Всіх друзів і шанувальників "Нового театру " вітаю з Новим роком!
Натхнення! Терпіння! Віри у власні сили! Добра й Гармоніїї! Цікавих подорожей! Заслужених перемог! Яскравих зустрічей всім нам!
Завтра о 20-00 відбудеться конференція на тему "чи потрібен сучасний театр Україні" запрошено учасників народного театру "Вінора" учасники "Нового театру" та всі наші спільні друз та друзі театру! зустріч тут http://vkontakte.ru/groups.php?act
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: Artemiy (10 січня 2009 р., 22:24:32)
Завтра о 20-00 відбудеться конференція на тему "чи потрібен сучасний театр Україні" запрошено учасників народного театру "Вінора" учасники "Нового театру" та всі наші спільні друз та друзі театру! зустріч тут http://vkontakte.ru/groups.php?act
наскльіки зрозуміла, не відбулася? чи я щось з датою наплутала?
Artemiy, а що це за театр "Вінора". ТИ там граєш?
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
Yuliana
Новачок
Номер: 661
Зареєстрований: 5 листопада 2008 р.
Повідомлень: 9
Попереджень: 0
- Ось мій секрет, він дуже простий: зірко одне лише серце. Найголовнішого очима не побачиш.
- Найголовнішого очима не побачиш... - голос, обрамлений чарівною, напівказковою мелодією, здається, сягає самої душі. Дитячої й дорослої, бо в залі - представники чи не всіх поколінь. На сцені ж - «Маленький принц». Ніби й казка, а ніби й не казка: навпаки, оголена людська сутність. Єство без домислів і прикрас. Цей дитячо-недитячий твір Антуана де Сент-Екзюпері непростий. Комусь він проникає в саме серце, а хтось відкладає книжку, лише прочитавши кілька сторінок: складно осягнути так одразу. І розумієш: як же тоді важко донести «Маленького принца» до глядача! Які сили, яке бажання треба мати, щоб на нього «замахнутися»!
Це - про Новий театр, а точніше, про його режисера Аrtемія. Бо Екзюпері на прилуцькій сцені - його ідея. Як і Шевченко, що був раніше. А ще раніше, на самому початку, був Андрій Жолдак. Український режисер, роботи якого досі неоднозначно сприймаються і публікою, й критиками. Який через це переважно працює за кордоном, і за спектаклями якого іноземці часто складають уявлення про нашу державу. В харківському театрі «Березіль» Аrtемій (тоді ще - випускник Прилуцького агротехнікуму та Харківського державного технічного університету Артем Аніщенко) кілька років працював освітлювачем - отримані там навички стали в нагоді: нині рідко кого з глядачів Нового театру не вражає гра світла на сцені. Разом з трупою гастролював, побував за кордоном. Та найголовніше - мав змогу вчитися: удосконалювати свою справу і осягати акторську та режисерську майстерність, бо ж вчитель був воістину великий! Певно, тоді Артем визначився і з власним майбутнім: все подальше життя бачив лише в театрі. Тож три роки тому повернувшись до рідних Прилук, почав втілювати мрію в життя. Найперше, що зробив - дав у місцевих газетах оголошення про те, що «молодіжному театру потрібні ненормальні люди». І такі знайшлися! А вимога до акторів у режисера була одна: мати велике бажання працювати. Витримували не всі, бо акторський хліб - не з легких, і трудитися треба до сьомого поту. Тому багато в кого після кількох репетицій творчий запал зникав, і хлопці та дівчата поверталися до звичного ритму життя. Ті ж, хто залишився, стали справжньою родиною, вони й сьогодні складають кістяк згуртованого колективу Нового театру. Це Каріна Шевченко, Тетяна Власік, Юлія Сікалова, Сергій Корнієнко, Сергій Буймістер, Денис Косач. Є й свій хореограф - Анна Чуйко. І хоч дехто вже навчається у вузах за межами Прилук, у виставах все ще виступають стабільним складом. Бо, увійшовши в життя юних прилучан, театр у тій чи іншій мірі змінив життя кожного. А для декого узагалі став єдиною й найголовнішою справою, котрій присвячують весь вільний час, всі вміння й здібності. Різнобічні таланти акторів дуже допомагають в роботі над спектаклями. Наприклад, для того ж «Маленького принца» вони самі створили костюми.
Новий театр починався з ентузіазму, з великої любові його режисера до сцени. Цю любов Аrtемій сповна передає своїм підопічним, допомагаючи їм зорієнтуватися у безмежному світі мистецтва. Адже, як констатував той же Екзюпері, ми відповідаємо за тих, кого приручили. До Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого вже вступили Сергій Корнієнко й Тетяна Умін; фахове опанування акторською та режисерською професіями - у планах ще кількох їхніх колег по прилуцькому Новому театру. У тому ж університеті, на режисерському факультеті, нині навчається й Артем Юрійович, поєднуючи студентські турботи з режисерською діяльністю й вже майже півроку - з посадою начальника відділу культури Прилуцької райдержадміністрації. Та ще й встигає виступати, показуючи Новий театр глядачам, виборюючи нагороди мистецьких конкурсів і фестивалів. Та найголовніше визнання - від публіки: її щире захоплення, її палаючі очі, її непідробні почуття, які на кожному спектаклі знов і знов змушує переживати Новий театр.
