Ви не можете бачити результати опитування поки не проголосуєте самі!
Опитування відкрите 22 березня 2008 р.
Обмежень по часу немає.
Пройшло 6088 днів.
Кількість повідомлень, необхідних для прийняття участі в опитуванні: 2
Кількість днів проведених на сайті, необхідних для прийняття участі в опитуванні: 2
Як казали древні - чим більше мов ти знаєш, тим більше ти людина.
Сьогодні в школі цікава ситуація з вивчення іноземних мов. На англійську відводиться 2-3 години на тиждень, в той час як на російську 1, або взагалі вивчення цієї мови розглядється як факультативне заняття.
Що ви думаєте, чи повинні діти вивчати російську мову, чи вона взагалі не потрібна?
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
Helen
Блукаюча зірка
Номер: 6
З: Украина, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 12629
Попереджень: 0
Нагороди:
До чого тут оті всі мови, що вони державні?У вас там федерація, тому і ситуація така. І якби Україна була частиною вашої федерації дак мо і укр мова стала державною, але ми говоримо не про це. У Москві багато укр. шкіл чи класів? ЖОДНОЇ! Так що не нада тут вешать про ущемление прав
"Тримай звязок зі мною, завтра вийдемо в еТер"
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
если человек не может или не хочет пользоваться мовой (а это право ему ГАРАНТИРУЕТ Конституция УКРАИНЫ), то ему остается работать дворником, что является ярчайшим примером сегрегации по национальному признаку?
Значить в Московие дагестанец який не зна вєлікага магучіга може стать президентом?
LIZARD
Начальник модераторов
Номер: 11
З: РОССИЯ, Москва
Зареєстрований: 29 листопада 2006 р.
Повідомлень: 5792
Попереджень: 4
Нагороди:
Бредиш знову ти, ибо не в теме. Прочитай все написане, а не кусками.
Мо допреш...
И потом... а шо тобi дагестанцы? Есть в России дагестанцы такi, шо в ПРАВИТЕЛЬСТВЕ роблять. И не плохо рулять. И треть депутатов ГД хохлы. И в Совете Федерации и ингуши, и татарва, и калмыки и хто хоч... И ХОХЛЫ ЕСТЬ.
И в пиндосов нигеры непонятного происхождения у руля... Шо удивительного?
И разовор тут про ЗАПРЕЩЕНИЕ или ИСКОРЕНЕНИЕ русского языка в Украине, где по официальной переписи проживает НЕ ТАК УЖ И МАЛО руских, русскоговорящих. Он про шо мова.
Ти почитай, почитай як роблять в вашой любимой ПРОДВИНУТОЙ ЕВРОПЕ куда ви так рветесь.
Якийсь пример у тебе... не дуже удачний. Мягко говоря.
----- Добавлено 5 августа 2009 г., 17:45:15:
Цитата Helen:
У Москві багато укр. шкіл чи класів? ЖОДНОЇ! Так що не нада тут вешать про ущемление прав
Ти нормальна? ПРИЧОМ ТУТ МОСКВА и УКРАИНА В ЦЕЛОМ? Москва - це ще не вся Россия. Бери РОССИЯ и УКРАИНА.
Я тобi он списочок написав, де яки язики РОДНЫЕ + ОБЯЗАТЕЛЬНО РОССИЙСКИЙ. В Татарстане 80% татарвы проживает и что? ТАТАРСКИЙ и РУССКИЙ. Своя Конституция, президент, министры, школы, институты... И нiякий придурок не скаже... а нащо нам тут руский язык? А ну давай русские школы позакрываем!
Отличительные черты настоящего свидомого:
"Доказательство недоказуемого, опровержение очевидного и доказанного".
OLEX
З Новим Роком!
Номер: 1
З: UA, Прилуки
Зареєстрований: 21 листопада 2006 р.
Повідомлень: 11852
Попереджень: 0
Нагороди:
Росія боїться нашої мови?
У квітні-березні цьогоріч за рішенням ОБСЄ тривав порівняльний моніторинг щодо забезпечення освітніх прав російської меншини в Україні та етнічних українців у РФ. Не дочекавшись результату моніторингу, які буде оприлюднено не раніш як восени, в Росії почали бити на сполох.
Нещодавно представник МЗС РФ Андрій Несторенко висловив сподівання на те, що Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Кнут Воллєбек об′єктивно оцінить «дискримінаційні дії» влади України щодо російської мови та російськомовного населення. Спекулятивно зловживаючи терміном «російськомовне населення», офіційна Москва чинить неприхований тиск на представників міжнародних організацій. Такі висловлювання є також очевидною спробою відвернути увагу від украй незадовільного забезпечення прав етнічних українців на території самої Росії, де немає жодної української школи чи жодної української газети, які б підтримувала держава.
Ось тільки деякі статистичні факти-результати моніторингу щодо задоволення освітніх прав українців у Росії оприлюднені заступником міністра освіти Павлом Полянським.
