARD
Начальник модераторов
Номер: 11
З: РОССИЯ, Москва
Зареєстрований: 29 листопада 2006 р.
Повідомлень: 5792
Попереджень: 4
Нагороди:
crok, ото так бiдних зашугали большевички?
Ти знаеш.... може й не вiзьмуть у НАТО. Учитуя, шо в расеи тоже ж був голодомор, народ тоже зашуганий.... РАНЬШЕ УКРИАНЫ ПРОСИЛИСЯ У НАТО. Не взяли. Представляеш?
Отказали, собаки!!! И не газу йiм не треба було, не нафти, не лiсу... нi чого!!!
А чим же Украина до себе налагодить господ НАТОвцiв? От вопрос...
Отличительные черты настоящего свидомого:
"Доказательство недоказуемого, опровержение очевидного и доказанного".
Frankinshtain
Dj beast
Номер: 33
З: Юкрейн, Прилуки.info
Зареєстрований: 30 січня 2007 р.
Повідомлень: 4559
Попереджень: 2
Нагороди:
Прилучани мають визначитися з місцем встановлення пам’ятного знаку - тож пропонуємо, шановні читачі, надсилати до газети ваші пропозиції. А меценатів, спонсорів, керівників підприємств та організацій, усіх городян запрошуємо долучитися до проекту, аби важлива та благородна ідея знайшла матеріальну підтримку і була втілена у життя.
14.04.2008 газета "В двух словах", Вікторія Ковальчук
http://pryluky.org
Дак шо там с памятником,уже шось виришилы?
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Як уже достали всі ці пам*ятники, монументи. Ющенко кожну неділю десь відкриває пам*ятник Я поражаюсь цьому дибілізму!!! Да він повин7ен робити все для того, щоб не повторити такого, а не вгачувать шалені бабки в цю всю показуху. Недавно відкрили пам?ятник під Дніпропетровськом: пряма трансляція, купа людей, жополизов біля Ющенка, а територія яка-плиткою виложена, пам*ятник який здоровенний, Ющенко, ледь не плаче! Тьфу, тошно дивиться. Скільки грошей на це витратили, да чи не пішли б ці гроші на додомогу людям, постраждалим від повіні???А то смс відправляєм, да з людей одноднівні заробітки добровольно-принудительно знімають. Ні одна країна так не "носить на руках" свое минуле. Хаватить, це історія, це було і крапка. Наче манія якась по всій країні з тими пам*ятниками наступила
Tania
Авторитет
Номер: 71
Зареєстрований: 30 березня 2007 р.
Повідомлень: 1452
Попереджень: 1
Нагороди:
24 листопада – День вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років. З ініціативи Президента України по всій державі уже зараз відбуваються заходи, приурочені цій трагічній даті. Минулої неділі у Прилуках на розі вулиць Київської та Незалежності (біля пам’ятника Тарасу Шевченку) пройшла акція «33 хвилини».
Городяни вшанували мільйони невинних жертв, які пішли у вічність у ті страшні для всієї країни часи. Імена безневинно убієнних прилучан були озвучені по гучномовцю. Цього дня транслювалися й записані на плівку свідчення живих, хто у рідному місті пережив голодне лихоліття 1932-1933 років.
5 листопада у виставковій залі міського Будинку культури експонувалися пересувні виставки «Забуттю не підлягає» та «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу», упродовж дня відбувалася їх театралізована презентація. Тематичні події дня підсумував виступ академічного камерного хору ім. Д. Бортнянського
9 та 16 листопада з 11.00 до 11.33 на розі вулиць Київської та Незалежності /біля пам’ятника Т.Г.Шевченку/ в місті продовжується акція «33 хвилини», під час якої будуть публічно озвучені списки жертв Голодомору 1932-1933 років та свідчення очевидців подій.
Заключним етапом вшанування пам’яті жертв голодомору стане акція «Засвіти свічку» 22 листопада.
Helen, яки молодцi.
А яку цифру шановний призедент зараз називае ? Скiльки заморено було? 20 - 30 000 000?
та чи хіба важливо, скільки було заморено і чия у цьому була вина? Винуватих вже не знайдеш, та і пізно шукати. Головне не забувати про ці лихоліття в нашій історії, шанувати память померлих та докладати всіх зусиль, щоб таке більше не повторилося