Російський історик Ключевській небезпідставно вважав Андрія Боголюбського, князя Суздаля або Залісся, як називалася в ХІІ столітті сучасна Центральна Росія, першим власне російським князем. „З Андрієм Боголюбським великорос вперше вийшов на історичну арену”, – писав російський історик Ключевський. Нещодавно від дня „виходу великороса на арену” минуло 850 років – 1156 року Андрій Боголюбський стає князем Залісся – Володимиро-Суздальського князівства.
З ХІІ століття нащадки старшого сина Володимира Мономаха – Мстислава Великого (1125-1132 рр.) княжили переважно в Україні, та все ще періодично залежних від Києва Смоленську та Новгороді, а нащадки молодшого сина – Юрія Довгорукого – дедалі більш автономно керували в Заліссі (сучасній Московській та навколишніх областях Росії).
Чому ж така велика увага цьому князеві? Річ у тім, що до нього всі князі династії Рюриковичів традиційно вважали, що їхня Батьківщина ("отчина" – це Русь, тобто земля сучасної Київської, Житомирської, Чернігівської, та частин Черкаської і Полтавської областей. Руссю в ті часи називалася лише ця територія Центральної України, а починаючи кінця 12 століття – і Західна Україна. Вся решта земель, підконтрольних Рюриковичам (Залісся, Новгород, Полоцьк, Псков тощо) Руссю не вважалися, а, отже, не були й Батьківщиною чи отчиною для князів-Рюриковичів.
Всі князі династії зобов‘язані були берегти цю землю, посилаючи дружини воювати на користь Києва навіть з тих земель, де степовиків ніколи й не бачили.
Літопис повідомляє зворушливу історію, коли князь Ростислав, онук Володимира Мономаха, який все життя княжив у далекому Смоленську, відчувши, що вмирає, сказав: "Не можу я тут лягти. Повезіть мене до Києва. Якщо мене Бог візьме в дорозі, то покладете мене, за отчим благословінням, у Церкві святого Феодора (у Києві). Якщо ж Бог відпустить недугу сю, то пострижуся в Печерському монастирі".
Коли іншого князя – сина Володимира Мономаха, прагнули вигнати з Русі і відправити до Курська, він сказав: "Я волю на своїй отчині смерть прийняти. Краще мені смерть з дружиною на своїй отчині і дідізні узяти, ніж Курське княжіння".
Саме Андрій Боголюбський, засновник села Боголюбово під Суздалем, та його нащадки, переступили цю традицію, якій всі князі династії Рюриковичів були вірні три століття – вважати Київ і Київщину своєю єдиною Батьківщиною.
Батько Андрія Боголюбського, Юрій Довгорукий, який майже все життя княжив у Заліссі, докладав усіх зусиль, щоб заволодіти Києвом. Однак Юрій Довгорукий був князем-невдахою – його тричі виганяв з Києва молодший від нього Ізяслав Мстиславич.
Син Юрія Довгорукого Андрій уже не хотів жити на Русі. „Пішли додому затепло, на Русі нам місця нема”, - казав він батькові, який, попри все, тримався мрії про Київ. Андрій Боголюбський, вихований усе життя в Суздалі, вже не вважав Русь своєю Батьківщиною. Тим більше, що він був сином половчанки, дочки хана Аєпи. Зовнішність суздальського князя, відтворена радянським ученим Герасимовим по його останках, досить характерна для походження князя. А на той час більших ворогів, ніж половці, у Києва і Русі не було.
Сам Андрій Боголюбській в боротьбі проти Києва постійно підтримував своїх родичів половців – основного ворога Русі.
Водночас, головною причиною опозиційності Суздальського Залісся проти Русі були не родинні зв‘язки князів з половцями, а природні геополітичні інтереси нового народу, який народився в Заліссі від сплаву фіно-угорських племен, під впливом церковнославянського мови та первинної київської адміністрації. До речі, назва Суздаль, як і більшість власних назв Центральної Росії, має фіно-угорське походження.
Кияни у відповідь теж не взлюбили Андрія Боголюбського. Через це, після того, як після смерті Ізяслава Мстиславича на княжіння у Київ таки потрапив Юрій Довгорукий, Андрій постійно сидів у фортеці Китай-город, що була на місці сьогоднішньої Китаєвої пустині, сьогодні – в межах міста.