В Україні на сьогодні налічується 983 дитсадки з російською мовою виховання, у яких 164 тисячі малюків. У Російській Федерації не виявлено жодного україномовного садочка. В Україні 1199 шкіл з навчанням російською мовою, у Росії стільки, скільки й дитячих садків, тобто нуль. В Україні в 1755 школах вивчають одночасно і українську, і російську мови, у Росії таких шкіл не існує. На сьогодні російською мовою навчається в Україні 779423 учні, у Росії немає білінгвальної школи чи бодай класу. Загалом російську мову в Україні в тій чи іншій формі вивчають 1 мільйон 292 тисячі 518 дітей.
У вищій освіті ситуація така сама. В українських вузах 1–2 рівня акредитації сьогодні російською мовою навчається 59 тисяч 656 осіб, а у вишах 3–4 рівня акредитації – 395 тисяч 186. Українською мовою в Росії не навчається жоден студент.
Cитуацію з освітніми правами українців у Москві озвучив співголова Об’єднання українців Росії Валерій Семененко:
– Україномовної школи тут немає за визначенням. Хоча бажаючі вчитися в таких школах є. Батьки телефонують до нас і запитують, а де тут українська школа чи де хоч можна вивчати мову? А нам просто нічого їм запропонувати. Ми ж не можемо посадити дітей серед парку й навчати мови, – розповідає Семененко. – Основною перешкодою для вивчення української мови і літератури є побоювання російської влади, що навчання піде не в тому напрямі. Здійснюється колосальний тиск, зачистка освітньо-гуманітарного простору. У нас був Український освітній центр у Москві – то, як ви знаєте, приміщення відібрали. Ми написали Президентові РФ листа. Нам відповіли, що “дуже хочуть” і завжди “підтримують” прагнення українців вивчати рідну мову, хочуть з нами зустрітися. І отак “зустрічаються” з нами з квітня місяця...
Цікаво, що в той час, коли «братська» Росія не спромоглася відкрити жодної української школи чи дитсадка, україномовні навчальні центри є в різних куточках світу, причому на деякі з них є попит не тільки в наших співвітчизників.
-----
Повідомлення редагувалося 1 разів. Останнє редагування: IgorUA (15 серпня 2009 р., 11:09:06)
Я вірю в чесність "Регіонів"
і в щирість президентських слів.
В русалок вірю, в покемонів,
в "покращення" і бабаїв...
molchun
Форумчянин (рєдкій гость)
Номер: 969
З: файна Укрейна,
Зареєстрований: 10 травня 2009 р.
Повідомлень: 329
Попереджень: 0
Я думаю що в обов‘язковому порядку, це не потрібне. Рос. мову треба прирівняти до іноземних, і подавати на вибір(за бажанням). Або ж поясніть мені чому тоді не ввести обов‘язковим білоруський, казахський і молдавський, для повного щастя. Я думаю що для дітей закарпаття, руминський язик більш актуальний чим російський, але це ж не значить, що його треба робити обов‘язковим.
dragon
Старожил
Номер: 873
Зареєстрований: 25 березня 2009 р.
Повідомлень: 603
Попереджень: 2
Нагороди:
Я вважаю, що однозначно вже потрібна. Якщо повчити нашу історію, то культури наших народів дуже переплетені. Так само й наші мови є досить схожі і немає нічого поганого у тому щоб знати російську. Тут же не йде мова про примусове нав‘язування, а лише про загальний розвиток.
Якщо добре розібратися, то теоретично нам потрібніше російська мова аніж англійська чи інші... Так вже географічно склалося, що РФ значно ближче до нас, аніж англомовні країни... Якщо говорити про перспективу то невже Ви вважаєте, що ваше життя складеться від знання мови англійською чи іншою? Насправді річ в тім, а у вашій самореалізації! Особисто мені приємно усвідомлювати, що більшість з нас володіє вільно двума мовами, та й знання мов аж ніяк не зашкодить.
chuvak
Постоялець
Номер: 736
З: Україна, село
Зареєстрований: 6 січня 2009 р.
Повідомлень: 361
Попереджень: 0
В п. №130 наведено дуже цікавий перелік вимираючих мов Російської Федерації.
Кожного року кількість національних шкіл в Росії зменшується, вивчення національної мови в національних республіках не є обов*язковим, жоден росіянин (любого походження) не прагне вчити мову місцевого народу. А серед корінних народів відбуваються процеси, які трішки пригальмовано в Україні сьогодні: "а зачєм нам ето нужно ?"
Зважаючи на засилля низькопробної російськомовної літератури, російського кінематографу і взагалі зважаючи на жорстку пропаганду в засобах масової інформації (агітації) так званого "русскоязичного продукта", просто необхідно давати в українській школі хоч якісь базові знання про дійсно російську мову і літературу Достоєвського і Толстого, Пушкіна і Єсєніна.