16 серпня народний фольклорний ансамбль «Горлиця» (кер. Вікторія Лемещенко) міського Будинку культури був учасником братства бджолярів України, яке проходило у селі Пирогово, що під Києвом. Знаково, що в числі лише трьох запрошених колективів з України – і прилуцька «Горлиця».
Ще один творчий колектив міського Будинку культури минулого тижня презентував місто за межами області. Вокальний ансамбль «Оберіг» (кер. Олексій Поправко) взяв участь у Всеукраїнському фестивалі «Боромля» і став його лауреатом і володарем першої премії.
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: Helen (16 квітня 2009 р., 20:35:32)
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Зазвичай саме їх не розуміє молодь (а подеколи й сприймає, як “відпрацьований” матеріал), забуваючи, що розминутися зі старістю – зась. Їхнє ж існування окреслене схемою: дача-город, внуки, безкінечна домашня рутина. На відпочинок – перегляд телепередач, доміно, шахи... А дехто знаходить відраду, читаючи книги, відвідуючи виставки або музеї чи беручи участь у богослужіннях. Мова про людей поважного віку, які нині перебувають на заслуженому відпочинку...
Неабиякою розрадою для прилуцьких пенсіонерів був духовий оркестр під керівництвом І. Гончарова, який двічі на тиждень – у суботу і неділю – радував їх чудовими концертами. Близько півсотні пенсіонерів сходилися, аби побачитися один з одним, під звуки вальсу чи танго відволіктися від побутових проблем, на часину забути про фронтові рани, пригадати молодість. Можливо, сьогодні дещо сутужно з оплатою праці музикантів цього оркестру? Але ж ті, хто піднімав із руїн післявоєнне місто, будував, сіяв мудре й вічне у душі маленьких прилучан, трудився на фабриках та заводах, напевне, заслуговують на те, щоб на схилі літ пожити у душевному комфорті.
Я враховую те, що все в цьому світі має місце бути.
І якщо молодь поважає той час , який спонукав їх прийти в Цей Світ та тих , хто подарував їм життя в цей часовий проміжуток часу, що має назву Життя на Землі , то “відпрацьованим” матеріалом гру духового оркестру не будут вважати , що є відрадою для душі та серця своїх бабусь та дідусів, а може і батьків.
Але це має місце бути, коли людина вихована з повагю до історичних минулих подій та їх сучасників.
Людина, яка свідомо може побути в стані своєї молодості, продовжує свій вік на Землі, бо це внутрішній її стан, який додає сили та Духу радіти Життю.
Щодо оплати праці музикантів цього оркестру , то в рамках , знову ж таки оговорю, поваги до тих, хто подарував життя слідуючому поколінню, а це їхні батьки та прабатьки, то , думаю, що можно спонсорам , які спонсировали шоу "Красуня міста та року " проявити себе і в цьому поприщі.
Воно буває двічи тільки на тиждень та за часом не дуже тривале, але звуки вальсу чи танго оркестру відволікають від побутових проблем, на часину забути про фронтові рани, пригадати молодість..
Ми ВСІ ОДНО, тільки одні вже творили історію, а інші її ще творять.
ЖИТТЯ ЕДИНЕ.
Це така моя думка.
З повагою, Ольга.
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Нещодавно студенти Прилуцького агротехнікуму відвідали Вільний театр у Києві, де переглянули виставу “Чайка на ім’я Джонатан”. Її прем’єра відбулася ще 1997 року. Але вона настільки сподобалася шанувальникам, що відтоді ставилася вже 209 разів. Головну роль у виставі грає наш земляк Сергій Радченко - колишній випускник Прилуцького агротехнікуму.
Любов до театру молодому хлопцю прищепила викладач української мови та літератури Прилуцького агротехнікуму Катерина Аніщенко, яка вже десять років є режисером студентського народного театру “Первоцвіт”. Будучи студентом, у цьому театрі Сергій грав ролі Голофастова у виставі “За двома зайцями” М.Старицького, Оверка у “Фараонах” О.Коломійця. Разом з Артемом Аніщенком, теж колишнім студентом агротехнікуму, а нині режисером ”Нового театру”, ставив міні-сценки з репертуару Володимира Данильця та Володимира Мойсеєнка. Після технікуму Сергій Радченко продовжив навчання у Київському театральному інституті імені Івана Карпенка-Карого. Нині він один із провідних акторів Вільного театру.