Через те, що він жив у фортеці Китай-город та майже не виходив із неї, кияни й брати-князі прозвали його „Китаєм”.
Річ у тім, що слово „кита” староукраїнською мовою означає плетіння (звідси, наприклад, слово „китиця”).
Усі містечка-фортеці на Київських горах віддавна мали штучні укріплення, зроблені з переплетених дерев‘яних каркасів, заповнених землею. Залишки такої стіни від VI-VII століття вчені знайшли на Старокиївській горі, біля сучасного Історичного музею. Поверху такі стіни мали критий хід – заборола з бійницями. Ззовні стіна обмазувалася глиною (аби уникнути підпалу), та фарбувалася вапном (українські хати мали приблизно таку ж конструкцією стін). Вся фортеця виглядала білокам‘яною, сяяла на сонці і гарно увінчувала пагорби. За бойовими якостями така стіна не поступалася кам‘яній – каміння з пороків – камнеметів просто в‘язли в ній, тоді як кам‘яну стіну вони розбивали. Основним недоліком таких фортець була недовговічність таких стін, їх часто треба було лагодити.
Під час мандрівок у Монголію наші князі побачили велику китайську стіну, і назвали всю тамтешню країну звичною назвою – Китай.
В Україні „білокам‘яні” фортеці увінчували київські гори: Боричів, Старокиївську, Дитинку, Хоривицю, Щекавицю, а також Білгород (нині село Білгорода на околиці Києва), Вишгород, Родень, Витичів, Переяслав, та чимало інших українських міст – в тому числі й Китай-город, у якому закрився Андрій Боголюбський під час князювання в Києві його батька. Після смерті Юрія Довгорукого протистояння між киянами та суздальцями-„залішанами” тільки загострилося. Як пише літопис, суздальців було вибито в Києві та по всіх містах Русі.
У 1169 році князь Китай захопив Київ, відбивши його у Великого Київського князя Мстислава Ізяславича, сина головного ворога Юрія Довгорукого. Перед тим Андрій Боголюбський утік з Русі до Суздаль, викравши ікону Вишгородськой Богоматері, яка тепер в Росії називається Володимирською.
Захопивши Київ, суздальській князь влаштував небувалий розгром. Літопис пише: "І грабували вони два дні весь город — Поділ, і Гору, і монастирі, і Софію, і Десятинну Богородицю. І не було помилування нікому і нізвідки: церкви горіли, християн вбивали, а інших в‘язали, дружин вели в полон, силоміць розлучаючи з чоловіками їх, діти ридали, дивлячись на матерів своїх. І узяли вони майна множина, і церкви оголили від ікон, і книг, і риз, і дзвони з церков познімали ... Запалений був навіть монастир Печерський святий Богородиці поганими, але Бог молитвами святої Богородиці оберіг його від такої біди. І був у Києві серед всіх людей стогін, і туга, і скорбота невтішима, і сльози бесперестанні. Це ж все зроблено за гріхи наші".
Літописець називає військо Андія Боголюбського „поганими”. Так у літописах називаються виключно іноземці, та й то язичники.
Після такого тріумфу князь Китай розперезався. Він навіть почав наказувати князям київської династії. Правда, отримав відкоша.
Андрій Боголюбській сказав Роману (сину саме того Ростислава, який їхав умирати до Києва): "Не ходиш ти в моїй волі з братами своїми, так піди ти з Києва, а Давид — з Вишгорода, а Мстислав — з Білгорода. А ось вам Смоленськ, їм і поділіться".
Очолив опір Мстислав. Як пише літопис, "Мстислав від юності звик не боятися нікого, а тільки Бога одного берегтися. І повелів він, Андрєєвого посла узявши, постригти [йому] перед собою голову і бороду, сказавши йому: "Іди ж до князя свого і скажи йому: "Коли ти з такими словами прислав не яко до князя, а як до підручної і простої людини, то що ти задумав, то і роби. Хай Бог розсудить". Андрій зібрав воїв своїх — ростовців, суздальців, володимирців, переяславців, білозерців, муромців, і новгородців, і рязанців, - і, порахувавши їх, знайшов, що їх п‘ятдесят тисяч. І послав він, сказавши їм: "А Мстислава, схопивши, не учиніть же йому нічого, а приведіть його до мене".