Людмила СМИК.
газета "В двух словах"
Р.S. 28 березня о 19.30, по завершенню І етапу Всеукраїнського конкурсу акторської майстерності ім. М. Яковченка, у МБК відбудеться вистава Нового театру «Маленький принц».
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
В Чернигове прошел молодежный театральный фестиваль "Простір"
В этом уверены участники молодежного театрального фестиваля «Простір»
Погасли огни рампы, опустел зрительный зал, запакованы в чемоданы дипломы и награды - І Международный молодежный театральный фестиваль "Простір" состоялся. Участие в нем приняли семь студенческих театров, двое из них – черниговские, оба действуют на базе Черниговского педуниверситета им. Т. Г. Шевченко. Международный статус мероприятию принесло участие театрального коллектива из г. Новополоцк (Беларусь). А сцену для творческого эксперимента студентов предоставил Областной театр кукол им. А. Довженко.
Организаторами І Международного фестиваля «Простір» стали студенческий парламент ЧГПУ и областная организация Народно-демократической лиги молодежи. Частично деньги были выделены из городского бюджета как мини-грант для общественной организации. Финансовую помощь предоставили также администрация Черниговского педуниверситета и Управление по делам детей, семьи и молодежи ОГА, за что им отдельное спасибо! А еще всё вряд ли состоялось без энтузиазма руководителя театральной студии «АмаТеа», преподавателя филологического факультета Елены Росстальной и ее воспитанников.
Для чего нужны подобные фестивали? Думаю, в первую очередь - для знакомства и общения с единомышленниками. Ведь для ребят, которые собрались в Чернигове, театр – это не просто интересный досуг, не просто занимательное творчество, а очень важная часть жизни, возможность реализовать свой потенциал. А еще им очень нужно быть увиденными и услышанными, чувствовать отклик в глазах и сердцах своих сверстников. Может, кто-то из зрителей, которые побывали на фестивале «Простір», благодаря этому очень скоро станет известным артистом, сценаристом или режиссером. И это было бы здорово! Но если же они станут чуть лучше разбираться в искусстве или литературе, чуть внимательнее - к чувствам окружающих, это тоже будет отличный результат! И поэтому такие акции наверняка стоит проводить!
Жюри на фестивале «Простір» возглавил главный режиссер и художественный руководитель Молодежного театра Геннадий Касьянов. Ему помогали заслуженная артистка Украины Любовь Веселова, профессор и преподаватель ЧГПУ Владимир Личковах и режиссер, сценарист, педагог-психолог Ирина Савицкая. По словам Геннадия Сергеевича, открытием для членов жюри стал студенческий театр «Иллюминатор» (руководитель – Александр Норов, ЧГПУ) со спектаклем «Слово про Эль» по стихам В. Хлебникова. Это был настоящий художественный проект. Именно он получил приз за лучшую режиссуру и сценографию.
Интересную работу привезли студенты колледжа культуры из Луганска под названием «Техника дыхания в безвоздушном пространстве» по пьесе Н. Мошиной. Признание получили артисты студии «Ага-Т» Анна Шевченко (диплом «За лучшую женскую роль») и Денис Дикий (диплом «За лучшую мужскую роль второго плана»). Дипломом «Лучший актерский ансамбль» авторитетные эксперты отметили студийцев из Одессы, которые показали забавный и веселый спектакль «Пенелопа» по рассказу С. Моэма. Студией «Человеческий голос» руководит Ванда Мазур.
Черниговская «АмаТеа» взялась за постановку пьесы С. Мрожека «Вдовы» и довольно удачно справилась с этой задачей. В результате руководитель студии Елена Росстальная получила награду «За лучшую женскую роль второго плана», а перевод этой пьесы на украинский язык студентки Ольги Мелашенко отмечен специальным дипломом.
Двое участников фестиваля рискнули «взяться» за классику. Это «Новый Театр» из Прилук, который показал черниговцам спектакль по стихам Т. Г. Шевченко, порадовал множеством режиссерских находок и получил диплом «За лучшую хореографию». Театральная студия из Харькова привезла гоголевские «Записки сумасшедшего», но, откровенно говоря, мастерством не впечатлила ни жюри, ни зрителей. Белорусы показали спектакль «Красный уголок» по Марку Розовскому - и по решению судей увезли диплом «За лучшую женскую роль» - еще один, поскольку достойных мужчин в номинации «За лучшую мужскую роль», увы, не было.
Дата проведения представления
24.04.2009
Конкурсная программа фестиваля “Рампа–2009”
3. Театр “Новый театр”, г. Прилуки
“Маленький принц. Эскизы”, по мотивам сказки А. Экзюпери
Место проведения представления
г. Днепропетровск
Днепропетровский театр
русской драмы им. М. Горького
Конкурсная программа фестиваля “Рампа–2009”
3. Театр “Новый театр”, г. Прилуки
“Маленький принц. Эскизы”, по мотивам сказки А. Экзюпери
г. Днепропетровск
Днепропетровский театр русской драмы им. М. Горького
Телефоны: (056)778-34-90, ф.744-72-19(оргкомитет), 778-48-69(касса театра)
Вітаємо Новий театр та його режисера Arteмія та бажаємо успіхів на Дніпропетровському фесті!