Разом зі студентами театр відвідали режисер театру “Первоцвіт” Катерина Аніщенко, викладачі та заступник директора агротехнікуму Тетяна Мацкова, а також заступник міського голови Лілія Нікітченко, яка гаряче підтримала пропозицію запросити акторів Вільного театру з виставою “Чайка на ім’я Джонатан” на гастролі у Прилуки. Тож незабаром прилучани зможуть іще раз переконатися, що “нашого прилуцького квіту – по всьому світу”!
Побачила світ третя збірка поезій прилуцької поетеси Валентини Грибенко під назвою "Добрим людям".
Як зазначив у передмові до видання член Національної спілки журналістів України Олександр Забарний, шлях Валентини Іванівни до цієї книги був хоч і нетривалим, але болючим, сповненим душевних переживань та внутрішньої боротьби.
До збірки "Добрим людям" увійшли поезії різного тематичного спрямування. Є тут і громадянська, і пейзажна лірика, але чільне місце у новій книзі, як, до речі, і в двох попередніх ("Краплина щастя" - 2000 рік, "Голос волошки" - 2006 рік), Валентина Ґрибенко відвела ліриці інтимній.
Збірка "Добрим людям" пронизана високою душевністю. Бо писала її авторка щиро, для людей і про людей, що засвідчує й назва книги.
А що тут думати.Це все повинно фінансуватись з міського бюджету.Благо тому, що до певного часу знаходились вільні кошти у бізнесменів які і підтримували музикантів.А ось прийшов час і місцевій владі подумати про наших та і їх батьків.
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
Прилучани вже мали нагоду познайомитися з виконавчим директором Ліги українських меценатів Михайлом Слабошпицьким, коли на цьогорічний День міста він приїздив до Прилук, аби нагородити премією ім. Є. Чикаленка мецената Юрія Коптєва. 10 грудня Михайло Федотович знову відвідав наше місто з почесною місією. А точніше, місій було дві: презентація нещодавно виданої книги Павла Халебського «Україна - земля козаків» та нагородження переможців міського туру Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.
«Петро Яцик просив мене: «Не полиш цю справу». І я йому обіцяв. Тож робитиму цей конкурс, поки стане сил», - звернувся Михайло Слабошпицький до школярів. Письменник і журналіст, він з такою наснагою говорив про рідну мову! Ця любов передавалася дітям, знаходила відгук у їхніх серцях, адже учасники конкурсу (за словами начальника управ-ління освіти міської ради Павла Мазепи, наймасовішого в місцевих школах) - щирі прихильники українського слова. Тож грамоти та призи, отримані з рук Михайла Слабошпицького й Павла Мазепи, надзвичайно важливі для юних переможців, бо це - сходинка до нових досягнень, прагнення до нових висот.
Цікавою видалася учням історична розповідь про події 354-річної давнини, коли на околиці Прилук зупинилася депутація з Сирії на чолі з патріархом Макарієм ІІІ. Ця оповідь, записана сином і особистим секретарем патріарха архідияконом Павлом Халебським, разом з іншими фактами з життя українських міст і сіл сивої давнини, увійшла до книги «Україна - земля козаків». Перша її презентація відбулася в Прилуках, на черзі - Київ. «Якби мене запитали, які книги мають бути на столі в українців, з-поміж інших я обов’язково назвав цю. Вона дуже сонячна, дуже дружня до нас, українців», - зазначив Михайло Слабошпицький. Ілюстрував видання наш земляк, лауреат Шевченківської премії Олександр Івахненко.
Як повідомив представник ПМБК Ігор Павлюченко, меценат Юрій Коптєв придбав книгу «Україна - земля козаків» для прилуцьких бібліотек. Тож незабаром з нею зможуть ознайомитися всі бажаючі.
12 грудня 2008 року в м. Києві в Будинку вчителя була проведена громадська акція «Флагман сучасної освіти України». Широкомасштабний захід, на якому були представлені 119 найкращих освітянських і наукових колективів держави початку третього тисячоліття.
Організатори вручили кожному колективу пам’ятний знак, статуетку «За вагомий внесок у розвиток освіти й науки України» та книгу-альманах «Флагман сучасної освіти України». Присутні на урочистостях висловили переконання, що акція «Флагман сучасної освіти України» та видання ґрунтовної книги відповідного напрямку сприятимуть подальшому розвитку вітчизняної науки, налагодженню зв’язків із зарубіжними партнерами, інтеграції України в європейську та світову спільноту.