Як пише літопис, під Вишгородом "Мстислав ударився з полками їх, і потоптали вони середній полк, а інші супротивники, побачивши [це], оточили його, тому що Мстислав в‘їхав в них з невеликим військом. І тоді змішалися обидва, і велике було сум‘яття, і стогін, і крик сильний, і голоси невідомі, і видно було тут, як ламалися списи, і [чутний] був дзвін зброї, від великого пилу не впізнати [було] ні кінного, ні пішого".
Киянам допоміг луцкий князь Ярослав Ізяславіч, точніше слух про нього: "І прийшли в замішання війська їх, і, не дождавши світанку, в сум‘ятті великому, не маючи можливості утриматися, побігли через Дніпро, і багато їх топилося. І виїхав Мстислав з міста з дружиною своєю і, наздогнавши їх, дружина його ударила на обоз їх, і багато колодників вони захопили. Мстислав же багато поту утер з дружиною своєю і немало мужності показав з мужами своїми".
Цей розгром суздальців під Вишгородом стався на початку зими 1173 року.
Як пише вітчизняний літопис, "так повернулася вся сила Андрія, князя суздальського, а зібрав він всі землі, і безлічі воїв не було числа. Прийшли вони зарозумілими, а покірливими відійшли в доми свої. Сим так і збулося слово апостола Петра, який сказав: "Той, хто підноситься – змириться, а хто упокорюється — піднесеться".
У Заліссі, як це часто траплялося і в майбутньому, зовнішня поразка створила внутрішні проблеми для влади. Народ не пробачив їй провал у підкоренні інших земель. Незабаром після вишгородського поразки, 28 червня 1174 року Андрій Боголюбській був убитий змовниками, і тіло князя лежало на вулиці, поки народ грабував хороми. Примітно, що дорікати змовникам і ховати князя залишився тільки його придворний киянин Кузьмище Киянин. Так завершився життєвий шлях князя Китая – засновника Росії.
crok
Старожил
Номер: 7
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 870
Попереджень: 0
Нагороди:
Десь тут на форумі я зустрічав "велике здивування" деяких хохлів-манкуртів стосовно якогось там Кобилюхи, яких вони десь там відкопали...
Ну... так би мовити - алаверди!
Ось що пише, наприклад, Твєрской областной єженедєльнік!
http://www.karavan.tver.ru/html/n1258/article8.php3 «Аменхотеп III был рядовым скифско-сарматским царём... ...он вместе со двором отправляется на кораблях, построенных в окрестностях города Воронаси (современный Воронеж), в африканский Египет. Возможно, его побудило уехать в Нижний мир, где хоронили усопших царей Северного Причерноморья, недовольство жрецов Дивногорья.» І так далі і у тому ж руслі!...
Почитайте, таваріщі хохли-кремляді!!! особливо тую частину, де ізмишлізми про Древній Єгипет і його фараонів, які (виявляється!) родом майже з Воронежа!!!
Кобилюхи нєрвно курят в туалєтє після таких «історічєскіх фактов»!
Та, мабуть, Лізарду те здасться істінно вєрним ізложенієм історіческіх фактов!
-----
Повідомлення редагувалося 2 разів. Останнє редагування: crok (26 лютого 2010 р., 14:53:25)
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
crok
Старожил
Номер: 7
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 870
Попереджень: 0
Нагороди:
Ось тут:
http://www.popmech.ru/article/6543-kitay-protiv-rossii/ «Китай против России: Победа будет не за нами». Дуже цікавий матеріал, написаний не на основі великодержавних імперських настроїв кацапів і їх лизоблюдів, а саме на основі матеріалів Інституту політичного і військового аналізу Росії.
Дуже рекомендую для повного прочитання всяким там почітатєлям несокрушимості Расєі!
А для "дуже зайнятих" наведу декілька моментів із цієї статті:
Вопрос не в том, нападет ли Китай на Россию, а в том – когда. Автор, заместитель директора Института политического и военного анализа, считает: если против России когда-нибудь будет совершена крупномасштабная военная агрессия в «классической» форме, то с вероятностью 95% (если не 99,99%) агрессором будет Китай.
