Ви не можете бачити результати опитування поки не проголосуєте самі!
Опитування відкрите 24 грудня 2008 р.
Обмежень по часу немає.
Пройшло 5811 днів.
Кількість повідомлень, необхідних для прийняття участі в опитуванні: 2
Кількість днів проведених на сайті, необхідних для прийняття участі в опитуванні: 2
Традиція прикрашати ялинку пішла з давних часів.
Дуже давно у слов‘ян був бог вишень Керніс. Щоб уласкавити його (бо від нього залежав урожай), щовесни на квітучих деревцях вишень засвідчували свічки. Цей стародавній звичай у слов‘ян запозичили німці й так само почали напередодні Нового року вирощувати деревця в дерев‘яних діжках квітучі вишневі деревця і прикрашати їх. Але домогтися, щоб деревце вкрилося цвітом взимку, нелегко. І тому ялинка, завжди зелена й пишна, витіснила квітучу вишню. Уперше ялинку встановили й прикрасили паперовими трояндами 1600 року. У вісімнадцятому столітті новорічні деревця прикрашали навіть посрідненими картоплинами (картопля на той час була дуже великою рідкістю). А звичайні для нас скляні іграшки зявилися аж у 1850 році. До 1917 року ялинку в ставили на Різдво у панських родинах.
А що ви ставите на Новий рік? Чому ви віддаєте перевагу -справжній чи штучній красі і чому?
-----
Повідомлення редагувалося 2 разів. Останнє редагування: Helen (24 грудня 2008 р., 20:14:02)
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
rediskaНехороший человек
Номер: 1507
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 29 травня 2010 р.
Повідомлень: 811
Попереджень: 0
Нагороди:
Сьогодні на хіміко-біологічному факультеті Чернігівського національного педуніверситету ім. Т.Г. Шевченка вдесяте відбулася виставка “Зимовий букет - замість ялинки“.
Студенти наголошують: створити свято в оселі чи на робочому місці можна не знищуючи природу. Це - зручно, гарно, актуально і модно. Вже кілька років активну участь у подібних заходах беруть і учні Іванівської середньої школи.
- Свято Нового року, - говорить кандидат біологічних наук, завідувач кафедри екології та охорони природи Юрій Карпенко, - пов‘язують із ялинкою або сосною. Але на планеті відомо ще 800 видів хвойних рослин. Окремі з них збереглися з прадавніх часів і є “динозаврами“ рослинного світу. Так само є безліч способів влаштувати свято без шкоди довкіллю.
- Зазвичай ми не замислюємося, скільки коштують природі наші новорічні традиції, - підтримує розмову завідувач лабораторії цієї ж кафедри Світлана Потоцька. - скільки губиться дерев, як мало часу вони нас радують, а потім засохлі, знівечені викидаються на смітник. А створити відчуття радісного чекання новорічного дива можна і без нищення дерев. Поступово, але все більше людей віддають перевагу штучним ялинкам або деревцям у контейнерах, які потім можна тримати на балконах, а навесні висаджувати у землю. Ми пропагуємо способи створити свято та зберегти гектари лісів. Адже набагато зручніше й цікавіше прикрашати хвойні гілочки, робити деревце з підручного матеріалу, створюючи композиції, які можуть стати гарним подарунком, прикрасити оселю чи робочий кабінет.