Прилуцька гімназія № 1 та Прилуцька гімназія № 5 - два навчальні заклади Чернігівщини, що потрапили до числа найкращих в Україні. До речі, обласним управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти підведено рейтинг закладів освіти нового типу області за 2007 – 2008 навчальний рік, в якому Прилуцька гімназія № 1 посіла почесне ІІ місце за кількістю рейтингових балів (255 балів). Перше місце зайняла спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м. Чернігова (296 балів).
Прилуцька гімназія № 1 – це минуле, теперішнє й майбутнє класичної освіти Прилуччини, найстаріший заклад міста, у якому склалися власні традиції навчання й виховання, підґрунтя яких було закладено в ХІХ ст. На сьогодні в гімназії працює вже чотири переможці (із 6 по місту) та 4 лауреати обласного конкурсу «Учитель року».
Найбільш вагомими є перемоги колективу гімназії на республіканському рівні. У 2006 році колектив гімназії № 1 став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України», а група вчителів переможцями Національного конкурсу з формування здорового способу життя при Академії Педаго-гічних Наук України та кафедри превентивної освіти при Органі-зації Об’єднаних Націй в Україні. У 2007 році директор гімназії став переможцем Всеукраїнського конкурсу «100 кращих керівників шкіл України» в номінації «Внутрішня та зовнішня комунікація». У 2008 році заступник директора з навчально – методичної роботи Світлана Чернякова стала переможцем республіканського етапу Всеукраїнського конкурсу на кращу навчальну програму для використання в гуртках, наукових секціях, МАН України. Заступники директора Тетяна Голуб та Світлана Чернякова стали переможцями республіканського етапу Всеукраїнського конкурсу моделей підготовки компетентного випускника навчального закладу серед педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів України. Учителі гімназії щорічно беруть участь у Всеукраїнських, Міжнародних конференціях, семінарах, тренінгах, проектах.
Педагогічний та учнівський колективи Прилуцької гімназії № 1 є учасниками та переможцями:
- Всеукраїнського конкурсу учнівських та студентських проектів «Служіння заради миру» (з проектом «Шкідливим звичкам – Ні!»), 2004р.;
- Всеукраїнського конкурсу проектів з пропаганди гуманізму (з проектом «Реалізуй себе»), 2005р.;
- Всеукраїнського проекту «Громадянська освіта в Україні», який здійснювався за міжнародною освітньою організацією «Cambridge Education» у рамках програми «TACIS» за підтримки Делегації Європейської комісії в Україні та МОН України (з проектом «На варті власного майбутнього»), 2006р.;
- Міжнародного І українсько-канадського конкурсу проектів на тему: «Українського голодомору 1932-1933рр.», що проводила доброчинна громадська організація «Україна – діаспора»;
- Переможці Всеукраїнської акції «Молодіжна рада в місцевій громаді», що проводилася Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін Нова Доба;
- Переможці Міжнародної просвітницької акції «Знати, щоб ніколи не забувати», що проводило духовно-культурне об’єднання Україна – Німеччина за підтримки фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє».
- Переможці Міжнародного проекту «Знову «РАЗОМ» Молодіжні обміни – 2008», що проводила Міжнародна громадська організація «ПАУСІ» та Міністерство закордонних справ Польщі.
Учнівський експедиційний загін «Юних краєзнавців» (керівники Тетяна Бабенко, Валентина Склярова, Світлана Чернякова) вже другий рік стають переможцями республіканського етапу Всеукраїнської історико – географічної експедиції «Історія міст і сіл України». Гурток «Мій край» (керівник Валентина Борох) є неодноразовими переможцями республіканських етапів Всеукраїнського конкурсу науково – пошукових робіт «Голодомор 1932 – 1933рр. Україна пам’ятає», а також Всеукраїнського конкурсу щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору.
Саме такі досягнення на республіканському та міжнародному рівнях і привели педагогічний, учнівський та батьківський колективи Прилуцької гімназії № 1 до бажаної перемоги у громадський акції «Флагман сучасної освіти України».
25.12.2008 газета "В двух словах"
УНІКАЛЬНИЙ АТЛАС УКРАЇНИ -У ПРИЛУКАХ
Рідкісний фонд Центральної міської бібліотеки ім. Л. Забашти поповнився новим унікальним виданням. Це національний Атлас України - новий інформаційний твір, у якому інтегровані сучасні знання про державу.
У 2001 році Указом Президента України розпочалася робота з підготовки цього видання. Минуло 6 років наполегливої праці фахівців інститутів національної Академії наук України, національних університетів, міністерств і відомств, окремих дослідницьких організацій, Державного науково-виробничого підприємства «Картографія».
До Атласу доклали свою працю 372 автори, 18 наукових консультантів, 65 експертів і 27 рецензентів. Унікальне видання має розмір 35,2х47,00 см і важить 7 кг.
Атлас складається з шести блоків: загальна характеристика, історія, природні умови та природні ресурси, населення та людський розвиток, економіка, економічний стан природного середовища. У ньому вміщено 875 карт різного масштабу, а також тексти, графіка і фотографії.
З 8 по 13 жовтня Україна брала участь у 55-му Міжнародному книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні (Німеччина). За традицією стенд організовував департамент видавничої справи і преси державного комітету телебачення і радіомовлення України. Головною прикрасою експозиції був національний Атлас України. Він буде корисним у діяльності законодавчої та виконавчої влад, у справах освіти та патріотичного виховання громади.
Запрошуємо читачів до читального залу бібліотеки ознайомитися з унікальним виданням.
У літературній світлиці Центральної міської бібліотеки ім. Л. Забашти кожного разу зустрічаються невипадкові люди, які мають що розповісти слухачам, відкрити їм ще одну сторінку незвіданого й загадкового світу. Нещодавно до неї завітали шанувальники подорожей, яким доля подарувала шанс доторкнутися до історії та культурних надбань країн далекого зарубіжжя, а дехто з них мандрував стежинами рідної землі, пізнаючи її культуру, архітектуру й відкриваючи мальовничі куточки природи.
Анатолій Риженко та Тетяна Шавро захоплююче розказували присутнім про Америку та Фінляндію, Володимир Ліпін - про Польщу, Вікторія Лемещенко - про Єгипет. Неповторні за своєю красою і привабливістю місця України лягли в основу розповідей Олени Канавець та Юрія Скиби. У них прилучани знайшли для себе справжню відраду. Доповнювали цікаві перекази фото та відеодемонстрації, привезені туристами з далеких мандрів.
У районному будинку культури відбулося свято до Дня Святителя Миколая. Його учасниками стали діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, усиновлені, ті, які перебувають у прийомних сім’ях, їх опікуни та піклувальники, нові тата й мами, благодійники та меценати Прилуцького району, представники влади. І не випадково, бо Святий Миколай ніколи не залишає без уваги саме тих, хто обділений долею, але не перестає вірити і сподіватися.
Літературний конкурс «Створи себе сам» вже традиційно раз на два роки проводиться серед учнів загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Його метою є підтримка розвитку української мови й літератури, розвиток творчих здібностей дітей, роз-криття їхнього світогляду. Прилуцька молодь із задоволенням бере участь у цьому творчому змаганні. «Минулого року свої роботи на розгляд журі подали 18 учнів та студентів, - розповідає начальник відділу молоді міської ради Лариса Ющенко. - Кожен з творів надзвичайно цікавий, багатогранний. Різнопланові й тематика, і жанри робіт - є вірші, байки, проза». Напередодні новорічних свят були підбиті підсумки літературного конкурсу «Створи себе сам».
Перше місце присуджено учениці школи №6 Ірині Силенко за твір «Герой не нашого часу»; друге місце зайняла добірка віршів Ірини Виливок (гімназія №5); третє місце - у Ганни Ващенко за цикл поезій «Мрії».
Не лише знайти потрібну інформацію,
а й відчути себе творчою особистістю!
В останні дні року кожен з нас осмислює власне життя, підводить підсумки роботи, та будує нові плани. І як приємно стає на душі, коли твоя мрія стає реальністю, коли клопітка праця принесла результат. Є що згадати і чому радіти й працівникам Прилуцької дитячої бібліотеки, що на Чернігівщині.
Дитяча книгарня, маючи визнаний авторитет у місті, багату передплату періодичних видань, сформоване ядро книжкового фонду, проводить значну роботу по обслуговуванню користувачів бібліотеки, задоволенню їх інформаційно–бібліографічних запитів.
На очах відбувається стрімка еволюція освітньої функції дитячої бібліотеки, спричинена як змінами в парадигмі освіти, так і пришестям до бібліотеки модерних інформаційних технологій, зокрема відкриття в дитячій бібліотеці Інтернет–центру. Працівники бібліотеки, постійно спілкуючись з дітьми, надають необхідні консультації, технічні «підказки», тактовно «відводять» дитину від інформації, яку прийнято називати «непристойною». Вони здійснюють навігацію юних читачів в інформаційному просторі, укладаючи вебліографічні списки. Серед користувачів Інтернету - учні шкіл міста, студенти, керівники дитячого читання.
Аби відповідати потребам сучасного користувача в отриманні освіти, культурного збагачення, в бібліотеці створено структурний підрозділ медіатеки. Це книги на електронних носіях. Серед них твори української та зарубіжної класики, а також сучасних авторів, які можна прослухати в бібліотеці.
Прилуцька міська дитяча бібліотека постійно розширює функціональну нішу, прагнучи стати активною учасницею культурного життя міста, зокрема дітей та молоді. Участь бібліотеки в Швейцарській культурній програмі «Модель 21», ініційованій в Україні інформаційно-аналітичним центром «Демократія через культуру», дав можливість реалізувати ряд цікавих проектів. В першу чергу це вихід в світ аудіо-книги «Це серйозно», яку створили талановиті діти - користувачі книгозбірні. Книга репрезентує дітям України виставку дитячих малюнків, створених до літературних творів місцевих поетів, що відбулася в бібліотеці під час проведення Тижня юнацької та дитячої книги. А диск, що додається до книги, дає можливість почути поетичні твори у виконанні юних акторів, співаків, відвідати майстер-клас з живопису.
Засяяв новими барвами фасад бібліотеки. Розфарбували її маленькі художники – переможці конкурсу «Відчуй себе творцем», котрий мав на меті створення проекту креативного розпису стін будівлі міської бібліотеки для дітей, перетворення звичайної книгозбірні на місце, яке надихає на творчість. Малюнки мали нести в собі певний філософський зміст, сприяти усвідомленню того, що життя – це творчість і кожен здатен створити той чи інший культурний продукт, бути творцем своєї долі. В підготовчий період було проведено низку неформальних зустрічей з бажаючими прийняти участь у конкурсі, під час яких діти слухали музику, переглядали слайди з чудовими краєвидами, говорили про відомих філософів, про творчість, про сенс життя. Результат конкурсу був вражаючим: на розсуд журі було представлено п‘ятнадцять оригінальних проектів, які згодом презентувалися на дитячому форумі «Спалахи ідей».
Розмалювання бібліотеки перетворилося на унікальний майстер-клас, де працювали одночасно і діти і маститі художники. Віднині цей своєрідний витвір мистецтва прикрашає місто, він став ще однією родзинкою дитячої книгозбірні.
Великі зусилля спрямовані на задоволення естетичних смаків читачів. З цією метою проводяться зустрічі з місцевими художниками і музикантами, майстер-класи з живопису, які проводять визнані в місті майстри пензля. В бібліотеці облаштовано картинну галерею, в якій час від часу проходять художні вернісажі.
В бібліотеці створено Малу академію народознавства, де наймолодші читачі знайомляться з побутом, традиціями, звичаями, іграми українського народу. Проводяться екскурсії до музейної кімнати речей стародавнього вжитку: «З бабусиної скрині», «Дивна річ у хаті піч», «Казкова макітра».
Відбулися заходи, спрямовані на правову освіту дитини: «Хай завжди буду я!», «Мандрівка до країни Закону Права і Моралі». Аналізуючи кумедні пригоди звірів, про які розповідали юні актори лялькового театру, що працює при бібліотеці, діти ознайомились з своїми правами та обов’язками.
В міській дитячій бібліотеці діти можуть не лише знайти потрібну їм інформацію, а й відчути себе творчою особистістю, поспілкуватися з дорослими та ровесниками, зустрітися з відомими людьми. Відкрите спілкування дає набагато більшу самовіддачу. Це відчуває кожен з відвідувачів бібліотеки. Якщо бажаєте поринути в казковий світ книги, зустрітися з чарівниками в сучасному житті – завітайте до дитячої бібліотеки. На вас чекає багато приємних сюрпризів!