...очень много территории, гигантские ресурсы, совсем мало населения – имеется в Казахстане и азиатской части России. И именно сюда пойдет экспансия Китая. Тем более что зауральские территории РФ в Китае принято считать своими. Краткому описанию соответствующих китайских исторических концепций можно посвятить еще одну большую статью. Считать, что пограничная проблема между РФ и КНР урегулирована, может только человек, совершенно не представляющий себе, что такое Китай и китайцы.
При этом, видимо, мы до сих пор не отдаем себе отчет в том, что давно утратили не только количественное, но и качественное превосходство над Китаем в боевой технике.
В целом, как уже было сказано, практически по всем классам обычных вооружений качественное превосходство России осталось в прошлом. Кое в чем Китай нас даже обошел...
Уже сейчас всего два из семи военных округов китайский армии – Пекинский и Шэньянский, прилегающие к границе с Россией, – сильнее всех Вооруженных сил России (от Калининграда до Камчатки). А на потенциальном театре военных действий (Забайкалье и Дальний Восток) силы сторон просто несопоставимы, Китай превосходит нас даже не в разы, а в десятки раз. При этом переброска войск с запада в случае реальной войны будет практически невозможна, поскольку китайские диверсанты гарантированно перережут Транссиб сразу во множестве мест на всем его протяжении, а других коммуникаций с востоком у нас нет (по воздуху же можно перевозить людей, но не тяжелую технику).
Соответственно, в обычной войне шансов у нас никаких. К сожалению, не гарантирует спасения и ядерное оружие, потому что у Китая оно тоже есть. Да, пока мы имеем превосходство в стратегических ядерных силах, но они стремительно сокращаются. При этом у нас нет баллистических ракет средней дальности, а у Китая они как раз есть, что почти нивелирует их отставание в межконтинентальных баллистических ракетах (которое тоже сокращается). Соотношение по тактическому ядерному оружию неизвестно, только надо понимать, что нам придется применять его по собственной территории. Что касается обмена ударами стратегических ядерных сил, то китайского потенциала более чем достаточно, чтобы уничтожить основные города европейской России, которая им не нужна (там много людей и мало ресурсов). Есть очень сильные подозрения, что, понимая это, Кремль на применение ядерного оружия не пойдет. Поэтому ядерное сдерживание в отношении Китая – такой же миф, как и его технологическая зависимость от нас. Учите китайский!
Так що... Ваваня, не дай бог тобі ще раз бути ваєнним красівим-здаравєнним, але уже у діючій армії за Уралом і на своїй території!
А кацапи сюди, в Україну лізуть!!! А своя срака неприкрита!
Життя - дуже шкідлива штука! Від нього помирають!
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
Российские государственные фонды сокращаются второй месяц подряд
Резервный фонд России сократился в феврале 2010 года на 3,2 процента до 1,764 триллиона рублей (58,9 миллиарда долларов), тогда как Фонд национального благосостояния (ФНБ) уменьшился на 2,7 процента до 2,684 триллиона рублей (89,63 миллиарда долларов). Об этом говорится в пресс-релизе Минфина. Национальные фонды тем самым уменьшились второй месяц подряд.
і рік назад:
Цитата:
03.02.2009, 14:30:08
Минфин отчитался о доходности российских национальных фондов
Средневзвешенная доходность от размещения средств Фонда национального благосостояния (ФНБ) и Резервного фонда на 15 января 2009 года составила 5,4 процента годовых. Такое заявление сделал представитель Министерства финансов России Петр Казакевич, сообщает РИА Новости.
Казакевич отметил, что Минфин долгое время критиковали за консервативность в инвестировании средств российских нацфондов, однако она себя полностью оправдала. "Мы заработали, а не потеряли от финансового кризиса", - добавил представитель министерства.
По словам Казакевича, на 1 февраля размер Резервного фонда достиг 4,9 триллиона рублей (137 миллиардов долларов)
Капец все прожерли за 1 рік
----- Добавлено 3 марта 2010 г., 00:36:35:
Цитата:
Резервный фонд РФ будет полностью использован в 2010 году - Минфин
Резервный фонд РФ на начало 2010 года составит 1,55 триллиона рублей и в этом году будет использован полностью, сообщил в понедельник журналистам директор бюджетного департамента Минфина Алексей Лавров.
