16 серпня народний фольклорний ансамбль «Горлиця» (кер. Вікторія Лемещенко) міського Будинку культури був учасником братства бджолярів України, яке проходило у селі Пирогово, що під Києвом. Знаково, що в числі лише трьох запрошених колективів з України – і прилуцька «Горлиця».
Ще один творчий колектив міського Будинку культури минулого тижня презентував місто за межами області. Вокальний ансамбль «Оберіг» (кер. Олексій Поправко) взяв участь у Всеукраїнському фестивалі «Боромля» і став його лауреатом і володарем першої премії.
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: Helen (16 квітня 2009 р., 20:35:32)
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
AlinKa
~Голубоглазка~
Номер: 455
З: Ukraine, Priluki
Зареєстрований: 13 квітня 2008 р.
Повідомлень: 775
Попереджень: 0
Нагороди:
Над пошуком майбутньої професії замислюються всі, кому небайдужа доля підростаючого покоління. Наскільки це важливо, знає більшість. Адже за даними опитувань багато випускників не можуть впевнено відповісти на питання, до яких навчальних закладів вони вступатимуть.
Скоротити пошук омріяного фаху прилучанам допоміг День відкритих дверей, що 7 вересня відбувся у Центрі творчості дітей та юнацтва. Майбутні педагоги, перекладачі, спеціалісти з інформатики поглиблюють свої знання в англомовному клубі «Друга мова». Красиву поставу матимуть відвідувачі гуртків хореографії, пішохідного туризму, спортивної гімнастики та аеробіки. У шаховому та шашковому клубах свої розумові здібності розвинуть математики, фізики, інженери, техніки майбутнього. Свій творчий шлях починають актори, поети та журналісти у театральній студії «Казкар» і літературній студії «Дивосвіт». Вміння, отримані в гуртках крою та шиття «Світ моди», в’язання, макраме, бісероплетіння, образотворчого мистецтва, штучних квітів, витинанок стануть у нагоді тим, хто мріє стати модельєрами, дизайнерами, художниками.
Діти від трьох до п’яти років зроблять свої перші кроки в країну знань у «Академії дошкільних наук».
Вперше у цьому навчальному році у ЦТДЮ відкрито школу довузівської підготовки з української мови та літератури, в якій старшокласники зможуть не тільки вдосконалити свої знання і писати творчі роботи, але й підготуються до здачі тестів із зовнішнього незалежного оцінювання.
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у ЦМБ ім. Л. Забашти пройшов урочистий захід для місцевих бібліотекарів. Від імені прилуцької влади присутніх привітали радник міського голови Григорій Мисан та начальник управління культури міської ради Світлана Бірюзова. «Символічно, що професійне свято бібліотекарів (30 вересня) співпадає з православним святом Віри, Надії, Любові та мудрої матері їхньої Софії, - сказала ведуча заходу Ніна Горбань.
- Адже віра, надія й любов - незмінні супутниці роботи бібліотекарів, а мудрості їм не позичати!» Директор ЦМБ Тетяна Печена відзначила, що сьогодні бібліотека має значно ширші можливості, ніж ще кілька років тому - насамперед завдячуючи участі Прилук (і безпосередньо бібліотекарів) у міжнародному проекті «Модель 21».
З року в рік збільшується кількість читачів, шириться спектр послуг, що надають міські бібліотеки прилучанам. Незабаром місто очікує ще одна неординарна подія - у рамках проекту «Модель 21» місцеві школярі розмалюють стіни Прилуцької бібліотеки для дітей.
Газета "В двух словах"
Рідний край - земля прилуцька
Історія та сучасність 75-ти великих і малих сіл Прилуччини лягли в основу нещодавно виданої книги «Мій рідний край, моя земля Прилуцька», що побачила світ завдяки кропіткій роботі працівників Прилуцької районної централізованої бібліотечної системи та сприянню Почесного громадянина Прилук Юрія Коптєва, Прилуцької райдержадміністрації, координатора проекту «Дім Миколи» Ігоря Павлюченка. Багато переказів, що дійшли до наших часів з далекої минувшини, повідує читачам нове видання.
Чимало маловідомих фактів, записаних з вуст місцевих мешканців, розкривається на його сторінках. «У Переволочній був чудовий маєток Є. А. Арсеньєвої - бабусі М. Ю. Лермонтова. За переказами, сам поет двічі побував у Переволочній в 1817 та 1837 роках, - йдеться в книзі. - Старожили села згадують, що маєток знаходився при в’їзді в село і є здогади, що, можливо, він був на Хвастовщині (назва одного з кутків села)». Багато кому буде цікаво дізнатися, що першим господарем «справжнього раю» - Голубівки був прилуцький полковник Іван Ніс: маєтністю наділив його Іван Мазепа, та, незважаючи на це, Ніс підло зрадив гетьмана: саме з його вини був спалений Батурин.
Не менш цікаві й розповіді про інші села. Адже практично кожне з них має свою легенду, свою особливість. За історіями прилуцьких сіл прослідковується історія держави, її основні віхи: відміна кріпосного права, революція, колективізація, Велика Вітчизняна війна, повоєнна відбудова, розпад Радянського Союзу, набуття Україною незалежності. Значна авторська увага приділена й походженню незвичайних прізвиськ місцевих жителів та найпоширенішим в тому чи іншому селі прізвищам.
Одразу впадає у вічі: книга створена з великою любов’ю до рідного краю, його простих, працелюбних людей. Починається вона передмовою голови Прилуцької райдержадміністрації Олега Нестеренка.
Олег Владиславович, зокрема, зазначає: «Видання «Мій рідний край, моя земля Прилуцька» виходить у рік знаменної для Прилуччини дати - 85-річчя Прилуцького району. Матеріали цієї книги - гідний дарунок нащадкам. І хай не згасають наснага та творче бажання досліджувати все нові й нові сторінки нашої сивої минувшини».
Книгу «Мій рідний край, моя земля Прилуцька» можна придбати у книгарні за адресою: вул. Костянтинівська, 138.
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Пост №19 | Доданий: 26 листопада 2008 р., 21:08:16
НА ПЕРЕХРЕСТЯХ СЛОВ’ЯНСЬКОГО БРАТЕРСТВА РОЗКВІТНУВ “САД БОЖЕСТВЕННИХ ПІСЕНЬ”
14 листопада творча еліта міста зустрічала гостей – українських та білоруських письменників, представника посольства Білорусі в Україні. Привід, який зібрав всіх шанувальників красного письменства під білоруським та українським прапорами у МБК, був вагомий – вручення Міжнародної літературної премії “Сад божественних пісень” Григорія Сковороди двом поеткам, сестрам по землі. Наша землячка Лілія Бондаревич – Черненко та Тамара Крученко з Гомеля стали лауреатами цієї престижної премії за книгу “Від берегів Десни до Сожу”, за яку дещо раніше отримали в Білорусі премію Кирила Туровського. Свято проходило під патронатом міської ради. Заступник міського голови з гуманітарних питань Лілія Нікітченко вручила Лілії Черненко почесну грамоту міської ради «за внесок у справу єднання та братерства слов‘янських народів, пропаганду української культури за межами України та оспівування краси прилуцького краю”. Премія імені Григорія Сковороди заснована волинським товариством “Світязь” за сприяння Міжнародних громадських організацій та Національної спілки письменників України (голова Комітету з нагородження – лауреат Державної Шевченківської премії, знаний в країні письменник Василь Слапчук).