По его словам, из резервного фонда 42,6 миллиарда рублей размещены в специальных правах заимствования (СДР, расчетная валюта МВФ). Курсовая разница в 2010 году составит 124,6 миллиарда рублей, сообщил Лавров.
Всего на покрытие дефицита федерального бюджета из резервного фонда в 2010 году пойдет 1,675 триллиона рублей, отметил чиновник.
Доходы от управления резервным фондом в 2009 году составят по оценке Минфина 205,1 миллиарда рублей, в 2010 году - 36 миллиардов рублей, в 2011 году - 25,8 миллиарда рублей. При этом курсовая разница в 2009 году составит 388,2 миллиарда рублей, в 2010 - 124,6 миллиарда рублей.
Объем резервного фонда в 2009 году (на начало года) составил 4 триллиона 027,6 миллиарда рублей (10,5% ВВП).
Капец і все шо осталось прожруть А нафта подейкують буде по 25 долярів... Куди старший брат катиться?
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
Президент РФ Медведев заговорил на иврите
После встречи Президента Российской Федерации Дмитрия Медведева с Премьер-министром Израиля Беньямином Нетаньяху в одном из московских отелей, руководители государств пообщались на иврите. Причем Нетаньяху был впечатлен знанием языка, которое продемонстрировал Медведев.
«Мы говорили с ним на одном языке», - сказал после беседы Нетаньяху. Он отметил, что Медведев употреблял такие слова как «беседер» (положительный ответ на вопрос «как дела?»), «шалом» (приветствие), «тода раба» (выражение большой благодарности). «Единственное слово, которого я не услышал в его лексиконе, было слово «нет», - отметил Премьер Израиля, подчеркнув, что «иврит президента Медведева лучше моего (Нетаньяху) русского».
Глава израильского правительства также напомнил о своих русских корнях.
crok
Старожил
Номер: 7
З: Україна, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 870
Попереджень: 0
Нагороди:
Просто вражає безсила лють, з якою кацапи ставляться до України!
Ось тут - http://beta-press.ru/article/105 - витончено збочена брехня про Україну! Причому подається так, ніби той писака сам все бачив...
Лізард із його патологічною ненавистю до України нєврно куріт в сторонкє!
-----
Добавлено 10 марта 2010 г., 14:27:14:
OLEX, на підтвердження твоїх цитат про проїдання Росією своїх золотовалютних запасів, у січневому номері «Leprecon Review»* у розділі «Аналитика» читаємо прогноз для GOLD-comex:
«ЦБ РФ готовится к продаже до 200 тонн золота. Возможно появление на рынке большого количества лома золота. Это, естественно, приведет к снижению стоимости золота (в том числе снизится стоимость и других драг. металлов)».
* - «Leprecon Review» - російськомовний журнал для трейдерів, що торгують на ринку Форекс.
Чистая прибыль ОАО "Газпром нефть", рассчитанная по стандартам US GAAP, в 2009г. уменьшилась на 35% - до 3,01 млрд долл., сообщила сегодня пресс-служба компании. В 2008г. этот показатель составлял 4,66 млрд долл. При этом скорректированная чистая прибыль (с учетом эффекта от неденежных операций) сократилась на 41% - до 2,77 млрд долл».
і так далі... Почитайте. Взагалі - іноді корисно почитати аналітику міжнародних ринків і доповіді кац-корпорацій! Висновкі - зовсім не ті, що видаються для того, щоб "піпл хавав"...
-----
Повідомлення редагувалося 3 разів. Останнє редагування: crok (10 березня 2010 р., 14:46:48)
Как ни странно... ЛДПР, с проституткой и пиарщиком Жириновским, считается народно-патриотической партией России. А толку от него... как от козла молока. Что-то типа Юльки в Украине (да и не только).
Одни красивые слова и высокие фразы сказанные с умным выражением лица. Всё.
Отличительные черты настоящего свидомого:
"Доказательство недоказуемого, опровержение очевидного и доказанного".
CHE
Авторитет
Номер: 843
З: VIVA CUBA, La Habana
Зареєстрований: 7 березня 2009 р.
Повідомлень: 1294
Попереджень: 8
Нагороди: